Європейський банк йде в регіони
Наприкінці серпня в Дніпропетровську буде відкрите перше в Україні регіональне представництво Європейського банку реконструкції й розвитку. Інформація про це прозвучала на зустрічі делегації директорів ЄБРР із керівниками області. Як повідомив голова делегації Теренс Браун, починаючи з 1993 року співробітництво банку з Україною успішно розвивається — інвестиційний портфель становить 20 мільярдів гривень. «Тепер, — розповів Т. Браун, — ми хочемо розширити свою діяльність у різних регіонах вашої країни». На Дніпропетровщині ЄБРР кредитує великі проекти з оптимізації та розширення виробництва на Дніпропетровському маслоекстракційному заводі та ВАТ «Міттал Стіл Кривий Ріг». Крім того, влада області пропонує ЄБРР профінансувати кілька проектів, покликаних поліпшити екологічну ситуацію напередодні проведення футбольного чемпіонату «Євро- 2012». Йдеться про будівництво нових полігонів для побутових відходів у Дніпропетровську й Дніпродзержинську, а також реконструкції Аульського водоводу. Однак, наймасштабніше виглядає проект з повторної переробки відходів уранового виробництва, заскладованих на території області з радянських часів. Як повідомив радник голови обласної ради Григорій Шматков, у цей час на Дніпропетровщині є «кілька десятків мільйонів тонн радіоактивних відходів». Приблизно 15—20 мільйонів тонн із них — із багатим змістом урану, що перевищує його вміст у рудах, які видобуваються в Канаді або Бразилії. «Враховуючи, що у світі зростає ціна на уран, а його запасів стає все менше, — розповів Г. Шматков, — наші фахівці вважають, що варто зайнятися переробкою цих відходів». Уже підготовлений проект, який дозволить зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище й отримати досить великий об’єм урану — від півтори до двох тисяч тонн. Повторною переробкою займатиметься Придніпровський хімічний завод, що раніше займався збагаченням уранової руди, який через нестачу роботи переживає не найкращі часи, повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День».
Гроші для птахофабрики
Київський Промінвестбанк надав птахофабриці «Дніпровська» (Дніпропетровська обл.) кредит на 30 мільйонів гривень терміном на рік під 15% річних. Як повідомляється в офіційному оголошенні підприємства, кредит залучений з метою поповнення оборотних коштів для закупівлі кормів, мінеральних добрив, ветеринарних препаратів, інкубаційних яєць, молодняку птахів, зерна, сільгоспінвентарю та іншого. Перший транш кредиту в розмірі 1,9 мільйонів гривень підприємство отримало 21 червня.
Зерно у кредит
Державна акціонерна компанія «Хліб України» планує в цьому маркетинговому році закупити 200—300 тисяч тонн зерна. Про це повідомив голова правління компанії Віктор Бондаренко. «Це не дуже багато. Але не забувайте, що «Хліб України» практично два роки не працював і нічого не купував», — розповів він учора. За словами голови правління, компанія закуповуватиме в основному кормові зернові й технічні культури. При цьому він пояснив, що закуповуватимуть продовольче зерно як державні оператори Аграрний фонд і Державний комітет із державного матеріального резерву. В. Бондаренко також повідомив, що для проведення закупівель компанія залучає кредитні кошти під заставу зерна.
Єдиний парковочний простір
Комунальне підприємство «Київтранспарксервіс» визначено єдиним оператором парковки транспортних засобів у столиці, а також стягнення парковочного збору та виготовлення єдиних абонементних талонів із парковки автотранспорту. Таке рішення ухвалила Київрада вчора на пленарному засіданні. Київрада також доручила КП розробити комплексну програму «Єдиний парковочний простір Києва», в якій передбачити заходи з істотного збільшення місць для парковки автотранспорту, перехід на безготівкову оплату послуг із парковки, будівництво надземних і підземних паркінгів, а також упорядкування автостоянок і гаражних кооперативів відповідно до діючих технічних норм. У пояснювальній записці до даного рішення зазначається, що для реалізації інноваційних проектів із модернізації парковки автотранспорту в столиці необхідно 35—40 мільйонів гривень, термін їхньої окупності — близько 2,5 років. При цьому щорічні надходження за існуючих 18 тисяч парко-місць повинні становити 90—100 мільйонів гривень.
Завод «із нуля» дешевше за реконструкцію
Компанія «Хенкель Баутехнік Україна» планує в серпні відкрити завод із виробництва сухих будівельних сумішей (СБС) потужністю 220 тисяч тонн у Цюрупинську (Херсонська обл.). Про це вчора повідомив директор компанії «Хенкель Баутехнік Україна» Володимир Соха. «Завод побудований із нуля. Ми відмовилися від реконструкції існуючих будівель, оскільки технологія наших робіт є вельми складною, й для того, щоб вона працювала на необхідному рівні, потрібно було будувати весь комплекс наново», — уточнив він. За його словами, інвестиції у будівництво заводу становили 10 мільйонів євро, й цю суму компанія планує окупити за три—чотири роки.
Подвоює регіональну мережу
Київський ВАТ «СЕБ Банк» має намір до кінця року подвоїти регіональну мережу. «Зараз у банку функціонує десять відділень. До кінця року буде створено ще 10 відділень», — повідомив голова правління «СЕБ Банку» Іван Корякін. За його словами, банк відкриває повнофункціональні відділення, що надають широкий спектр послуг населенню, а також корпоративним клієнтам. У перспективі відділення банку продаватимуть не лише банківські продукти, але й страхові поліси ЗАТ «Страхова компанія «СЕБ ЛАЙФ ЮКРЕЙН» (Київ), а також продукти компанії з управління активами «СЕБ Ессет менеджмент Україна» (Київ).