Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

5 липня, 2007 - 00:00

Не лише корпуси, але й судна під ключ

ВАТ «Суднобудівний завод «Затока» (Керч, Автономна Республіка Крим) 2008 року планує розпочати поставки іноземному замовникові повнокомплектних вантажних суден, оснащених західним обладнанням. Як повідомили в прес-службі заводу, передачу замовникові першого повнокомплектного комбінованого суховантажу вантажопідйомністю 7200 тонн, який будується в рамках контракту з голландською Damen Shipbuilding Bergum, намічено на жовтень 2008 року. Обсяг контракту та вартість повнокомплектного виробу на даному етапі не розголошуються. Як зазначили в прес-службі, підписані контракти забезпечують завантаження «Затоки» до кінця 2009 року.

Інвестиції в лід

Інвестиції в будівництво крижаної ковзанки в селі Княжичі (Київська обл.) складуть близько 18 мільйонів євро. Про це повідомив журналістів президент Київської обласної федерації хокею Віталій Федянін. При цьому він не назвав інвестора, пославшись на закритість даної інформації. За його словами, ковзанку розраховану на 3—5 тисяч глядачів, побудує фінська компанія, орієнтовно, за один рік. Президент федерації хокею додав, що на земельній ділянці площею 14 га передбачається також будівництво запасної ковзанки, футбольного поля, тренажерної зали, тенісного корту та сучасного готельного комплексу. Завершення будівництва цих об'єктів, як зазначив В. Федянін, планується до проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу 2012 року. У цей час проект перебуває на стадії розробки.

Полтавський ГЗК будує собі споживача

У ході будівництва електрометалургійного комбінату «Ворскла Сталь» (Полтавської обл.) освоєно понад $100 мільйонів із загальної суми очікуваних інвестицій у $1,5 мільярда. Про це повідомив один із мажоритарних акціонерів компанії Ferrexpo AG, який володіє Полтавським ГЗК (Комсомольськ Полтавської обл.), Костянтин Жеваго. «Будівництво «Ворскла Сталь» ведеться активно», — сказав він, не уточнивши інших подробиць. У той же час він відзначив, що спорудження цього комбінату дозволить створити українського споживача продукції ПГЗК, причому з мінімальними транспортними витратами з доставки залізорудної сировини, що знизить собівартість виготовлення металопродукції.

Потрібнi нові функції

Національна акціонерна компанія «Украгролізинг» планує розширити діяльність за рахунок нових напрямків, в тому числі надання в лізинг техніки для комунальних служб, риболовецьких кораблів, обладнання для сільгоспмашинобудівників. «Ми переймаємо досвід російського «Рослізингу» і запропонували кабінетові міністрів передбачити виділення коштів із державного бюджету на освоєння нових напрямків діяльності, щоб компанія могла займатися не лише аграрним сектором», — сказав генеральний директор компанії Сергій Смик. При цьому він додав, що можливість надання в лізинг обладнання для машинобудівних заводів чи риболовецьких суден дозволить стимулювати розвиток цих підприємств. Смик підкреслив, що з метою розширення повноважень компанії необхідно внести відповідні зміни до законодавства, оскільки недержавні лізингові компанії сьогодні мають набагато більші можливості, аніж «Украгролізинг». Гендиректор, зокрема, звернув увагу на необхідність ліквідації суперечностей між законами про фінансовий лізинг і про держзакупки за державні кошти. Також Смик нагадав, що з 1 січня 2008 року набирає чинності закон про інженерно-технічне забезпечення агропромислового комплексу. «Сьогодні ми — єдиний державний госпсуб'єкт, який працює в цьому напрямкові, тому хотіли б розширити функції за рахунок поставок запасних частин, сервісного обслуговування, а також і виробництва техніки — щоб це був багатопрофільний концерн», — зазначив Смик.

Дивляться на 20 років уперед

Національна акціонерна компанія «Енергетична компанія України» сформує загальну стратегію розвитку теплової генерації на період до 2030 року на базі вже розроблених генкомпаніями, якими керує холдинг, стратегічних напрямків розвитку енергогенеруючих потужностей, заздалегідь узгоджених із національною енергетичною компанією (НЕК) «Укренерго» й переданих на затвердження до міністерства палива та енергетики України. Про це повідомила прес-служба «Енергокомпанії України». Головними напрямками розвитку теплових електростанцій (ТЕС) на період до 2030 року є їхня реконструкція (технічне переоснащення) із впровадженням нових технологій, заміною основного та допоміжного обладнання на більш сучасне, будівництво замінних і додаткових генеруючих потужностей. Вартість реалізації всіх заходів, які буде передбачено стратегією, може перевищити 100 мільярдів гривень.

Чи розблокують приватизацію «Укртелекому»?

17—18 липня Господарчий суд Києва розгляне по суті позов ПП «Транском» (Житомир) до Фонду держмайна України, згідно з яким 19 червня суд виніс вирок, який забороняє Київській міжнародній фондовій біржі (КМФБ), Українській міжбанківській валютній біржі (УМВБ), фондовій біржі «ІННЕКС» (усі — Київ), а також будь-яким юридичним і фізичним особам чинити дії по відчуженню пакетів акцій ВАТ «Укртелеком».

Відповідно до копії вироку суду від 19 червня, яку має у своєму розпорядженні агентство, позивач просить суд визнати протиправними дії ФДМ відносно призначення продажу по 1%-му пакету акцій «Укртелекому» на КМФБ 21 червня, на УМВБ — 11 липня і фондовій біржі «ІННЕКС» — 1 серпня, а також зобов'язати Фонд утриматися від продажу цих трьох пакетів акцій «Укртелекому» на цих біржах. Окрім того, позивач просить суд заборонити ТОВ «Енстіт Трансфер» і будь-яким іншим юридичним і фізичним особам вносити будь-які зміни до реєстру акціонерів ВАТ «Укртелеком», пов'язані з переходом права власності на акції національного оператора зв'язку.

Газета: 
Рубрика: