Піратство під ковпаком
Компанія «Майкрософт Україна» підвела чергові підсумки комплексної програми «Таємничий покупець», направленої на те, щоб захистити споживача від несумлінного продажу персональних комп’ютерів. Виконуючи це завдання, незалежні аудитори відвідали понад 1000 точок роздрібного продажу. Вони цікавилися умовами придбання персональних комп’ютерів, вимагаючи при цьому, щоб у ПК була заздалегідь встановлена операційна система. Результатом програми стало зниження в 8,6 рази кількості пропозицій купити ПК без таких систем і в 2,5 рази — кількість пропозицій купити комп’ютер із неліцензійною системою.
Менеджер з корпоративного маркетингу компанії Євген Созанський зазначив: «Рівень піратства в Україні залишається одним із найвищих у світі — у 2006 році він становив 84%. Цьому сприяє те, що багато несумлінних продавці комп’ютерної техніки задля сумнівної вигоди встановлюють на ПК піратські копії програм. У таких випадках покупець може бути введений в оману щодо легальності встановленого програмного забезпечення і надалі опинитися один на один з юридичними й технічними проблемами, характерними для використання нелегального програмного забезпечення». Представники корпорації Microsoft проінформували правоохоронні органи про ознаки порушення авторських прав деякими продавцями комп’ютерної техніки, повідомляє Марія СЕМЕНЧЕНКО , «День».
Кредит на АЗС
ВАТ «Концерн «Галнафтогаз» звернувся до Міжнародної фінансової корпорації (IFC) із запитом щодо отримання кредиту в розмірі $100 мільйонів, з яких $50 мільйонів планується синдикувати з банками, для фінансування другої фази експансії з очікуваними капітальними вкладеннями $642 мільйонів у наступні чотири роки. Як повідомила IFC, рада директорів планує розглянути можливість виділення коштів 23 серпня. Згідно з документом, мета експансії — збільшити мережу автозаправних станцій (АЗС) «Галнафтогаз» під брендом «ОККО» до 358 із нинішніх 176 за рахунок будівництва нових або реконструкції більшості з 43 небрендованих АЗС, якими сьогодні також володіє концерн, тоді як станції, що залишилися, буде продано або закрито. Крім того, проект передбачає інвестиції в супутню інфраструктуру (потужності з зберігання, бензовози) і придбання земельних ділянок під існуючими станціями. Термін кредиту може скласти до дев’яти років із дворічним пільговим періодом.
Столичні вина з австрійським присмаком
Австрійська компанія Henkell&Sohnlein Sektkellereien Geselschaft m.b.H, що входить у працюючу у восьми європейських країнах Henkell&Sohnlein Group, може придбати ЗАТ «Київський завод шампанського вин «Столичний». Як повідомили в прес-службі Антимонопольного комітету України, він видав австрійській компанії відповідний дозвіл. У прес-службі Київського заводу шампанських вин повідомили, що угода з продажу підприємства поки не завершена, а її сума й можливий пакет акцій будуть визначені в процесі переговорів. «Київський завод шампанських вин останнім часом шукав партнера-інвестора: ми виходимо на європейський ринок, Україна збирається вступити в СОТ і нам необхідно удосконалити якість продукції, оновити обладнання», — повідомив представник прес-служби заводу.
Потурбуються про вчителів і молодих лідерів
Представництво ПРООН в Україні і корпорації «INTEL-Україна» підписали меморандум про взаєморозуміння. Як повідомляє інформаційний відділ представництва ПРООН в Україні, «сторони співпрацюватимуть в організації тренінгів, фокус-груп і поширенні інформації для створення пілотної веб-електронної общини з вибраних спільно університетів». Крім того, ПРООН і Intel збираються провести учбові семінари для молодих лідерів і вчителів. Конкретні пропозиції з організації спільного проекту передбачається розробити до кінця року.
Сезон телефонного зв’язку
На час курортного сезону ВАТ «Укртелеком» запустила понад 40 переговорних пунктів на побережжі Чорного та Азовського морів. Крім того, відкрито й реконструйовано 15 стаціонарних відділень «Телекомсервіс» і пунктів сервісної мережі. При цьому відділення «Телекомсервіс» поповнилися 50 новими робочими інтернет-місцями, а в 10 відділеннях відкриті нові пункти колективного користування інтернет-послугами. Компанія також повідомляє про встановлення в місцях відпочинку близько 900 додаткових таксофонів, з яких 500 мають картково-монетну систему оплати.
Пляжне містечко. Бідних просять не непокоїти
Київська компанія DEOL Property Management збирається інвестувати $22 мільйони в перше пляжне містечко клубного типу Senator Beach Club на Дніпрі у трьох кілометрах від Переяслава- Хмельницького. Нещодавно був завершений перший етап реалізації проекту, до складу якого увійшли готель, розрахований на дев’ять номерів, бар, басейн, спортивні майданчики та паркінг на 30 машиномісць. Другий етап передбачає благоустрій навколишньої території, а також будівництво центрального котеджу. Третій етап включатиме будівництво невеликих котеджів персонального користування, а також пентхаузу. Загальна площа ділянки під будівництво містечка — 3,5 гектара. Також Senator Apartments планує найближчим часом створити мережу комплексів сервісних апартаментів у Києві та містах-мільйонерах. Як повідомили в компанії DEOL Property Management, що керує комплексами, до кінця року планується почати роботу з реконструкції двох будівель під такі комплекси.