«Ігристі» інвестиції
Минулого року один із найбільших виробників шампанського в Україні ЗАТ «Артемівський завод шампанських вин «Артемовськ Вайнері» інвестувало в розвиток виробництва 16,274 мільйона гривень, що на 74,8% більше порівняно з 2006 роком. Кошти вкладалися в рамках інвестиційного проекту, розрахованого до кінця 2011 року. «Основою інвестиційної стратегії є модернізація, розширення, реконструкція, технічне переобладнання і розвиток виробничих потужностей», — говориться в прес-релізі компанії. 2007 року підприємство, зокрема, ввело в експлуатацію нове обладнання з закупорювання пляшок, а також етикетувальний автомат.
Підземка на мікропроцесорах
У Київському метрополітені впроваджуються нові високонадійні мікропроцесорні системи автоматичного регулювання руху поїздів. Донедавна таких систем не було в жодному метрополітені країн колишнього Радянського Союзу, зазначає прес-служба столичної підземки. Наразі мікропроцесорними системами керування рухом поїздів обладнано електродепо «Харківське», станції «Бориспільська» та «Сирець». Нововведення дозволить значно скоротити експлуатаційні витрати і розширити функціональні можливості приладів автоматичного регулювання руху поїздів. Тепер під час будівництва нових ліній і станцій будуть застосовуватися лише такі мікропроцесорні системи регулювання руху поїздів.
Українські «Богдани» збиратимуть і в Білорусі
Корпорація «Богдан» у січні 2008 року збільшила випуск автобусів на майданчиках автомобільного заводу «Богдан» у Черкасах і Луцьку на 34,6% (на 80 одиниць) порівняно з січнем 2006 року — до 311 одиниць. Як повідомив журналістам прес-секретар корпорації Сергій Красуля, в січні вона випустила також 12 CKD-комплектів автобусів для їхньої зборки в Білорусії. Зростання виробництва автобусів викликане, насамперед, попитом, у тому числі на зовнішніх ринках. 2008 року корпорація планує випустити близько 4,5—5 тисяч таких машин, у тому числі за рахунок впровадження нових моделей, оптимізації виробництва та розширення ринків збуту.
Облігації на 100 мільйонів гривень
Банк «Південний» 4 лютого достроково закінчив розміщення облігацій серії «А» на 100 мільйонів гривень, повідомила прес-служба банку в п’ятницю. Згідно з повідомленням, облігації номіналом 1 тисяча гривень випущено в бездокументарній формі. Прибутковість облігацій встановлена на рівні 12,5% річних на перший рік обігу. Умови випуску передбачають поквартальну виплату прибутку і щорічну оферту. Термін обігу — три роки.
Блокпакет «хлібних» акцій
Пакет акцій ВАТ «Кримхліб» у розмірі 25% +1 акція, що належав раніше державі, за 17,02 мільйона гривень придбало одеське ЗАТ «Холдинг «Т і С». Як повідомила прес-служба Ради міністрів Криму, блокуючий пакет акцій «Кримхліба» холдинг «Т і С» придбав на аукціоні 8 лютого 2008 року. Крім холдингу, в аукціоні брали участь ВАТ «Кременчукм’ясо» (Полтавська обл.) і компанія «Хайнс Інвестментс Лімітед» (Велика Британія). Початкова ціна проданого пакету становила 5,791 мільйона гривень. Згідно з умовами продажу, переможець конкурсу зобов’язаний зберегти основний профіль діяльності ВАТ «Кримхліб», забезпечити збільшення загального обсягу виробництва і поліпшення основних показників, виконувати вимоги з обмеження граничного рівня торгової надбавки, інвестувати у виробництво до кінця 2009 року близько 43,2 мільйона гривень, виконати соціальну програму, а також надати доброчинну допомогу в сумі 50 тисяч гривень Сімферопольській міській організації інвалідів війни протягом 60 днів з моменту підписання договору купівлі-продажу.
Збільшення — 30%
У січні 2008 року найбільший український автовиробник «Запорізький автомобілебудівний завод» збільшив порівняно з січнем 2007 року на 30% випуск автомобілів — до 23434 (у січні 2007 випущено 18062 автомобіля). Як повідомила прес-служба підприємства, серед випущених у січні автомобілів 1312 — ЗАЗ, 2151 — ВАЗ, 10480 — Lanos, 4594 — Chevrolet, 1100 — Sens, а також 50 автобусів I-Van.
Замість газу — вугільний пил. За китайською технологією
Металургійний комбінат імені Ілліча (Маріуполь) збирається у квітні 2008 року почати монтаж установки пилевугільного вдування виробництва китайської фірми «Мін Металс». Як повідомляється в інформації прес-центру ММК ім. Ілліча з посиланням на заступника генерального директора з капітального будівництва — начальника управління капітального будівництва підприємства Анатолія Воловікова, перша партія технологічного обладнання згідно з раніше підписаним контрактом прибула з Китаю до Маріупольського морського торгового порту. Рішення про впровадження на ММК ім. Ілліча технології приготування і вдування в доменні печі пилевугільного палива, зумовлене необхідністю зниження енергоємності виробництва, прийнято 2006 року. Будувати будівлі та споруди цього об’єкта доручено управлінню капітального будівництва комбінату. З миті отримання дозвільних документів виконана значна частина підготовчих робіт. «Початок монтажу призначено на квітень. Протягом березня необхідно закінчити бетонні роботи, будівництво основної будівлі та підпірних споруд», — зазначається в інформації прес-центру.