Вітчизняний IТ-продукт освоює німецький ринок
Українська асоціація інформаційних технологій it-ukraine відкрила представництво в Німеччині, повідомив віце-президент асоціації Ігор Лісицький. За його словами, представницькі функції учасників української ІТ-індустрії виконуватиме компанія Hub Сoncept GMBH, зареєстрована в Гамбурзі. Головними завданнями представництва є організація продажів вироблених в Україні ІТ-послуг і програмних продуктів на німецькому ринку, організація спільних зустрічей між представниками бізнесу України й Німеччини та підтримка іміджу України як надійного партнера й постачальника ІТ-рішень. До асоціації IT-Ukraine входить понад 40 ІТ-компаній і вищих навчальних закладів України.
Чеський оператор IP-телефонії відкрив представництво в Україні
Оператор IP-телефонії компанія SIPNET eu відкрила представництво в Україні, повідомив директор ТОВ «Сіпнет Україна» Андрій Лазарєв. За словами Лазарєва, SIPNET eu юридично зареєстрований у Чехії, проте основна діяльність здійснюється на території Росії, а основні абоненти — російськомовні. Комерційну діяльність в Україні здійснюватиме ТОВ «Сіпнет Україна» (Київ). Для зручності оплати українськими абонентами компанія підписала договори з головними платіжними системами, що працюють в Україні. Керівник проектів компанії Костянтин Терентьєв зазначив, що, відкриваючи представництво в Україні, SIPNET значною мірою розраховує на корпоративний ринок. Він додав, що на російському ринку дохід з одного абонента (ARPU) в корпоративному секторі 2010 року становив 60 доларів. За даними компанії, загальна абонентська база SIPNET 2010 року становила 33,4 мільйона абонентів, з них усього 63 тисячі — зареєстровані в Україні.
«Укренерго» закупить високовольтні вимикачі на 23 мільйони доларів
ТОВ «АББ Лтд.» (Київ), «дочка» великого світового виробника силового устаткування та технологій для енергетики й автоматизації ABB (Швеція), за підсумками тендеру уклало з НЕК «Укренерго» контракт на постачання 86 високовольтних елегазових (SF6) вимикачів на суму 23 мільйони доларів. Як зазначається в повідомленні ABB, компанія постачить вимикачі 110, 330, 500 і 800 кВ для семи підстанцій 750 кВ об’єднаної енергосистеми України. ABB нагадує, що на початку 2011 року вже уклала угоду з «Укренерго» на постачання 44 вимикачів 800 кВ. Обидва контракти здійснюються в рамках проекту модернізації магістральних електромереж України, для реалізації якого країна 2008 року отримала кредит Світового банку в сумі 200 мільйонів доларів. У рамках проекту сучасні елегазові вимикачі замінять застарілі повітряні вимикачі, що були в експлуатації практично 40 років. АББ забезпечить постачання устаткування й проведе навчання фахівців. Заміну високовольтних вимикачів проведуть у три етапи, починаючи з 2011-го й закінчуючи 2014 роком. Крім того, ABB забезпечить постачання панелей управління вимикачами, а також пристроїв моніторингу стану вимикачів у режимі реального часу, розроблених з використанням технології АББ у сфері автоматизації підстанцій.
Авіакомпанія поповнила флот двома Boeing 737
Авіакомпанія «Аеросвіт» (Київ) поповнила свій парк повітряних суден двома середньомагістральними літаками Boeing 737. «Один з них, Boeing 737-400, уже введено в експлуатацію. Другий, Boeing 737-500, готується до техобслуговування. Розширення флоту перевізник мотивує підвищенням у період зимової навігації інтенсивності рейсів на середньомагістральних маршрутах до Праги, Дубаї, Астани, Алмати, Тбілісі, Мінська, Санкт-Петербурга та Тель-Авіва», — повідомив помічник генерального директора «Аеросвіту» у зв’язках з громадськістю Сергій Куций. За його словами, компанія також має намір замінити цими літаками менш місткі повітряні судна на лініях «Київ — Варшава», «Донецьк — Москва», а в новорічні та різдвяні свята — на лінії «Київ — Софія» для подальшої доставки пасажирів на гірськолижні курорти Болгарії.
У банків з’явився ще один «лобіст»
В Україні створили ще одне банківське об’єднання — Незалежну асоціацію банків України (НАБУ). Нагадаємо, що в Україні вже діє Український кредитово-банківський союз, Асоціація українських банків, Форум провідних міжнародних фінансових установ і Українська національна іпотечна асоціація. За словами організаторів, асоціація має намір налагодити ефективну співпрацю з державними регулювальниками та парламентом для захисту інтересів своїх членів і розвитку банківського сектора. За даними асоціації, на установчих зборах 4 листопада готовність підписати пакет установчих документів НАБУ висловили 68 банків (з 175 діючих у країні). Перелік учасників може збільшитися в найближчому майбутньому ще як мінімум на півтора-два десятки банківських установ. Поки членами НАБУ зможуть бути лише банки. Згідно з правилами НАБУ, її діяльність спрямовуватиметься радою асоціації, до якої увійшло 19 осіб. При цьому передбачено принцип обов’язкової ротації керівництва НАБУ: глава ради асоціації, яку визначає рада, переобирається щодва роки. Виконавчого директора НАБУ також призначає рада асоціації. «Ми поспілкувалися з усіма регулювальниками, комітетом (фінансовим. — Авт.) Верховної Ради, розуміючи, якщо ми це створимо, то це не буде якимсь холостим пострілом, що нас чутимуть і почують. Відповідно, так само й ми», — прокоментував створення НАБУ глава правління Укрсоцбанку, глава ради НАБУ Борис Тімонькін. За його словами, з першої двадцятки приблизно 16 банків увійшли до асоціації. Ці банки, за його оцінками, мають 55% активів всеукраїнської банківської системи, повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».