Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

17 травня, 2008 - 00:00

Альтернативна фондова біржа

Група провідних українських брокерських, інвестиційних компаній і ВАТ «Фондовая биржа «РТС» (Москва) провели в Києві установчі збори нової фондової біржі — ВАТ «Українська біржа», в якій частка РТС на початковому етапі становитиме 49%. За словами представника однієї з українських компаній, статутний капітал біржі становитиме 12 мільйонів гривень. До її засновників належить 21 професійний учасник фондового ринку. Нова біржа займатиметься організацією спотового і термінових ринків. Як повідомлялося, незадоволені якістю послуг провідної української біржі ПФТС, яка з початку цього року працює зі збоями і не може запустити повноцінний ринок заявок, провідні українські інвестиційні компанії розпочали переговори з РТС. Для подолання проблем ПФТС в квітні вирішила рекомендувати провести корпоратизацію біржі, що дозволить або залучити для її розвитку інвестиції нинішніх учасників, або стратегічного інвестора, проте наразі провідних брокерів не задовольняє запропонована модель корпоратизації.

Перший форум на новому ринку

Український підрозділ корпорації ЄMC провів у Києві свій перший в Україні Міжнародний форум з технологій зберігання і управління інформацією. Такі збори щорічно проводяться в найбільших містах світу і є традиційним місцем зустрічі представників замовників і партнерів ЄMC, а також організацій і підприємств, зацікавлених у впровадженні рішень з управління інформацією. «IТ-ринок України і СНД стрімко розвивається, і досяг вже того ступеню зрілості, коли значно зростає попит на комплексні рішення, — говорить директор з продажу в країнах СНД корпорації ЄМС Михайло Саркісов. — Ми зміщуємо акценти від поставки окремих продуктів у бік впровадження інфраструктурних рішень. Крім того, клієнти дедалі частіше залучають нас до участі в розробці IT-стратегії своїх підприємств і застосовують рішення ЄМС для управління бізнес-процесами організацій», повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ , «День».

Українські двигуни політають на російських вертольотах

Програма модернізації легких вертольотів Мi-2 реалізується спільно з Ростовським вертолітним заводом («Роствертол», Ростов-на-Дону) і компанією «Мотор-Січ» (Запоріжжя), повідомив журналістів генеральний директор «Мотор-Січ» В’ячеслав Богуслаєв. «Ми відроджуємо програму Мi-2А. «Мотор-Січ» поставила в Ростов-на-Дону чотири двигуни АИ-450 для льотних і сертификаційних випробувань модернізованого вертольота», — сказав Богуслаєв на першій російській вертолітній виставці, яка проходить у Москві. За його словами, двигуни АИ-450 виробництва «Мотор- Січ» будуть встановлені на дослідних вертольотах. Програма випробувань передбачає 80 польотів. Богуслаєв зазначив, що зараз тільки в Росії на різних майданчиках простоюють більше 400 вертольотів Мi-2, двигуни яких виробили свій ресурс.

Спиртозаводи України готуються до виробництва біогазу

Державний концерн спиртової і лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» планує цього року за рахунок залучення позабюджетних інвестицій впровадити виробництво біогазу на 10 підприємствах спиртової галузі потужністю в еквіваленті природного газу 36 мільйонів кубометрів на рік. 2009 року заплановано впровадження технології виробництва біогазу на 11 спиртозаводах. До 2011 року концерн планує впровадження виробництва біогазу на 32 підприємствах із загальним річним обсягом виробництва в еквіваленті природного газу більше 91,1 мільйона кубометрів. Як за- значається в матеріалах концерну, вартість заводу потужністю виробництва біогазу 12,4 мільйона кубометрів на рік становить 40,5 мільйона гривень при окупності 2—2,5 року. Концерн розраховує, що 2009 року в Україні буде розпочато виробництво біоетанолу на трьох спиртозаводах, для чого потрібно 88 мільйонів гривень бюджетних або інвестиційних коштів.

Надбавка дасть 200 мільйонів і перший гідроагрегат

Уряд України ухвалив розпорядження, яким рекомендував Національній комісії регулювання електроенергетики (НРКЕ) включити до тарифу ВАТ «Укргідроенерго» на відпуск електроенергії витрати на спорудження Дністровської ГАЕС, повідомив міністр палива і енергетики України Юрій Продан. Голова правління «Укргідроенерго» Семен Поташник повідомив, що компанія цього року планує за рахунок цільової надбавки в тарифі спрямувати на спорудження об’єкта близько 200 мільйонів гривень. Він зазначив, що будівельно-монтажні роботи проводяться за графіком, згідно з яким пуск першого гідроагрегату Дністровської ГАЕС має відбутися до кінця року. Дністровська ГАЕС будується в Чернівецькій області на Дністрі. Її встановлена потужність у турбінному режимі, згідно з проектом, має становити 2268 МВт, у насосному режимі — 2947 МВт. Проект станції передбачає установку семи однотипних гідроагрегатів.

Газета: 
Рубрика: