Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

10 жовтня, 2007 - 00:00

План трьох кварталів по нафті перевиконано. Але минулого року спрацювали краще

Найбільше нафтовидобувне підприємство України ВАТ «Укрнафта» у січні-вересні скоротило видобуток нафти з газоконденсатом на 0,9% (на 22 тисячі тонн) у порівнянні з аналогічним періодом 2006 року — до 2 мільйонів 372,6 тисячі тонн. Як повідомляється у прес- релізі компанії, видобуток газу підприємством за дев’ять місяців становив 2 мільярди 420,5 мільйона кубометрів — на 3,4% (на 84 мільйона куб. м) менше, ніж у січні-вересні минулого року. Однак фактичний видобуток нафти з газоконденсатом за звітний період перевищив планове завдання на 1,7% (на 38,9 тисячі тонн), газу — на 0,7% (17,6 мільйона куб. м), виробництво зрідженого газу — на 12,2% (на 15,5 тисячі тонн), випуску фракції легкої — на 8% (на 14,3 тисячі тонн).

Борг списали в обмін на елеватори

Дочірні підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» — Красноперекопський, Нижньогірський, Уманський, Одеський портові елеватори та Черняхівський комбінат хлібопродуктів, будуть передані у сферу управління Держкомрезерву. Відповідне розпорядження ухвалив Кабінет Міністрів за ініціативи Держкомрезерву. Натомість передбачається списати заборгованість «Хліба України» перед Держкомрезервом у розмірі 267 мільйонів гривень, внісши відповідні зміни до держбюджету-2007. Раніше Держкомрезерв заявляв, що передача елеваторів дозволить йому повністю покрити всю територію України при заготівлі зерна.

Молочна концентрація

ВАТ «Буринський завод сухого молока» (Сумська обл.) буде приєднано до ВАТ «Вімм-Білль-Данн Україна» (Київської обл.). Власником обох підприємств є російське ВАТ «Вімм-Білль-Данн Продукти Харчування». Буринський завод сухого молока планує до 4 листопада викупити акції в тих акціонерів, які проголосували проти такої реорганізації (0,4% присутніх на зборах або 276 455 акцій).

Соняшникові проблеми

Асоціація «Укроліяпром», яка об’єднує українські масложирові підприємства, прогнозує виробництво соняшникової олії цього маркетингового року на рівні близько 1,8 мільйона тонн. Як зазначив генеральний директор асоціації Степан Капшук, за попередніми даними, Україна минулого маркетингового року виробила 2,2 мільйона тонн соняшникової олії. Експерти асоціації очікують, що експорт соняшникової олії з України цього року становитиме приблизно 1,3 мільйона тонн проти 1,8 мільйона тонн попереднього маркетингового року.

Землевласники отримають дешеві кредити під забудову

Київське ВАТ «Державний ощадний банк України» з жовтня впровадив програму кредитування, в рамках якої банк надає фізичним особам кредити на придбання земельної ділянки під будівництво житла та завершення будівництва житлових або господарських будівель. Як повідомила прес-служба банку, кредит, сума якого може становити 100% вартості земельної ділянки, видається на термін до 20 років. Процентні ставки за даними кредитами складають від 11% до 12% у євро, від 13% до 14% у доларах США й від 15% до 16% у національній валюті. Згідно з повідомленням, при наявності оформленого Державного акту на право власності на земельну ділянку на ім’я позичальника, банк має можливість знизити процентну ставку на один пункт.

Системних інтеграторів побільшало

Російська компанія «Інформзв’язок Холдинг», один із провідних комплексних IT-інтеграторів на російському ринку, відкрила представництво у Києві — ТОВ «Укрінформзв’язок». Як повідомив учора президент холдингу Марк Куперман, основним напрямком діяльності українського підрозділу будуть комплексні роботи з будівельно-інжинірингової автоматизації будівель, однак компанія готова представити своїм партнерам також рішення з оснащення об’єктів транспортного та промислового призначення. Як зазначив директор ТОВ «Укрінформзв’язок» Ігор Білоусов, компанія оцінює ситуацію, що склалася на ринку IT-інтеграції в Україні, як сприятливу. «Безумовно, сильних системних інтеграторів в Україні зараз багато, однак ринок на сьогоднішній день цілком спроможний вмістити ще одного», — зазначив він. Крім системної інтеграції, компанія планує працювати в Україні у сфері дистрибуції. Як повідомив Куперман, у дистрибуторському портфелі холдингу є мережеве та телекомунікаційне обладнання таких відомих вендорів, як Huewei, Cisco, Sun Microsystems, RADWIN й т. ін.

Газета: 
Рубрика: