«Олійний» лізинг
Дочірня компанія одного з найбільших операторів олійного ринку України «Кернел Груп» підписала угоду про фінансовий лізинг на $15 мільйонів агромашин та обладнання. Згідно з повідомленням холдингової компанії групи Kernel Holding S.A. (Люксембург) на Варшавській фондовій біржі в середу, угода підписана з одним із європейських банків, назва якого не вказується. «Кернел Груп» — вертикально інтегрована національна компанія, яка працює в агропромисловому секторі України з 1994 року. Виробляє соняшникову олію, здійснює дистрибуцію бутильованої олії в Україні, експорт олії та зернових, надає послуги по зберіганню зернових та олійних культур на елеваторах, а також має агровиробництво.
Додаткова емісія забезпечить злиття
Майже на 65%, шляхом додаткової емісії акцій, збільшить свій статутний капітал компанія «Кривий Ріг Цемент», яка входить до групи HeidelbergCement Group. Це відбудеться в рамках приєднання до неї ВАТ «Донцемент» та ТОВ «Цемент Донбасу». Згідно з офіційним повідомленням компанії, рішення про розміщення 3,8 мільярда простих іменних акцій номіналом 0,01 гривні було прийнято на загальних зборах акціонерів 13 травня. Усі акції додаткової емісії випускаються з метою обміну на акції ВАТ «Донцемент» та ТОВ «Цемент Донбасу». На сьогоднішній день статутний капітал ВАТ «Кривий Ріг Цемент» становить 58,771 млн. гривень.
Газ вже нерентабельний?
Неконсолідований чистий збиток Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України» в січні—березні 2008 року за українськими стандартами бухгалтерського обліку перевищив мільярд гривень, тоді як аналогічний період 2007 року компанія завершила з чистим прибутком у розмірі 1,064 млн. гривень. Така інформація міститься у фінансовій звітності «Нафтогазу України» за минулий рік, яка була оприлюднена держхолдингом у середу. Валовий прибуток компанії від реалізації товарів, робіт та послуг за три місяці 2008 року виріс проти першого кварталу минулого року майже в 1,8 разу (на 5,7 млрд. гривень) та перевищив 13 млрд. гривень, чистий прибуток — в 1,8 разу (на 4,7 млрд. гривень), до 10,645 млрд. гривень. Валовий збиток компанії в січні—березні перевищив 704,8 млн. гривень, тоді як аналогічний період 2007 року держхолдинг завершив з валовим прибутком 59,47 млн. гривень.
Банкіри заощаджують на керівництві...
Наглядова рада Приватбанку вирішила скоротити склад правління банку з 18 до 14 чоловік. Рішення про це, а також про затвердження складу правління на новий трирічний термін НР прийняла 12 травня. У повідомленні вказується, що зі складу правління виведені перший заступник голови правління Микола Давидов (володіє 0,12% статутного капіталу банку), заступник голови правління Олег Семенко, заступник голови правління Юрій Івушкін, заступник голови правління Ігор Ткаченко (0,06%). Головою правління банку знову призначено Олександра Дубілета (0,46%).
Вагончик новенький. А попит великий
Стахановський вагонобудівний завод, який входить до складу холдингової компанії «АвтоКрАЗ», у січні—квітні 2008 року збільшив випуск вантажних вагонів на 14% (у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року) — до 2356 штук. У квітні завод випустив 569 вантажних вагонів. При цьому близько 80% загального обсягу склали люкові напіввагони, попит на які зараз перевищує пропозицію на залізничному ринку СНД. За підсумками січня—квітня випуск цих вагонів збільшився на 50%. У минулому місяці завод випустив для російських замовників 450 суцільнометалевих напіввагонів із розвантажувальними люками та 100 хопперів-мінераловозів. На підприємстві зазначили, що станом на початок травня на заводі працювало майже 5,79 тисячі чоловік — на 24% більше, ніж на початок травня минулого року.
Одеський асортимент
Компанія «Метро Кеш енд Кері Україна» відкрила магазин в Одесі, який став другим у місті та дев’ятнадцятим в Україні. «Разом із відкриттям першого в Одесі центру оптової торгівлі на Овідіопольській дорозі в квітні 2005 року загальна сума інвестицій компанії в регіоні перевищує 250 мільйонів гривень», — повідомляється на офіційному веб-сайті компанії. Загальна площа магазину на земельній ділянці 3,4 га становить 12 тисяч квадратних метрів (торгова — 7,4 тис. кв. м). Асортимент продукції — 28 тисяч найменувань.
Як страшилка — податкова
Міністерство промислової політики України, враховуючи звернення компаній сільськогосподарського машинобудування і оборонно-промислового комплексу, пропонує підписати меморандум із металургійними підприємствами щодо фіксації цін на металопродукцію для цих галузей. Замміністра промислової політики Володимир Севернюк у ході балансової наради представників підприємств гірничо-металургійного комплексу, яка проходила вчора у Києві, доручив підготувати підписання меморандуму в тижневий термін. При цьому він пригрозив метпідприємствам, що відстежуватиме виконання меморандуму, і в разі невиконання його положень вони стануть об’єктами більш пильної уваги до них не лише Мінпромполітики, але й податкових та інших органів. У ході наради представники підприємств сільгоспмашинобудування та ОПК акцентували увагу на різкому зростанні цін на металопродукцію цього року — на 40—79%.