Капіталістичне змагання. Стимули ефективні
Страхова компанія «Ренесанс Життя» проводить серед фінансових консультантів, менеджерів і директорів своїх агентств у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Сімферополі, Маріуполі, Донецьку й Полтаві конкурси під назвою «Все в твоїх руках». Переможці будуть обрані за підсумками діяльності за період з 1 квітня по 31 липня. Один з них відправиться на відпочинок до Праги, другий здійснить тижневий тур трьома містами Італії (Рим, Венеція, Флоренція) у вересні цього року. Крім того, передбачені грошові призи для найуспішніших консультантів, менеджерів і директорів філіалів.
Підшукують ділянку... Бути новому заводу.
10 мільйонів євро інвестує цього року в будівництво заводу з виробництва будівельних сумішей у західному регіоні України група компаній «Хенкель». «Точне місцезнаходження заводу поки що не визначене. У цей час тривають переговори щодо виділення земельної ділянки під будівництво», — повідомили в компанії. Виробнича потужність заводу становитиме 200 тисяч тонн продукції в рік. Разом із тим, як повідомляється в прес-релізі «Хенкель», цього року група інвестує 160 мільйонів євро в розвиток регіону Центральної та Східної Європи. Зокрема, будуть побудовані шість нових заводів-виробників «Хенкель Баутехнік» в Україні, Росії, Румунії, Болгарії, Сербії та Казахстані.
Мільйони ізоляторів. Електричних
Холдинг «Глобал Інсулейтор Груп» (Global Insulator Group, GIG), міжнародна керівна компанія, що об'єднала виробничі потужності ВАТ «Південноуральський арматурно-ізоляторний завод» (ПУІАЗ, РФ) і ТОВ «Львівська ізоляторна компанія», збирається до 2010 року залучити понад $15 мільйонів у розширення потужностей з метою збільшення обсягів виробництва скляних ізоляторів не менш, ніж у 1,6 разу в порівнянні з минулим роком — до 9,5 мільйона штук. Як повідомив генеральний директор GIG Валерій Розов, за підсумками минулого року, підприємства групи випустили близько шести мільйонів склоізоляторів (у тому числі Львівський ізоляторний завод — близько двох мільйонів штук), при цьому потужності підприємств були завантажені практично на 100%. Львівська ізоляторна компанія цього року планує почати повне технічне переозброєння виробництва зі створенням аналогічної російської скловарної печі й машинної лінії. Потреба в інвестиціях оцінюється в $10 мільйонів. За словами В. Розова, джерелом інвестицій стануть банківські кредити.
Авіаекспансія в Америку. Латинську
АНТК ім. Антонова (Київ) презентує низку перспективних програм авіапрому України в ході міжнародної авіакосмічної виставки LAAD-2007, що відкрилася у вівторок у Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Про це повідомили в прес-службі АНТК. Як планується, у рамках виставки українська делегація проведе переговори з питань потреби регіонального ринку в транспортних Ан 70,Ан 74 і Ан 32 і Ан 148Т із керівниками громадянських відомств ісилових структур Аргентини, Бразилії, Колумбії, Куби, Мексики, Перу та ін. Разом із тим українська сторона розглядає як перспективний напрям на регіональному ринку просування авіатехніки спеціального призначення — літаків морського патрулювання, санітарних, пожежників на базі Ан 140, Ан 32, Ан 38 і Ан 74.Крім того, повідомили в прес-службі, «Антонов» збирається запропонувати місцевим авіакомпаніям поповнити свій флот літаками «Ан» для регіональних і ближньомагістральних ліній пасажиромісткістю від 27 до 80 місць. Також буде презентована низка проектів літаків для перевезення VIP персон.
Американські зборки для української АЕС. За участю РФ
НАЕК «Енергоатом» завершила міжнародний тендер з відбору постачальників урану (природного концентрату) й послуг з його збагачення для подальшої реалізації україно-американського проекту кваліфікації ядерного палива (UNFQP). Як повідомила прес-служба «Енергоатому», переможцем тендера у сфері поставок урану визнане українське держпідприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (СхідГЗК), у сфері надання послуг з конверсії і збагачення — ВАТ «Техпостачекспорт» (РФ). НАЕК протягом квітня—травня проведе роботу з укладання комерційних контрактів з переможцями міжнародного тендера. Таким чином «Енергоатом» перейшов до практичної реалізації другого етапу проекту кваліфікації ядерного палива, яким передбачена поставка на АЕС України 42 тепловиділяючих зборок (ТВЗ) виробництва Westinghouse (США), зазначається в повідомленні НАЕК.
Блакитний вагон: десятиріччя оновлення
Міністерство транспорту й зв'язку України розраховує залучити кредити на суму $400 мільйонів для оновлення рухомого складу «Укрзалізниці» під державні гарантії. Про це повідомив голова відомства Микола Рудьковський. «Це питання зараз знаходиться на розгляді в Міністерстві економіки, Міністерстві фінансів і отримало підтримку профільного комітету Верховної Ради», — повідомив він. За його оцінками, для оновлення половини пасажирського рухомого складу потрібно придбати близько чотирьох тисяч вагонів вартістю $1 мільйон кожний. Як вважає міністр, цей процес продовжиться близько 10 років. Для оновлення парку вантажних вагонів, за підрахунками М. Рудьковського, необхідно близько $2 мільярдів. «Ми вважаємо, що доцільно залучити довгострокові кредити для того, щоб фінансувати програми з рухомого складу. Ми розглядаємо питання роботи з державною лізинговою компанією, яка потім буде передавати вагони «Укрзалізниці», — підсумував М. Рудьковський.