Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

26 березня, 2008 - 00:00

Позичають під Євро-2012

У 2008 році Львівська міська рада планує випустити облігації місцевої позики обсягом 200 мільйонів гривень. Використання цих коштів здійснюватиметься у межах підготовки Львова до проведення фіналу Євро-2012. За словами міського голови Львова Андрія Садового, за кошти, отримані від випуску облігацій, місто планує будувати об’єкти до Євро-2012. «Це позитивний крок, бо випуск облігацій означає довіру до міста і його ліквідність», — зауважив мер. Це вже не перший облігаційний досвід Львова: минулого року місто вперше випустило облігації внутрішньої місцевої позики. Перша серія (А) — 50 мільйонів гривень — була розміщена в липні 2007 року з відсотковою ставкою 9,45% річних, що є найнижчим показником в історії здійснення випусків муніципальних облігацій в Україні. А облігації внутрішньої місцевої позики Львова другої серії (В) — 42 мільйони гривень — були розміщені в грудні 2007 року з відсотковою ставкою 9,95% річних. Кошти від цих облігацій призначені для реалізації проектів житлового будівництва, енергозбереження, ремонту та реконструкції міської інфраструктури, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ , «День».

Від газу — до вугілля

ВАТ «Миколаївцемент» (Львівська обл.) у червні-липні перейде на використання вугілля замість газу при виробництві цементу, повідомив начальник виробничого відділу «Миколаївцементу» Тарас Ніколаєнко. За його словами, попервах завод частково використовуватиме вугілля при виробництві цементу, зокрема, використання вугілля становитиме 10—20%. Начальник виробничого відділу також повідомив, що на сьогоднішній день підприємство розглядає можливість переходу на використання альтернативного палива, зокрема на використання зношених автомобільних шин. «Усе питання зараз в ринку, адже в нас не сформований ринок відходів», — сказав він, додавши, що підприємство готове «замінити 8% газу на шини». За даними Т. Ніколаєнка, компанія планує цього року збільшити виробництво цементу на 16,7% — до 1,4 мільйона тонн.

Цукор прохає про допомогу

Національна асоціація цукровиробників України «Укрцукор», що об’єднує українські цукрові заводи, просить прем’єр-міністра Юлію Тимошенко розглянути можливість розв’язання наявних проблем цукрової галузі. Як зазначається в зверненні НАЦУ «Укрцукор» до глави уряду, цукровики сподіваються, що ситуація, що склалася в галузі, буде розглянута на засіданні Координаційної ради з питань аграрної політики за участю виробників цукру й сільгоспвиробників. Асоціація зазначає, що через перенасичення внутрішнього цукрового ринку оптові ціни попиту на цукор в Україні коливаються в межах 2600—2850 грн./т з урахуванням ПДВ за середньої собівартості його виробництва 3215 грн./т. За даними НАЦУ, збитки виробників від реалізації цукру за ціною, нижчою за собівартість, становлять понад 1 млрд гривень.

«Гаряча» боротьба з піратами

Міжнародна асоціація виробників програмного забезпечення Business Software Alliance (BSA) відкрила в Україні «гарячу телефонну лінію» для інформування користувачів про ризики використання неліцензійних програмних продуктів. Як повідомляється в прес-релізі BSA, зателефонувавши за безкоштовним номером, будь-яка людина, нарівні з отриманням корисної інформації, може повідомити операторові про відомі йому факти використання в діяльності компаній нелегальних копій комп’ютерних програм.

Українські машинобудівники обійшли австрійців

Лідер важкого машинобудування за обсягами продажу ВАТ «Азовмаш» виграв тендер і підписав контракт на постачання комплексу обладнання нового конвертера місткістю 300 тонн для Новолипецького металургійного комбінату (Липецьк, РФ). Як повідомила прес-служба українського підприємства, з його введенням конвертерний цех меткомбінату вийде на проектну потужність. У прес-службі зазначили, що в тендері азовмашівці випередили відому австрійську компанію Voest-Alpine. Серед конкурентних переваг, що забезпечили перемогу в тендері, в прес- службі називають досвід роботи НЛМК з конверторами «Азовмашу», а також запропоновані новації.

Газета: 
Рубрика: