Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

28 липня, 2007 - 00:00

Торговці побутовою технікою об’єднуються

Акціонери торгівельних мереж «Быттехника» (Донецьк) і Comfy (Дніпропетровськ) ухвалили рішення про об’єднання на паритетній основі. «Цей союз дозволяє відразу отримати позицію лідера у східній половині України. Також об’єднана компанія займає третє місце за обсягами продажу по Україні», — повідомив власник мережі Comfy Станіслав Роніс. Згідно з рішенням акціонерів обох торгових мереж, нова мережа працюватиме під єдиним брендом. «Скоріш за все, це буде бренд Comfy», — уточнив Роніс. За його словами, остаточні параметри об’єднання буде оприлюднено пiсля завершення операції в жовтні. Водночас власник Comfy уточнив, що власники двох мереж, що ввійшли у єдиний альянс, будуть мати рівні частки в компанії та увійдуть у наглядову раду спільного підприємства.

Екологія вимагає коштів. І їх знаходять

На формування реальної програми будівництва комплексу газоочисних споруд у своїх сталеливарних цехах №1 і 3 запорізьке ВАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» з початку року виділило близько 50 мільйонів гривень. Як повідомила компанія, пакет пропозицій по скороченню шкідливих викидів у атмосферу передано на узгодження в комісію Запорізької облради з екології для подальшого затвердження на сесії ради. Завод уже визначив на тендерній основі генерального підрядчика. Закінчення будівництва газоочисних об’єктів у цеху №1 намічено на січень, в цеху №3 — на березень 2010 року.

У полоні «хлібної політики»

Один з найбільших операторів на ринку хліба і хлібобулочних виробів України ЗАТ «Холдинг «ТіC» планує збудувати в АР Крим і Одесі кондитерські фабрики, інвестувавши у кожний проект по 2 мільйони євро. Як повідомив учора президент холдингу Володимир Слабовський, у Бахчисараї (АРК) компанія збирається ввести в експлуатацію кондитерську фабрику в 2008 році. «Сьогодні ми дещо повільніше інвестуємо, оскільки всі наші бізнес-плани порушено, бо зерно дорожчає, мука дорожчає, а хліб ми не можемо підняти в ціні», — сказав він. Передбачається, що потужність кримського підприємства становитиме 4,5 тонн продукції на добу. Водночас В. Слабовський зазначив, що проект будівництва кондфабрики в Одесі поки заморожено. Він також повідомив, що компанія припинила проект будівництва у Київській області виробничого комплексу, який, зокрема, включатиме переробку зерна, випічку хліба. Вартість цього проекту становить 50 мільйонів євро.

Гравці безпровідних мереж

Українська асоціація учасників ринку безпровідних мереж передачі даних (Wireless Ukraine) поповнилася черговим учасником — київською компанією «Вiта Сервіс-Н». Таким чином, кількість членів асоціації досягла 67. Група компанії «Вiта Сервіс» об’єднує будівельно-інжинірингові компанії в Росії, Україні, Білорусі та Казахстані.

Будівництво житла стає ризикованим. Комерційна нерухомість виходить уперед

Київська будівельна компанія «Фірма «Т.М.М.» планує найближчими роками збільшити частку об’єктів комерційної нерухомості до 25% від загальної кількості проектів компанії. Про це повідомив її генеральний директор Микола Толмачов. «Сьогодні наша діяльність переважно зосереджена на житловому будівництві, але в найближчі декілька років ми плануємо збільшити частку комерційної нерухомості до 25%», — сказав він. Толмачов зазначив, що такий намір зумовлений значним потенціалом цього сегмента ринку. Крім того, він враховує потребу диверсифікувати ризики компанії, оскільки іноземні експерти оцінюють українську комерційну нерухомість як менш ризиковану. Разом з тим гендиректор повідомив, що компанія вивчає можливість будівництва котеджів.

Працює синергія грошей

На підході — чергове ВАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд (ЗНКІФ) «Синергія-5». Про його створення спільно з ВАТ «Оксана Плюс» повідомила компанія ТОВ «Кінто Інвест». Як сказав керівник інвестиційними і пенсійними фондами компанії з управління активами «Кінто», що керує фондами сімейства «Синергія», Віктор Ботте, поки зарано говорити про точний розмір майбутнього фонду. «Хотілося б, аби він був понад 250 мільйонів гривень, але все залежатиме від кон’юнктури ринку», — зазначив він. В. Ботте нагадав, що створений у 2003 році перший фонд «Синергія» продав 728 акцій (тут і далі номіналом 10 тисяч гривень), «Синергія-2» — 2537, «Синергія-3» — 6635, тоді як з моменту початку розміщення акцій фонд «Синергія-4» 30 травня цього року їх удалося продати вже 14249.

Київська громада буде і з газом, і з водою. Тепло поки під питанням

Київська міська рада продовжила на 10 років дію договорів про оренду на володіння і користування комунальним майном з ВАТ «Київводоканал» і ВАТ «Київгаз». Відповідні рішення було прийнято на останньому засіданні Київради 26 липня. Термін угод подовжено до 31 грудня 2017 року. У рішенні про подовження договору з ВАТ «Київводоканал» вказується, що прийняте воно з метою підвищення надійності забезпечення споживачів Києва послугами водопостачання і водовідводу, проведення єдиної тарифної політики, а також відновлення, реконструкції і ефективного використання основних фондів. У рішенні передбачається, що у випадку, якщо АК «Київенерго» відмовиться від виконання функцій виробника послуг з гарячого водопостачання, Київська міськадміністрація повинна внести відповідні зміни до цієї угоди, що передбачають передачу теплових розподільних мереж, а також центральних та індивідуальних теплових пунктів в управління ВАТ «Київводоканал». Київрада також доручила першому заступнику глави Київміськадміністрації Анатолію Голубченку в місячний термін підписати додаткову угоду до договору на володіння і користування майном територіальної громади з ВАТ «Київводоканал» і ВАТ «Київгаз».

Газета: 
Рубрика: