Німецькі клапани для вітчизняних АЕС
Німецька компанія Bopp&Reuther виграла тендер на виробництво запобіжних клапанів для парогенераторів і системи аварійного охолодження зони низького тиску всіх енергоблоків Південно-Української атомної електростанції. Як повідомила прес- служба «Енергоатому», заміну запобіжних клапанів планується провести на першому й третьому енергоблоках Південно-Української АЕС 2008 року та на другому енергоблоці 2009 року. За словами технічного консультанта президента Bopp&Reuther Манфреда Хольфельдера, якого цитує прес-служба НАЕК, відповідне обладнання вже понад 30 років успішно експлуатується на атомних станціях Франції, Німеччини, Канади, Південної Африки, а також Кореї, Китаю й Румунії.
Влада в «молоці»
Новим власником Першого київського молочного заводу стане потужний молочний виробник України «Мілкіленд-Україна» бізнесмена Анатолія Юркевича, при цьому угода стосується обладнання й торгових марок. Вона вже практично завершена, й у понеділок колективу відрекомендували нового директора — колишнього заступника директора холодокомбінату №4, що належить «Мілкіленд-Україна», Андрія Махинька. За умовами угоди за два роки «Мілкіленд-Україна» перенесе молочне виробництво на інший майданчик, а на звільненій території за адресою Жилянська, 47 планується збудувати об’єкт комерційної нерухомості.
Бажана відстрочка
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» планує 25 жовтня провести збори держателів своїх облігацій, аби добитися відстрочки надання аудитної фінансової звітності за 2006 рік, повідомили агентству Інтерфакс-Україна учасники ринку. У прес-службі НАК у середу агентству відмовилися коментувати цю інформацію. Під час випуску п’ятирічних єврооблігацій обсягом $500 мільйонів 2004 року «Нафтогаз України» взяв на себе зобов’язання надавати інвесторам звітність за міжнародними стандартами в певний термін. Держателі єврооблігацій можуть подати їх на дострокове погашення в разі порушення компанією цієї інформаційної ковенанти. Міжнародне рейтингове агентство Moody’s 20 вересня повідомило про порушення «Нафтогазом України» термінів подання аудитної фінансової звітності за 2006 рік.
Рішення для роумінгу
Компанія Syniverse Technologies підписала з ЗАТ «Телесистеми України» (ТМ PEOPLE Net) договір про постачання широкого спектра рішень для роумінгу та взаєморозрахунку з іншими операторами. Як повідомляється в прес-релізі американської компанії, «Телесистеми України» використовуватимуть рішення UniRoamR від Syniverse Technologies для організації роумінгу голосових послуг і послуг передавання даних між CDMA і GSM системами мобільного зв’язку й рішення INPackSM для організації захисту надійного передавання даних з партнерами по роумінгу. «Ми починаємо співпрацю з CDMA-GSM роумінгу для клієнтів, які користуються нашим зв’язком за кордоном (майже дві сотні операторів — уся мережа Vodafone і їхні GSM-роумінг партнери). Другий етап — двосторонній CDMA-CDMA роумінг для клієнтів, які подорожують до Ізраїлю, США, Кореї, Японії, Китаю, Таїланду й інших азіатських країн», — прокоментував договір начальник відділу розвитку продуктів «Телесистем України» Сергій Лещенко.
У Хмельницькій області завершено ремонт шляхопроводу
Державна служба автомобільних доріг України завершила капітальний ремонт шляхопроводу на автомобільній дорозі Васьковичі-Шепетівка в Хмельницькій області. Як повідомила в середу прес-служба «Укравтодору», вартість робіт становила 16,1 млн. грн. Роботи щодо ремонту конструкції шляхопроводу виконувало чернівецьке ЗАТ «Трансміст», а будівництвом підходів займалося Полянське відділення вінницького ВАТ «Південьзахідшляхбуд». Шляхопровід через залізницю на трасі Васьковичі-Шепетівка був збудований ще 1953 року. А 2002 року були ушкоджені подорожні споруди, й фахівці визнали стан об’єкта незадовільним.
Прилюдність вимагає підготовки
Банк «Надра» готується до первинного публічного розміщення акцій (IPO), повідомив президент банку Ігор Гиленко журналістам. «Банк на шляху до IPO, підготовка переходить вже у предметну фазу», — сказав банкір. Гиленко також повідомив, що банк вивчає можливість виходу на ринки інших держав із метою створення структурних підрозділів. «Ми на сьогоднішній день перебуваємо у стадії розробки... стратегії зовнішніх ринків. Ця стратегія ще не завершена. Я думаю, що протягом кількох місяців— півроку ми завершимо наше позиціонування з цього питання», — сказав він. За словами банкіра, банк планує до кінця поточного року залучити синдиційований кредит в обсязі близько $150 мільйонів.
Є бажання застрахуватися
Тендер із відбору страхової компанії оголосив ВАТ «Одеський припортовий завод», йдеться у повідомленні Тендерної палати України. Які саме ризики підприємство збирається застрахувати, в ньому не вказується. Документи на участь у тендері приймаються до 16 жовтня. Запит на інформацію про конкурс вже зробили дев’ять компаній: Yara International АSA (Норвегія), ВАТ «Азот» (Черкаси), ВАТ «Мінерально-хімічна компанія (МХК) «ЄвроХім» (Москва), ВАТ «Чернігівське хімволокно», російський ВАТ «Акрон» (Великий Новгород, входить до холдингу «Акрон»), ВАТ «Дніпроазот» (Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл.), ВАТ «Ренова-Україна», російський ВАТ «СІБУР Холдинг», а також приватна міжнародна холдингова компанія відомого українського бізнесмена Дмитра Фірташа Group DF (GDF, Відень). Остання компанія збирається взяти участь у конкурсі через естонського виробника мінеральних добрив АТ «Нітроферт».