Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

12 липня, 2007 - 00:00

Вкладають у власний капітал

Холдинг «Сістем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) планує за п’ять років інвестувати в розвиток понад $6,2 мільярди, в тому числі в гірничо-металургійний та енергетичний бізнес — понад $4 мільярди та $1,2 мільярди в телекомунікаційні та фінансові активи. Про це повідомив фінансовий директор СКМ Роман Водолазький. «Йдеться про інвестиції у вже існуючі активи компанії. Прогнозувати, скільки грошей буде потрібно для придбання інших активів, ми не можемо», — сказав він. Як додав фіндиректор, СКМ активно розгортає діяльність у секторі нерухомості та медійних активів. За його словами, інвестиції, зокрема, в медіаактиви складуть протягом найближчих п’яти років «десятки мільйонів доларів». Говорячи про джерела фінансування цих інвестиційних планів, Водолазький назвав пріоритетними позики на боргових ринках, хоч і повідомив про намір протягом найближчого року підготувати основні компанії холдингу до IPO.

Школярі стануть «мобільно» культурними

Ініціатором впровадження освітньої програми для учнів середніх шкіл у сфері користування мобільними телефонами виступило ЗАТ «Київстар». Як повідомив його президент Ігор Литовченко в ході підписання меморандуму про співпрацю з Міністерством освіти та науки України, мета програми — навчити школярів культурі користування мобільними телефонами. За його словами, Міносвіти та науки спільно з компанією розробить і впровадить у загальноосвітніх школах методичні рекомендації, які навчать підростаюче покоління етичним нормам користування мобільним зв’язком як у самих школах, так і за їх межами.

Представництва себе не виправдали?

Дніпропетровське ВАТ «Завод «Дніпропрес» має намір ліквідувати свої представництва у Києві та Маріуполі у зв’язку з економічною недоцільністю. Таке рішення було ухвалено на загальних зборах акціонерів підприємства 5 липня. Представництва були створені з метою розширення та зміцнення ділових, комерційних і науково-технічних зв’язків з інофірмами, підприємствами України та країн СНД. Разом із тим, як повідомили у прес- службі ВАТ «Дніпропрес», завод готується відкрити нові представництва в Україні, а також за кордоном, які представлятимуть інтереси підприємства. Де саме планується відкрити представництва, поки не повідомлялося. Завод «Дніпропрес» — єдине в Україні машинобудівне підприємство, що спеціалізується на розробці та виробництві важкого гідропресового обладнання.

Три в одному

Про створення нової структури управління імпортом китайських автомобілів в Україні повідомив міжнародний автомобільний холдинг «Атлант-М». Реорганізація дозволить об’єднати управлінські функції та сформувати марочний портфель із чітким позиціонуванням і власною стратегією розвитку. Як повідомила прес- служба холдингу, процес реорганізації триватиме близько місяця, протягом цього ж терміну буде визначена назва, під якою підприємство працюватиме на ринку. Директором нової структури рада директорів холдингу призначила Дмитра Барановського, який до цього очолював «Атлант-М Китайські автомобілі». До останнього часу поставки автомобілів із Китаю до України здійснювали три імпортери холдингу з різними марочними портфелями — «Атлант-М Азія» (BYDAuto, BrillianceAuto), «Атлант-М Китайські автомобілі» (GreatWall) і заснована цього року «Саузіст Україна» (South East). Об’єднуючи підприємства та створюючи нову систему управління, компанія паралельно визначила пріоритетних китайських виробників, яких представлятиме нова структура холдингу — це Great Wall, South East, BYD Auto, Brilliance Auto.

Під державний контроль

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» консолідувала 61,346% акцій ЗАТ «Укртатнафта», що експлуатує найбільший в Україні Кременчуцький нафтопереробний завод (Полтавська обл.). Про це НАК повідомляє у прес-релiзі.

На сьогодні на балансі компанії знаходиться 61,346% акцій «Укртатнафти», — зазначається в повідомленні. Найближчим часом «Нафтогаз України» у встановленому законодавством порядку відновить керівництво «Укртатнафтою» з боку України, але при цьому не монополізуватиме управління підприємством. Холдинг відновить паритет акціонерів у керівних органах, передбачений міжурядовою угодою про створення «Укртатнафти» від 4 липня 1995 року та статутом АТ.

Зговірливий монополіст

До вимог конкурентного законодавства має привести, згідно з розпорядженням Антимонопольного комітету України, свої договори з споживачами ЗАТ «УКРГАЗ-ЕНЕРГО». Так, покупця зобов’язано не продавати та не відчужувати будь-яким іншим способом куплений газ, що може призвести до обмеження конкуренції і прав суб’єктів господарювання на підприємницьку діяльність. Договорами також передбачено, що «УКРГАЗ-ЕНЕРГО» має попередити споживача про розірвання договору та припинення постачання газу не пізніше, ніж за 5 днів. Таким чином споживача фактично позбавлено можливості вчасно укласти договір з іншим постачальником. «УКРГАЗ-ЕНЕРГО» визнало порушення та зобов’язалося виправити свої помилки протягом 10 днів.

«Діяльність «УКРГАЗ-ЕНЕРГО» постійно знаходиться в полі зору комітету, про що свідчать наведені рекомендації, які є обов’язковими для розгляду. Ми й надалі стежитимемо, щоб умови взаємовідносин між цим монополістом та споживачами не суперечили вимогам конкуренційного законодавства», — зазначив Голова Антимонопольного комітету України Олексій Костусєв.

Газета: 
Рубрика: