Франчайзингова схема для невеликих міст
Російська мережа магазинів подарунків «Красный Куб» планує до кінця року відкрити в Україні шість магазинів і довести їх загальну кількість у країні до десяти. Як повідомила директор компанії з управління асортиментом і рекламою Тетяна Єремеєва, нові шість магазинів відкриють у Києві, Дніпропетровську та Харкові. «Уже підписано угоди оренди», — повідомила вона. За словами Т. Єремеєвої, інвестиції в один магазин мережі складають у середньому близько $200 тисяч. Окрім того, компанія планує в найближчі три роки відкрити в Україні близько 50 своїх магазинів. Компанія не розглядає можливості будівництва в Україні магазинів, а планується лише орендувати площі. «У великих містах компанія планує відкривати магазини з власним управлінням, у інших містах ми працюватимемо за франчайзинговою схемою», — відзначила Т. Єремеєва. Разом з тим, Т. Єремеєва також зазначила, що компанія планує відкрити представництво у Києві.
Директором найбільшого харківського підприємства призначено банкіра-соціаліста
Збори акціонерів ВАТ «Турбоатом» затвердили Віктора Субботіна на посаді генерального директора підприємства. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, таке рішення прийняли понад 99% акціонерів, що беруть участь у зборах (їм належить 77,3% акцій підприємства).
Тим часом перед початком зборів колишній виконувач обов’язків гендиректора «Турбоатома» Євген Белінський заявив, що ці збори нелегітимні. Та й обстановку навколо зборів важко визнати нормальною. З дев’ятої години ранку прохідну заводу охороняли озброєні люди у формі невідомої охоронної структури, а також кілька десятків співробітників МВС і «Беркута». Всі підходи до прохідної заводу, через яку акціонери йшли до місця реєстрації, до моменту її початку було заблоковано. До місця реєстрації і проведення зборів допускалися виключно представники трудового колективу ВАТ «Турбоатом». Ні реєстратор, ні міноритарні акціонери не були допущені до місця реєстрації та проведення зборів. Недопуск реєстратора мотивовано тим, що реєстрацію проводитиме мандатна комісія. Кандидатуру Субботіна підтримують Фонд держмайна і особисто Валентина Семенюк. Міноритарні акціонери вважають, що Субботін може приймати фінансові рішення в інтересах належного йому «Мегабанка». Крім того, він, як і Семенюк, є членом Соцпартії і очолює її обласну організацію.
Представники ДКЦПФР у відповідному документі зафіксували низку порушень, допущених при проведенні зборів акціонерів. А представник одного з акціонерів підприємства Олександр Іванцов заявив, що «рішення, прийняті на таких зборах акціонерів, є абсолютно нелегітимними і не можуть бути виконані в межах правового поля України».
Енерговитратне пиво
Українські пивоварні підприємства збираються восени підвищити відпускні ціни на свою продукцію через значне дорожчання сировини. Як повідомила генеральний директор об’єднуючого вітчизняні пивоварні підприємства ЗАТ «Укрпиво» Галина Коренькова, підприємства підійматимуть ціни. «Не беруся прогнозувати, на скільки, але хочу зауважити, що пивоварний ячмінь нового врожаю вдвічі дорожчий за торішній і він усюди надто незадовільної якості» — зазначила вона. За словами Г. Коренькової, Україна цього року зібрала приблизно 1,5 мільйона тон ячменю пивоварних сортів, однак вміст у ньому білка перевищує норму (12,5—13,5% замість максимального 11,5%), що також призведе до підвищення собівартості пива, оскільки збільшаться втрати при його варінні й енерговитрати. За словами Г. Коренкової, ціни на ячмінь нового врожаю на разі становлять 1500 гривень за тонну, тоді як минулого року вони не перевищували 750 гривень за тонну. Менеджер зі зв’язків з громадськістю групи підприємств ВВН в Україні Олена Маркова вважає, що зростання роздрібних цін на пиво може становити 7%. «Це збільшення пов’язано, передусім, з подорожчанням солоду в півтора рази, на яке ми чекаємо у вересні цього року», — сказала вона.
Першим «потрапить» у мережу корпоративний сегмент
Корпорація AnyDATA поставить київському ЗАТ «Український мобільний зв’язок» («УМЗ») термінальне обладнання безпровідного доступу для передачі даних у мережі CDMA. Мережа, яка функціонує у діапазоні 450 МГц, дозволить компанії надавати у великих містах України послуги швидкісного мобільного інтернет- доступу, електронної пошти та відеозв’язку. Послуги мережевого проектування, планування, впровадження, експлуатації, обслуговування і навчання персоналу, а також необхідне технологічне обладнання для запуску мережі безпровідного високошвидкісного інтернет-доступу надає французька компанія Alcatel-Lucent. За загальну інтеграцію мережі відповідає київська компанія «Квазар- Мікро». На першому етапі користування мережею буде доступне лише для корпоративного сегменту, частка якого в загальній кількості абонентів компанії становить 70%. До літа 2008 року УМЗ збирається розгорнути мережу в семи найбільших містах країни.
Щоб було чим керувати
Збільшити активи публічних фондів під управлінням до понад 100 мільйонів гривень порівняно з 20,5 мільйона гривень на разі збирається до кінця року Компанія з управління активами «Драгон Есет Менеджмент». Як повідомив керівник компанії Дмитро Ісупов, у серпні активи досі єдиного публічного інтервального фонду в управлінні «Аурум» зросли з 16 мільйонів гривень до 20,5 мільйона гривень, хоч зростання вартості сертифікатів становило всього 1%. Ісупов також повідомив, що наприкінці серпня КУА починає рекламну кампанію і розраховує різко наростити обсяги продажу сертифікатів через відділення Родовід банку. Інший керівник КУА Андрій Золотухін зазначає, що «Драгон Есет Менеджмент» планує до кінця року запустити також відкритий недержавний пенсійний фонд. Водночас керівник зазначив, що розширювати лінійку фондів за рахунок створення відкритих фондів поки не планується, оскільки попит на них практично відсутній, і забезпечити їх високу прибутковість на нинішньому ринку буде досить складно.