Україна інвестує США. Слябами
Компанія Arcelor Mittal USA домовилася про продаж сталеливарного заводу Sparrows Point спільному підприємству, в яке входять Esmark Incorporated і Wheeling-Pittsburgh Corporation, а також бразильська Cia. Vale do Rio Doce та українська корпорація «Індустріальний союз Донбаса» (ІСД). Як повідомляє агентство Bloomberg, у четвер Arcelor Mittal сповістив про продаж заводу Esmark. Потім Cia. Vale do Rio Doce, найбільший світовий виробник залізняку, оголосила, що також є одним із партнерів Esmark — разом з українською ІСД і заплатить за міноритарний пакет Sparrows Point $270 мільйонів. Консорціум, до якого увійшли компанії- покупці, отримав назву E2 Acquisition Corp. За даними The Wall Street Journal, загальна сума операції становить $1,35 мільярди. Український ІСД виступатиме постачальником на завод стальних слябів, а бразильська компанія — залізняку. Іншим претендентом на Sparrows Point була бразильська Cia.Siderurgica Nacional SA.
«Довготривалі» гроші: і лайф, і кайф
Договір про управління страховими активами терміном на один рік із подальшою пролонгацією уклали ЗАТ «Страхова компанія «VAB Життя» та компанія з управління активами «VAB Ессет Менеджмент». Про це повідомив VAB Банк (усі — Київ). У повідомленні наводяться слова генерального директора КУА «VAB Ессет Менеджмент» Тетяни Попової, яка зазначає, що на відміну від недержавних пенсійних фондів і інституційних інвесторів, подібні договори наразі є поодиноким явищем на українському ринку. За її словами, необхідність співпраці за даним договором продиктована специфікою інвестиційних ресурсів лайфової страхової компанії, що оперує «довготривалими» грошима. Як наслідок, відповідно до міжнародної практики, показник прибутковості інвестицій є одним з основних при оцінці компанії та визначенні її рейтингу. Враховуючи середньо- та довгострокові економічні тенденції, операції на ринку акцій можуть стати джерелом підвищеного інвестиційного прибутку в порівнянні з традиційними вкладеннями — депозитами та борговими інструментами — за умови, що портфелем цінних паперів управляють професіонали, вважає Попова.
Корисна географія
Близько 20 мільйонів гривень інвестувала корпорація «Богдан» в організацію крупновузлового виробництва автомобілів Kia та Hyundai на нових потужностях Іллічевського заводу автомобільних агрегатів (Одеська обл.), що входить до складу корпорації «УкрАвто». Як повідомив журналістам президент корпорації «Богдан» Олег Свинарчук, необхідність створення такого виробництва продиктована, насамперед, необхідністю оптимізувати логістику. «Виробництво стартувало наприкінці липня та до кінця року планується випустити близько 15 тисяч автомобілів», — зазначив він. За словами Свинарчука, проектна потужність виробництва складає близько 50 тисяч автомобілів на рік. Він також повідомив, що у зв’язку з розширенням географії виробничих потужностей корпорація збільшила річний план на цей рік з випуску легкових автомобілів до 55 тисяч одиниць (спочатку — 50,5 тисяч од.).
IPO по-віденськи
27 вересня в Донецьку, а потім у Києві віденська фондова біржа Vienna Borse, VSE спільно з київською інвестиційною групою «Альтера Фінанс» проведе презентацію своїх послуг з організації первинної публічної пропозиції акцій IPO для українських компаній. Як повідомив журналістам менеджер із питань іноземних інвестицій ІГ «Альтера Фінанс» Максим Шинкаренко, вже проведені всі необхідні переговори для відкриття доступу до VSE. За їхніми підсумками підписано договір про співпрацю між VSE та «Альтера Фінанс». «Переговори були дуже складними. Австрійська сторона пред’являє дуже високі вимоги, яким відповідає від сили десяток інвестбанків в Україні», — наголосив Шинкаренко. За його словами, «Альтера Фінанс» поки є єдиним представником VSE в Україні, однак біржа не обмежує число можливих партнерів з українського боку, й до кінця року можуть з’явитися інші українські інвестиційні компанії, через які стане можливим IPO у Відні.
Розділили широкосмуговий доступ
Національна комісія регулювання зв’язку України видала терміном на 5 років ліцензії на використання радіочастотного ресурсу для надання послуг широкосмугового радіодоступу ВАТ «Укртелеком», херсонському ТОВ «Нетком» і одеському ТОВ «Белнет». Згідно з документом, ВАТ «Укртелеком» отримало ліцензію на широкосмуговий радіодоступ для внутрішньоофісного зв’язку в Полтавській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Кіровоградській, Рівненській і Чернігівській областях. Виділені номінали частот: 2412 МГц, 2437 МГц, 2462 МГц. ТОВ «Нетком» отримало ліцензію на широкосмуговий радіодоступ на території Херсонської області. Номінал частоти 2462 МГц. Освоєння передбачається в січні 2008 року. ТОВ «Белнет» отримало ліцензію для надання послуг на території Одеської області. Номінали частот: 2422 МГц, 2442 МГц, 2462 МГц. Терміни освоєння ресурсів — 2008—2009 роки.
Продається метр «Каравану»
Київська консалтингова компанія «Українська торгова гільдія» («УТГ») на підставах ексклюзивних прав готує до продажу трохи менше за 4 тисячі кв. м торгових площ у торгово-розважальному комплексі (ТРК) «Караван» у Києві. «Ринок торгової нерухомості у столиці вийшов на новий рівень: замість продажу проектів власники стали продавати вже працюючі торгові та торгово-розважальні центри, повністю заповнені орендарями», — зазначає генеральний директор «УТГ» Вадим Нєпосєдов. Разом із тим у компанії поки не називають ціну продажу 1 кв. м торгових площ. На думку В. Нєпосєдова, продаж частини площ ТРК стане новою тенденцією на ринку торгової нерухомості, оскільки «інтерес до подібних продуктів на ринку столиці постійно зростає: торгова нерухомість входить до трійки найбільш ліквідних і прибуткових активів».