Парк резервуарів
Найбільше газовидобувне підприємство України «Укргазвидобування» планує інвестувати 35 мільйонів гривень у розширення резервуарного парку на Шебелінському газопереробному заводі (ГПЗ, Харківська обл.). Як повідомив гендиректор компанії Юрій Фесенко, підприємство планує побудувати вісім нових резервуарів загальним об’ємом 39 тисяч куб. м. Будівництво вестиметься на місці старого резервуарного парку й на новому майданчику. Фесенко зазначив, що на місці старого резервуарного парку вже завершено демонтаж застарілого обладнання й готуються котловани. На іншому майданчику, де планується побудувати шість резервуарів, завершено роботи з перенесення газопроводу. Завершення робіт і введення в експлуатацію резервуарного парку очікується в четвертому кварталі цього року.
На ринку цінних паперів — нові гравці
Компанія з управління активами (КУА) Parex Asset Management Ukraine (PAM Ukraine, Київ) створила офіційну агентську мережу з купівлі й продажу сертифікатів керованих компанією відкритих інвестиційних фондів. У неї ввійшли торговці цінними паперами СоцКомБанк (Одеса), «Фінанс Груп Інвест» (Дніпропетровськ), «Інтайм» (Донецьк) і головний офіс банку «Хрещатик» (Київ).
Українські й російські трубники хочуть наздогнати й перегнати... Люксембург. Але спочатку їм потрібно об’єднатися
Російська Трубна металургійна компанія (ТМК) веде переговори з «Інтерпайпом» (Україна) про можливості партнерства. Переговори перебувають на стадії попереднього обговорення. «I не може бути ніякої впевненості, що вони можуть привести до якої- небудь угоди», — повідомляє ТМК. На думку експертів, якщо угода відбудеться, то об’єднана компанія, випускаючи 4,2 мільйона тонн труб у рік, обжене з об’єму виробництва нинішнього світового лідера — люксембурзьку компанію Tenaris.
Інвестиції в масляну ріку
Один із найбільших операторів на масложировому ринку України — група підприємств «Кернел» — планує побудувати в Миколаївській області новий маслоекстракційний завод (МЕЗ) потужністю переробки 1,5 тисячі тонн сім’я соняшника й рапсу та 750 тонн сої на добу. Передбачається, що новий МЕЗ буде введений в експлуатацію в травні 2009 року. Об’єм інвестицій в цей проект становитиме $50 мільйонів.
У Черкасах приземлятимуться «боїнги»
Влада Черкас збирається перетворити свій аеропорт у міжнародний транзитний і логістичний центр. Як повідомила вчора прес-служба Черкаської міської державної адміністрації, 7 травня в аеропорту приземлився літак Beachcraft B-350 зі спеціальним обладнанням для перевірки злітно-посадочної смуги (ЗПС). У прес-релізі говориться, що за результатами перевірки ЗПС Черкаського аеропорту може приймати повітряні судна масою до 190 тонн, і дуже швидко на неї сяде Boeing. На думку мера Черкас Сергія Одарича, початок роботи аеропорту в його місті дозволить знизити навантаження на головний столичний аеропорт «Бориспіль». Як повідомив Володимир Сторчеус, об’єкт повинен отримати статус міжнародного аеропорту, інакше він не зможе працювати з прибутком. Для цього місцевій владі потрібно близько 500 тисяч гривень, додав директор.