Легкий, багатоцільовий і дуже вдалий
Київський авіаційний науково-технічний комплекс ім. Антонова та Новосибірське авіаційне виробниче об’єднання підписали угоду про підготовку та реалізацію програми модернізації легкого багатоцільового літака Ан-38 і створення його нових варіантів. Цей документ підписано в ході Міжнародного авіакосмічного салону «МАКС-2007» у підмосковному Жуковському. Він передбачає також формування спільної структури, яка повинна забезпечити надання повного комплексу послуг замовникам Ан-38, включаючи адаптацію його до вимог замовника, виробництво та поставку літака, а також систему його післяпродажної підтримки. Як зазначив після підписання документа генеральний конструктор АНТК ім. Антонова Дмитро Ківа: «Сьогодні наше головне завдання — розширювати ринок цього вдалого літака як всередині Росії, так і за кордоном».
Лопатки підуть на експорт. Газотурбінні
Криворізький турбінний завод «Констар» має намір до кінця року поставити ВАТ «Уралтурбо» (Єкатеринбург, РФ) 1200 лопаток для газових турбін. У прес-службі заводу не називають конкретної суми контракту, зазначаючи, що це — «кілька мільйонів гривень». Першу партію лопаток — 100 одиниць — «Констар» поставив замовнику в липні, а днями відвантажено ще 250 штук. Як йдеться у прес-релізі, «Констар» і «Уралтурбо» є давніми партнерами у сфері комплектуючих газотурбінної техніки. Минулого року турбінний завод поставив російському замовнику 1000 лопаток для газових турбін.
У філіалах не має потреби
Один із найбільших виробників коньяків в Україні, ЗАТ «Одеський коньячний завод», збирається ліквідувати свої філіали у Києві, Дніпропетровську та Львові у зв’язку з їхньою економічною недоцільністю. Згідно з офіційним повідомленням підприємства, таке рішення його акціонери ухвалили на загальних зборах 21 серпня. У повідомленні зазначається, що філіали, зокрема, займалися просуванням продукції заводу в цих регіонах.
«Граничні» індекси. Для ринків
Індексна компанія MSCI Barra обговорить із інвестиційним співтовариством можливість запуску індексів для так званих граничних, тобто високоризикованих ринків. Як йдеться у повідомленні індексної компанії, за підсумками власного аналізу та консультацій із учасниками ринку, MSCI має намір відібрати 12 країн для створення індексів. До шорт-лісту потрапили Україна, Казахстан, Естонія, Литва, Венесуела, Кенія, Нігерія, Болгарія, Хорватія, Румунія, Словенія, В’єтнам, Кіпр, Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар, ОАЕ та Шрі-Ланка. Для створення індексу сумарна ринкова капіталізація публічних компаній тієї чи іншої країни повинна перевищувати $1 мільярд. Мінімум три компанії повинні відповідати критеріям включення до індексу. Крім того, країна не повинна характеризуватися «екстремально» високим рівнем політичної й економічної нестабільності.
Як дістатися Словаччини?
У відкритті регулярних авіарейсів до України зацікавлена словацька авіакомпанія SkyEurope. Як повідомив керівник відділу комунікацій підприємства Томаш Кіка, наразі керівництво SkyEurope веде переговори з українською авіаційною владою щодо можливості надання перевізнику відповідних прав. За його словами, компанія зацікавлена у відкритті повітряного сполучення на маршруті Київ—Братислава, а у подальшому готова розглянути можливість регулярних рейсів до Одеси.
Нафтові штрафи — до бюджету
Полтавське ЗАТ «Укртатнафта» та НАК «Нафтогаз України» сплатили до державного бюджету країни 800 тисяч гривень штрафів, які було стягнуто Антимонопольним комітетом України за порушення конкурентного законодавства. Як повідомили у прес-службі АМКУ, обидві компанії сплатили штрафи раніше відведеного згідно із законодавством терміну у 60 днів. АМК оштрафував «Укртатнафту» на 500 тисяч гривень за необгрунтоване підвищення цін на авіаційне паливо у вересні-жовтні минулого року.
Створити та приєднати
Акціонери енергогенеруючої компанії ВАТ «Дніпроенерго» вчора на загальних зборах ухвалили рішення про приєднання ТОВ «Інвестиційне товариство» до генкомпанії. Суть змін до плану санації полягає в наступному: «Павлоградвугілля» та шахта «Комсомолець Донбасу» створять на паритетних умовах нову компанію — ТОВ «Інвестиційне товариство», забезпечене грошовими коштами у розмірі 1 мільярд 51,929 мільйона гривень, а «Дніпроенерго» випустить додатково 2 мільйона 43,434 тисячi акцій загальною сумою 51 мільйон 85,85 тисячi гривень. «Інвестиційне товариство» буде приєднане до «Дніпроенерго» шляхом обміну всіх додатково випущених акцій на частки у статутному капіталі ТОВ. Кошти, отримані генкомпанією при приєднанні ТОВ, будуть використані для погашення близько 1,050 мільярда гривень заборгованості перед конкурсними кредиторами «Дніпроенерго», а також реструктуризованої заборгованості генкомпанії зі сплати податків і зборів.