Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

19 січня, 2008 - 00:00

Столичне тепло є збитковим

Із нульовим показником чистого прибутку завершило 2007 рік «Київенерго». «Остаточних підсумків ще немає. Але, за попередніми даними, ми виходимо на нуль. Можливо, ми навіть покажемо за підсумками року незначні збитки», — повідомив голова правління — генеральний директор товариства Борис Ященко.

Голова «Київенерго» уточнив, що основною причиною незадовільних фінансових підсумків є збитковість діяльності з виробництва та реалізації теплової енергії, тарифи на яку встановлює міська влада. Збитки товариства від цього виду діяльності, непокриті з міського бюджету столичною владою, за підсумками 2007 року становили 134 мільйони гривень. Також стало відомо, що «Київенерго» планує збільшити обсяги реалізації електроенергії, виробленої теплоелектроцентралями компанії, з 4,7 мільярдів кВт.г 2007 року до 5 мільярдів кВт.г — 2008-го.

Рентабельні польоти

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» 2007 року збільшила кількість рейсів у порівнянні з 2006 роком на 26%. Перевезення пасажирів за цей період виросли на 42% і становили 1,44 мільйона осіб. За словами президента МАУ Юрія Мирошникова, рентабельність склала близько 10%. У той же час темпи зростання компанії 2008 року можуть знизитися.

«Плани на 2008 рік — нижче, ніж результати, досягнуті 2007 року. Ми прогнозуємо приблизно 16% зростання обороту компанії. Це ґрунтується на тому, що ми чекаємо зростання ринку авіаційних перевезень порядку 12%. І розраховуємо при цьому, що перевеземо на 15—16% більше пасажирів, ніж 2007 року. Звісно, плануємо, що рік буде прибутковим, але прибуток буде меншим, ніж 2007 року, внаслідок зростання цін на паливо, що триває, та конкуренції, яка посилюється», — вважає Мирошников.

Звітність, яка шкутильгає

Національна комісія регулювання електроенергетики України проводить позапланову перевірку діяльності «УкрГаз-Енерго» на предмет її відповідності ліцензійним умовам здійснення діяльності з поставки природного газу за нерегульованим тарифом. Як повідомив голова комісії Валерій Кальченко, перевірка почалася минулого тижня й буде завершена найближчим часом. Її причина — розходження одних і тих самих даних у звітності «УкрГаз-Енерго» й «Укртрансгазу» (оператор магістральних газопроводів і підземних сховищ газу), яку ці ліцензіати регулярно направляють до Нацкомісії з регулювання електроенергетики.

Яким буде інвестор?

Збільшити інвестиції в розвиток власних мереж на 16%, до 214 мільйонів гривень, поточного року має намір «Одесаобленерго». За словами голови правління підприємства Анатолія Козлова, з названої суми 100 мільйонів гривень будуть направлені до Одеси — на закінчення реконструкції підстанції-110, а також на прокладку нових кабельних мереж замість тих, що працюють уже по 50—60 років. Також на розгляді в «Укрінвестекспертизі» перебуває проект будівництва парогазової електростанції в Ізмаїлі. Під її спорудження, за словами Козлова, вже виділена земельна ділянка й узгоджені поставки газу. Говорячи про майбутню приватизацію держчастки акцій компанії, Козлов зауважив, що якщо блокуючий пакет акцій (25% + 1 акція) «Одесаобленерго» у держави придбають власники контрольного пакету, це «буде серйозний інвестор». Якщо пакет перейде до іншого інвестора, то ситуація на підприємстві не покращиться.

Коксівне вугілля отримаємо з Канади та США

Українські фінансово-промислові групи та компанії підписали договори про імпорт близько двох мільйонів тонн коксівного вугілля з Канади та США. За даними гендиректора об’єднання коксохімічних підприємств України «Укркокс» Анатолія Старовойта, серед структур, які уклали ці контракти, зокрема, корпорація «Індустріальний союз Донбасу» та «Arcelor Мittal Кривий Ріг». Для виробництва 2008 року запланованих 38 мільйонів тонн чавуна буде потрібно 19,6 мільйона тонн коксу та 31,2 мільйона тонн вугільної шихти.

Розпочали рік випуском облігацій

Виробник акумуляторів ТОВ «ДОЗ «Енергоавтоматика», яка входить до групи НАК «Іста», починає розміщення облігацій на суму 70 мільйонів гривень. Це будуть процентні іменні облігації серії «В» у бездокументарній формі. Запланована дата погашення — 12 грудня 2011 року. Ставка купону — 14,5% річних. Надалі ставки купонів визначатимуться емітентом додатково. Купонний період становить три місяці.

Первинне розміщення облігацій проводитиметься з 21 січня. Андерайтером випуску виступає VAB Банк. Облігації пропонуються у вільний оборот, покупцями можуть бути юридичні та фізичні особи, повідомляє Марія СЕМЕНЧЕНКО , «День».

Газета: 
Рубрика: