Курс на зниження
Нацбанк України вимагає від банків знизити комісійні за обслуговування операцій з платіжними картами в торгівлі до рівня не більш як 2% від суми проданих товарів (послуг). Відповідна телеграма вже надіслана на місця. Ще минулого року НБУ давав подібні рекомендації, але не всі кредитно-фінансові установи прислухалися до головного регулятора. На сьогоднішній день розмір комісійних в окремих випадках дорівнює 3,5% від суми операцій, здійснених з використанням платіжних карт. Не зовсім задовільною НБУ вважає й диверсифікацію запропонованих клієнтам послуг платіжних систем. Згідно iз законом про платіжні системи, в Україні передбачається обов’язкове забезпечення можливості здійснення держателями спеціальних платіжних засобів розрахунків за продані товари (послуги) — як мінімум трьох міжнародних або внутрішньодержавних платіжних систем. У той же час, за даними Нацбанку, 34% банків-членів платіжних систем надають послуги однієї, 45% двох і 21% трьох платіжних систем.
Бюджетні «обновки» для МінНС
Сто мільйонів гривень цього року направлять з держбюджету на модернізацію 5—7% технічних засобів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. На них придбають два санітарні вертольоти для чергування в Києві та Харкові. 2008 року ще чотири пожежні вертольоти та шiсть санітарних. Загалом парк подібних машин найближчим часом становитиме 18 одиниць.
На підході — чергова порція інвестицій
Європейський банк реконструкції та розвитку збирається здійснити нові інвестиції в Україну на загальну суму $40 мільйонів. Половину вкладень у вигляді довгострокового кредиту для реалізації програми кредитування малого й мікробізнесу в східній Україні ЄБРР може надати харківському ВАТ «Мегабанк». Решта $20 мільйонів кредиту отримає Київський ЗАТ «Міжнародний іпотечний банк» для розвитку ринку споживчого кредитування.
Потреба в імпортній сільгосптехніці
Національна акціонерна компанія «Украгролізинг» ініціює внесення змін до Закону «Про стимулювання розвитку вітчизняного сільгоспмашинобудування», що стосуються рівня локалізації при виробництві сільгосптехніки, що дозволяє надавати техніку в лізинг аграріям. Як повідомив генеральний директор компанії Сергій Смик, наявне в законодавстві положення про те, що сільгосптехніка, яка випускається в Україні й надається в лізинг, повинна мати не менш як 50% локалізації, істотно стримує розвиток виробництва сільгосптехніки, зокрема, прихід інвесторів з метою організації виробництва імпортної сільгосптехніки в Україні. «При організації виробництва сільгосптехніки в Україні досягнути такого рівня локалізації дуже складно, тому ми пропонуємо прогресивну шкалу — в перший рік 10%, другий — 20% і протягом п’яти років вийти на 50% у локалізацію», — зазначив Смик. За словами гендиректораНАК, необхідність таких змін продиктована насамперед потребами сільгоспвиробників, які хотіли б мати техніку продуктивнішу й потужнішу порівняно з тією, що випускається в Україні. За його словами, нині ці пропозиції подані в Мінпромполітики, МінАПК, Кабінет Міністрів, на розгляд профільному аграрному комітету.
Зацікавилася страховим ринком України
Французька страхова компанія AXA, основний акціонер СК «Український страховий альянс» (Київ), вивчає питання про створення або купівлю в Україні компанії, що спеціалізується на страхуванні життя. Про це повідомив голова правління СК Андрій Перетяжко. За словами А. Перетяжка, передбачається, що операція з придбання 50% акцій СК «Український страховий альянс» остаточно буде завершена протягом трьох місяців. Наразі документи на дозвіл концентрації перебувають в Антимонопольному комітеті України. Він також повідомив, що зараз новий власник контрольного пакета акцій компанії вивчає матеріали діяльності СК. Передбачається, що в жовтні—листопаді будуть прийняті рішення, пов’язані з виходом СК під новою назвою, новим брендом і оновленою стратегією. Як зазначив А. Перетяжко, СК планує протягом двох-трьох років увійти в трійку лідерів страхових компаній України.
Турецькі амбіції
Турецький банк Turkiye Garanti Bankasi A.S. (Garanti Bank, Туреччина), що частково належить американській корпорації General Electric (GE), розпочав переговори про вихід на український ринок. «Garanti Bank у рамках роботи з регіональної експансії почав переговори з декількома інституціями в Україні», — повідомив банк на веб-сайті. У повідомленні не наводяться інші деталі.
Вагони-хопери для Донецька
ВАТ «Дніпровагонмаш» (Дніпропетровської обл.) до кінця літа постачить на адресу донецької корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) 150 вагонів-хоперів для окатишів. Про це повідомили на «Дніпровагонмаші». Як уточнило джерело, підприємство перемогло в тендері на постачання вагонів для ІСД, у якому також взяли участь Крюківський вагонобудівний завод (Полтавської обл.) і компанія «Рузхіммаш» (Рузаївка, РФ). ІСД оголосив тендер на виготовлення двох партій вагонів — 150 і 350 одиниць, але його підсумки поки підбиті в одному лоті. Вагони призначені для Алчевського та Дніпродзержинського меткомбінатів. Сума контракту не розголошується.