«Укроліяпром» прогнозує стабільні ціни на соняшникову олію до весни 2012 року
Ціни на соняшникову олію в Україні будуть стабільними до весни 2012 року, повідомив гендиректор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук. «За даними Держстату, ми за останні три місяці знизили ціну на сиру олію на 9%, на фасовану — на 6%. Тобто причин говорити про підвищення цін на олію до весни немає», — повідомив він. Крім того, за його словами, виробники соняшникової олії 20 вересня 2011 року підписали в Кабінеті Міністрів меморандум, тим самим узявши на себе зобов’язання не підвищувати оптові ціни на соняшникову олію. Гендиректор асоціації зазначив, що експерти також прогнозують стабільну ситуацію на світовому ринку цієї продукції до весни 2012 року. За його словами, збільшення світового виробництва соняшника спричинило те, що ціна на соняшникову олію нижча за ціну на соєву олію на 80 дол. за одну тонну, на ріпакову — на 100 дол. за одну тонну. «Такого не було ніколи, тому ще раз говорю, що на сьогодні немає передумов говорити про дефіцит соняшникової олії або підвищення цін на неї. Олії вистачає», — додав він. За даними голови «Укроліяпром», у січні-листопаді 2011 року Україна виробила 2,8 мільйона тонн соняшникової олії, тоді як експорт цієї продукції становить 2,445 мільйона тонн.
Україна внесла до Держреєстру російсько-українське підприємство зі спорудження заводу ядерного палива
Україна на початку грудня внесла до Державного реєстру юридичних і фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, російсько-українське СП зі спорудження заводу ядерного палива — приватне акціонерне товариство «Завод з виробництва ядерного палива» (ПАТ «ЗВЯП»). Також було зареєстровано статут підприємства і закінчується реєстрація СП в регіональних органах, говориться у повідомленні російського засновника СП — паливної компанії «ТВЕЛ». Нагадаємо, що основні процедури, необхідні для створення СП, було завершено ще на початку листопада, коли Комісія з цінних паперів України схвалила випуск акцій підприємства у розмірі 150 тисяч акцій вартістю 1,5 мільйона гривень. 50% + 1 акція належить українському держконцерну «Ядерне паливо», а 50% — 1 акція — «ТВЕЛу». Статутний капітал СП сплачено учасниками в повному обсязі. «Із завершенням процесу створення спільного підприємства будівництво заводу виходить на стадію практичної реалізації», — зазначає прес-служба «ТВЕЛ». Після проходження державної експертизи очікується затвердження розробленого ТЕО заводу ядерного палива Кабінетом Міністрів України.
Севастополь купив у вітчизняного виробника 10 тролейбусів
Севастополь купив у підприємства «Львівські автомобільні заводи» десять тролейбусів, сім із яких уже доправлено в місто, повідомив на засіданні президії міськради голова Севастопольської міськдержадміністрації Володимир Яцуба. «Дотримуючись умов договору, за перші п’ять тролейбусів ми сплатимо 8,6 млн грн., а за решту — у міру їх надходження», — сказав він. За його словами, адміністрація має намір добитись отримання двох тролейбусів від того ж львівського заводу на замовлення, зроблене ще 2008 року. «З урахуванням майбутніх наших відносин наполягатимемо, щоб отримати два тролейбуси», — додав Яцуба. Крім того, керівник повідомив, що підприємство «Львівські автомобільні заводи» має намір брати участь у конкурсі на придбання севастопольської бази відпочинку «Батиліман». «Я їм сказав, що умова одна — постачання 60 тролейбусів для Севастополя», — підкреслив він.
З молотка підуть акції двох обленерго
Фонд державного майна (ФДМ) України оголосив конкурс із продажу 50% акцій енергозабезпечувальної компанії ПАТ «Вінницяобленерго» і 45% ПАТ «Чернівціобленерго», сказано у повідомленні, опублікованому в газеті «Відомості приватизації». Конкурс із продажу акцій «Вінницяобленерго» відбудеться 3 лютого 2012 року, «Чернівціобленерго» — 7 лютого 2012 року. Прийом заявок на участь у конкурсах припиняється за сім днів до їх проведення. Згідно з умовами, учасник конкурсу з купівлі акцій енергозабезпечувальної компанії повинен три останні роки або самостійно передавати і постачати електроенергію в обсязі мінімум 30% від обсягів виставленої на продаж обленерго, або володіти енергозабезпечувальною компанією з такими обсягами постачання і передачі.