Безперспективна ідея?
Фонд держмайна України збирається 26 грудня 2007 року оголосити про проведення конкурсу з використанням відкритості пропозиції ціни за принципом аукціону з продажу 100% акцій ВАТ «Сумихімпром» (за винятком пільгового продажу), одного з провідних підприємств хімічної галузі України. Згідно з офіційною публікацією ФДМ, це закріплено наказом Фонду №1862 від 27 листопада поточного року «Про внесення змін до щомісячного пооб’єктного плану-графіка виставлення на продаж у липні—грудні 2007 року пакетів акцій господарських товариств і холдингових компаній». Окрім того, згідно з документом, ФДМ у цей же день збирається оголосити про продаж 50% акцій київської акціонерної холдингової компанії (АХК) «Укрнафтопродукт». Як повідомлялося, голова правління «Сумихімпром» Євген Лапін вважає недоцільною приватизацію підприємства. На його думку, підходящого для «Сумихімпрому» інвестора немає, і питання приватизації підприємства є безперспективною ідеєю.
Європейські гроші на допомогу Україні
Один із найбільших фінансових партнерів України Європейський банк реконструкції та розвитку повідомив, що 2008 року обсяг його інвестування у проекти може становити $700—800 млн. Як повідомлялося, очікується, що інвестиції ЄБРР в Україну 2007 року складуть близько EUR800 млн., що є близьким до показника за 2006 рік (EUR797 млн.).
Літати хочеться...
Про чергове підвищення попиту на послуги авіаперевезення заявила авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України». За 11 місяців кількість перевезених нею пасажирів зросла на 41% — до 1,3 мільйона осіб. У зв’язку з цим у січні-листопаді 2007 року компанія збільшила проти аналогічного періоду 2006 року кількість регулярних рейсів на 16,6% (до 10,56 тис.) Акціонерами компанії є Фонд держмайна України — 61,6%, Austrian Airlines — 22,5%, компанія AerCap (Ірландія) — 6% і Європейський банк реконструкції та розвитку — 9,9%.
Хто біля телефону?
Колишній генеральний директор ЗАТ «Телесистеми України» Віталій Ворожбит із 5 грудня призначений директором з управління та розвитку продуктів ЗАТ «Київстар GSM». Раніше повідомлялося, що в листопаді 2007 року на посаду гендиректора «Телесистем України» був призначений Цвікі Пакула. Ворожбит заявляв, що його звільнення з посади гендиректора було передбачене планом розвитку компанії.
Планку піднято
ВТБ Банк (Київ, раніше — банк «Мрія») збирається 2008 року подвоїти активи, досягнувши показника в $4—4,5 млрд. Цей ривок стався після завершення восени 2007 року процесу об’єднання ВТБ Банку та «Внєшторгбанку (Україна)». За словами першого заступника голови правління банку Віталія Фішера, чистий прибуток ВТБ банку у поточному році очікується в розмірі близько 30 млн. грн. (за українськими стандартами фінансової звітності) й близько $12—14 млн. (за міжнародними стандартами фінансової звітності). Наступного року банк прагнутиме забезпечити ROE (рентабельність власного капіталу) на рівні, не менш ніж 12,5%. При цьому банкір нагадав, що ВТБ Банк планує збільшити статутний капітал майже у 3,4 рази, до 2,159 мільярда гривень, шляхом додаткового випуску акцій. Розміщення акцій додемісії планується завершити в першому кварталі 2008 року.
У пекарів дозріла ідея
Впровадити експортне мито на зерно для стабільного забезпечення вітчизняних пекарів сировиною пропонує Всеукраїнська асоціація пекарів. Як повідомив її президент Володимир Слабовський, відповідне звертання асоціація збирається направити до Кабінету Міністрів. Використання експортного мита дозволить, на її думку, стримувати зростання цін на сировину для хлібопекарів і забезпечить більш ринковий механізмом у порівнянні з квотуванням експорту зерна. При цьому хлібопекарі пропонують всі кошти від сплати експортного мита повертати аграріям для стимулювання виробництва зернових культур.
Електрифікація в позику
Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») збирається взяти кредит у розмірі EUR90 млн. для електрифікації залізничної ділянки Полтава — Кременчук — Бурти — Користовка. Загальна вартість проекту становитиме EUR150 млн., з яких EUR60 млн. — власні кошти залізничників України.
Реконструкція порту — за власні кошти
Кабінет Міністрів України затвердив робочий проект будівництва перевантажувального комплексу на причалі № 9 морського торгового порту (МТП) «Південний» (Одеська обл.), розроблений державним підприємством «ЧерноморНДІпроект» (Одеса). Кошторисна вартість будівництва становитиме 318,2 млн. грн., з яких 192,71 млн. грн. буде направлено на будівельно-монтажні роботи, 62,06 млн. грн. — на обладнання, 63,43 млн. грн. складуть інші витрати. Згідно з розпорядженням, проект здійснюватиметься за власні кошти МТП «Південний».