Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

30 жовтня, 2007 - 00:00

Український соняшник... виходить на IPO

Великий виробник соняшникової олії українська «Кернел Груп» планує на початку листопада розмістити на Варшавській фондовій біржі свої акції. Як повідомляє газета Financial Times, компанія, підконтрольна Андрію Веревському, планує залучити за підсумками IPO до $200 мільйонів. Її вартість оцінюється у $500—580 мільйонів. Компанію консультує голландський банк ING.

Інвестиції в теплову енергетику. Японські

Проаналізувати можливість кредитування проектів в електроенергетиці України й залучити з цією метою консалтингову компанію Tokyo Electric Power Company збирається Японський банк міжнародного співробітництва (JBIC). Як повідомила «Дню» прес-служба НАК «Енергетична компанія України», представники банку повідомили про це у ході зустрічі з її фахівцями. Керівник японської делегації Нобору Секі зазначив, що JBIC зацікавлений, насамперед, інвестувати в теплову енергетику. Особлива увага приділятиметься екологічній складовій проектів. В. о. віце-президента «Енергокомпанія України» з інвестиційної політики Олександр Яшта в ході зустрічі з представниками банку представив пріоритетні проекти в тепловій енергетиці, які планується реалізувати до 2012 року. Це проект ВАТ «Західенерго» з реконструкції енергоблоків №7 і 9 Бурштинської теплоелектростанції, а також технічного переоснащення обладнання відкритого розподільчого пристрою цієї станції, яке планується провести, щоб збільшити експортний потенціал України.

Не поділили упаковку

ВАТ «Одеський консервний завод дитячого харчування» (ОКЗДХ), що входить до складу великого сокового холдингу «Вітмарк-Україна» (Одеса), збирається подати до суду на українського виробника сокової продукції компанію «Сандора» (Миколаївська обл.) за виробництво нею соків у упаковці, схожій до тієї, яку виробляє ОКЗДХ. «У будь-якому випадку, Одеський консервний завод дитячого харчування знову збирається відстоювати свої права в суді. Цього разу дії компанії будуть набагато жорсткішими — сума позову складе десятки мільйонів доларів», — говориться у прес-релізі одеситів. Продукція «Сандори» у схожій упаковці з'явилася в українських магазинах у жовтні. Раніше компанія вже випускала її в такій упаковці, але після того, як акціонери ВАТ «Одеський консервний завод дитячого харчування» в усній формі звернулися з претензією, у «Сандорі» визнали некоректними свої дії й змінили колір упаковки з білого на жовтий.

У Кривбасі свій бетон

Виробництво товарного бетону розпочало ТОВ «Кривбас Бетон» (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.), що входить до складу HeidelbergCement Group. Як повідомляється у прес-релізі компанії, минулого тижня в експлуатацію введено бетонний завод компанії ТОВ «Кривбас Бетон», розрахований на виробництво високоякісних бетонних сумішей високих марок із середньою виробничою потужністю 400 кубометрів сумішей за зміну. Для виробництва бетону використовується цемент ВАТ «Кривий Ріг Цемент» і заповнювачі місцевого виробництва, в тому числі, ТОВ «Рибальський кар'єр», що входить до складу HeidelbergCement Group, а також спеціальні хімічні добавки. Компанія планує найближчим часом відкрити бетонні вузли в ряді інших областей України, зокрема в Одеській і Луганській областях.

Створюється суднобудівний холдинг

Український ВАТ «Херсонський суднобудівний завод» (ХСЗ), ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод» (ЧСЗ) і ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» (обидва — Миколаїв) відпрацьовують проект створення у 2008—2009 роках суднобудівного холдингу. Про це повідомив голова спостережної ради ВАТ «Судмашпром» (Миколаїв), який володіє 90,25% акцій ДАХК «ЧСЗ», Володимир Мовчан. За його словами, ініціатором проекту виступають акціонери ХСЗ. У числі основних цілей створення холдингу, крім суднобудування і ремонту судів найширшого класу та призначення, також створення власної судноплавної компанії для роботи на міжнародних вантажних і круїзних лініях, ведення портового бізнесу. «Йдеться про перспективне придбання активів українських морських торгових портів, — яких саме, говорити ще зарано», — повідомив Мовчан.

Газета: 
Рубрика: