Хто на новенького?
Генеральним директором Об’єднання трускавецьких підприємств «ТКС», що входить до холдингу «ТКС», призначено Ореста Сарахмана. За його словами, це рішення було ухвалено у зв’язку з реорганізацією холдингу. Раніше цю посаду обіймав Іван Торський. До кінця 2008 року до планів холдингу входить залучити близько $100 мільйонів позикових коштів, половину з них — від українських банків у вигляді кредитів, іншу частину — за рахунок розміщення єврооблігацій. Також у планах компанії — вихід на IPO до кінця 2009 року, щоб продати 15—20% акцій на загальну суму $100—150 мільйонів. Розміщувати їх планують на Лондонській і Франкфуртській фондових біржах.
Борги... з молотка
Держкомрезерв оголосив відкритий конкурс із продажу власних прав вимоги до НАК «Нафтогаз України», ВАТ «Харківська ТЕЦ 5»,ВАТ «Харківобленерго» й ще ряду компаній. Із молотка піде заборгованість нафтогазового монополіста (за переданий холдингу природний газ у обсязі 1 мільярд 496,442 мільйона куб. м), яка виникла у жовтні 1999 року. Встановлена Держкомрезервом стартова ціна лота — 419 мільйонів 495 тисяч 490,8 гривні. Заборгованість «Харківської ТЕЦ-5» (за переданий енергогенеруючій компанії природний газ у обсязі 64,694 мільйона куб. м.) мають намір виставити для початку за 18 мільйонів 135 тисяч 578,45 гривнi. У відомстві уточнюють, що до такого кроку підштовхнуло невиконання зобов’язань за договорами позики. Конкурс відбудеться 30 серпня.
Кишеня розкрита в бік СНД
Мережа компаній «Велика Кишеня» при виході на IPO в середині 2008 року планує продати 15—25% акцій. Як повідомляє фінансовий директор виступаючого торговим оператором мережі ТОВ «Квіза Трейд» Олег П’явка, в майбутньому компанія збирається збільшити частку ринку, яка зараз становить 2%, і вийти на іноземні ринки. «Гадаю, що це, насамперед, ринки країн СНД. Ринок же Росії, де досить і своїх, і західних гравців, для українських рітейлерів досить складний і тому менш привабливий», — сказав він.
Поглиначі українського соку
Антимонопольний комітет України дозволив американським компаніям PepsiCo та PepsiAmericas придбати, відповідно, понад 25% і 50% часток найбільшого українського виробника соків ТОВ «Сандора» (Миколаївська обл.). «Оскільки компанії працюють на різних товарних ринках України й дана концентрація не призведе до монополізації, комітет дав дозвіл на її здійснення», — говориться у повідомленні. Згідно з ним, компанія PepsiCo представлена в Україні на ринках концентрату для виготовлення безалкогольних напоїв і харчових продуктів, а також чіпсів, тоді як PepsiAmericas не працювала на українському ринку. Голова АМКУ Олексій Костусєв акцентував увагу на відвертості учасників операції при наданні інформації комітету й висловив надію, що споживачі виграють від цього злиття.
«Улюблені» роботодавці
Перше місце в липневому рейтингу популярності українських роботодавців, підготовленому одним із найбільших порталів із працевлаштування RABOTA.ua, посіли компанія «Імідж Холдинг» (ТМ «Хортиця»), «Київстар GSM» і київський ОТП Банк. У порівнянні з попереднім рейтингом, «Хортиця» та «Київстар» піднялися на одну сходинку. Замикають п’ятірку великий виробник безалкогольних напоїв «Кока- Кола Беверіджиз Україна», а також компанія Adidas, один із лідерів у виробництві спортивних товарів, що піднявся на п’яту позицію. За ними йдуть оператор мобільного зв’язку АТ «Українські радіосистеми» (ТМ Beeline), один із найбільших національних виробників кондитерських виробів компанія «АВК», в якій на п’яти кондитерських фабриках працює понад вісім тисяч осіб, а також ще один оператор мобільного зв’язку — ЗАТ «Український мобільний зв’язок» (ТМ «МТС»). На дев’ятому місці ПІІ «Тойота-Україна» — провідний дистриб’ютор «Тойота Мотор Європа», а замикає десятку група «Лакталіс» — виробник продуктів харчування, торгова марка President, що шукає працiвників у Києві та кількох регіонах України.