Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

1 грудня, 2007 - 00:00

Автобусні інвестиції

Корпорація «Богдан» 2008 року збирається інвестувати в розвиток потужності автобусного виробництва в Луцьку та Черкасах близько 255 мільйонів гривень, повідомив голова спостережної ради ВАТ «Черкаський автобус» Олександр Дорош. «Ми інвестуємо значні кошти в розвиток автобусного виробництва: на сьогодні в розвиток луцької площадки вже інвестовано майже 180 мільйонів гривень, черкаської — майже шість мільйонів гривень», — зазначив він. Як уточнив журналістам прес-секретар корпорації Сергій Красуля, цю суму інвестицій вкладено з 2005 року, коли було відкрито першу чергу автобусного виробництва в Луцьку. О. Дорош зазначив, що кошти будуть направлені на реалізацію програм зростання обсягів виробництва автобусів, розширення модельного ряду (наступного року планується почати випуск чотирьох нових моделей, а також частково перенести випуск автобусів малого класу А 092 до Луцька),розширення ринків збуту. При цьому близько 70% складуть позичкові, й приблизно 30% — власні кошти.

Польоти будуть дорожчими

Київська авіакомпанія «АероСвіт — Українські авіалінії» заявляє про подорожчання квитків на рейси, які обслуговуються нею, на 7—8% у зв’язку з різким підвищенням вартості авіаційного палива. Згідно з прес-релізом, ціна однієї тонни палива, яке поставляється авіакомпанії в базовому аеропорту «Бориспіль», зросла на 33%, у порівнянні з ціною станом на 1 жовтня цього року.

Банк купує виходячи з можливостей

Азербайджанський Royal Bank of Baku (RBB, Баку) збирається купити в Україні банк і вже проводить відповідні переговори, повідомив президент RBB Алі Джам. «Ми ведемо переговори з кількома українськими банками. Хочемо купити контрольний пакет акцій, і концентруватимемося на обслуговуванні транзакцій між Україною й Азербайджаном. Купимо той банк, на який нам вистачить коштів», — повідомив А. Джам.

...І захищає клієнтів

З приводу корпоративного конфлікту навколо акцій ВАТ «Укртатнафта» до Нацбанку України і Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку звернулося Всеукраїнське громадського об’єднання «Антирейдер». Йдеться про спробу «ІНГ-Банк Україна» зіграти в цьому конфлікті на боці недобросовісних акціонерів. Громадське об’єднання називає злочинними дії керівництва банку щодо приховування від уповноважених компетентних органів інформації, яка необхідна для проведення оперативного розслідування у справі про легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом. Як вказується у зверненні, у 1999 році підконтрольні татарським акціонерам «Укртатнафти» компанії AmRUZ TRADING AG (Швейцарія) та SEAGROUP International, Inc (США) шляхом афери із нічим не забезпеченими векселями позбавили державу власності на 18,3% акцій ВАТ «Укртатнафта». Тепер ці незаконно вилучені акції переведені на рахунок НАК «Нафтогаз України». Однак зберігач цінних паперів «Укртатнафти» — «ІНГ-Банк Україна» подав судовий позов проти реєстратора — фінансової компанії «Укрнафтогаз», звинувативши його у безпідставному списанні акцій. Як стверджують автори звернення, «ІНГ-Банк Україна» має зацікавленість в тому, щоб Україна не могла встановити контроль над «Укртатнафтою» і протягом тривалого часу відмовляє українським компетентним органам, які мають достовірні дані про причетність названих компаній до відмивання «брудних» коштів, в отриманні необхідної інформації про ці структури.

Застрахувати більше за всіх...

Зайняти лідируючі позиції на страховому ринку України та увійти до п’ятірки провідних страховиків до 2012 року планує фінансова група «Страхові традиції». «Фінансові показники компанії за дев’ять місяців свідчать про те, що в нас є потенціал і можливості для входження до п’ятірки кращих страхових компаній України», — сказала голова правління компанії Наталя Бенецька на прес-конференції. За її словами, таких амбіційних цілей планується досягти також за рахунок упровадження нових ІТ-технологий, маркетингових програм, розвитку мережі роздрібних продаж, збільшення клієнтської бази, розвитку особистого страхування й т.і. Планується відкриття філій у всіх великих містах країни та побудова агентської мережі більш ніж із 1,3 тисячі агентів. Як зазначив голова Наглядової ради компанії Дмитро Гончаров, сьогодні на вітчизняному ринку підвищується загальна культура страхування серед населення. «У зв’язку з цим ринку необхідно змінюватися, йому необхідні максимально прості, зручні угоди», — вважає підприємець. До 2012 року компанія планує заняти 1,99% страхового ринку з 192 тисячами укладених договорів, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ , «День».

Акціонери мобільного оператора близькі до компромісу

Господарський суд міста Києва прийняв відмову «Альфи» через дочірню компанію «Альпрен» від останнього судового позову, направленого на визнання недійсними договорів щодо надання професійних послуг між компаніями «Київстар» і «Ернст енд Янг». У результаті Господарський суд міста Києва анулював заходи із забезпечення позову, згідно з якими компанії «Київстар» було заборонено проведення зовнішнього аудиту й оприлюднення її фінансових результатів. Тепер «Теленор» знову матиме доступ до фінансової інформації компанії «Київстар». «Зараз немає жодних правових перешкод для оприлюднення компанією «Київстар» своєї фінансової інформації та надання звітів акціонерам компанії. Ми сподіваємося, що цей крок із боку афільованих компаній «Альфи» означає, що вони готові виконувати рішення арбітражу, який зобов’язав їх припинити посягання на «Київстар» і «Теленор» через українську судову систему й відновити корпоративне управління в компанії... Ми також сподіваємося, що наступним кроком «Альфи» буде участь у відновленні корпоративного управління в компанії «Київстар». Це може стати гарним початком у налагодженні відносин із «Теленором», повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ , «День».

Газета: 
Рубрика: