Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

4 квітня, 2007 - 00:00

Припортова приватизація

Фонд держмайна України вчора почав підготовку до приватизації ВАТ «Одеський припортовий завод». Як повідомила голова Фонду держмайна України Валентина Семенюк у ході засідання Міжнародного енергетичного інвестиційного форуму, затверджено графіки приватизації трьох підприємств, включаючи і ОПЗ. Водночас вона не уточнила ні розміри пакету акцій підприємства, який буде виставлений на продаж, ні термінів його реалізації.

Лобісти домовилися товаришувати

Українська асоціація металоторгівців (УАМ) і Українська будівельна асоціація (УБА) уклали договір про співробітництво і взаємодію, зокрема, щодо питань законодавчих ініціатив і відносин з органами влади. Про це повідомила прес-служба УБА з посиланням на виконавчого директора організації Сергія Грабаря. За його словами, УАМ і УБА домовилися створити експертну раду, яка складатиметься з представників асоціацій та займатиметься аналізом законопроектів і проектів нормативних документів Кабінету Міністрів України, а також підготовкою законодавчих ініціатив. «Також у планах організацій — підготовка спільних конференцій, семінарів, круглих столів і прес-конференцій», — ідеться в прес-релізі. Як пояснив президент УАМ Андрій Федосеєв, договір про співробітництво укладено з метою більш тісної взаємодії двох асоціацій і розвитку ринку, а також економіки України загалом.

На випробуванні — третє покоління

Третій за кількістю абонентів — мобільний оператор України ТОВ «Астеліт» (торгова марка life, Київ) розвернув тестовий сегмент мережі мобільного зв’язку третього покоління (3G) у Києві зі застосуванням технології високошвидкісної пакетної передачі даних High Speed Downlink Packet Access (HSDPA). Як повідомила прес-служба компанії, на сьогодні «Астеліт» встановив у Києві п’ять базових станцій з метою тестування можливостей мережі 3G, а також для того, щоб зробити необхідні висновки про потенційний комерційний запуск 3G. Як повідомила прес-служба, сегмент мережі «Астеліта» побудований на обладнанні Nokia-Siemens Networks (Фінляндія), не має комерційної мети і використовується виключно для випробування мобільного зв’язку 3G.

Радіаційна безпека — їхнє ремесло

Фахівці національної атомної енергогенеруючої компанії (НАЕК) «Енергоатом» візьмуть участь у засіданні ради концерну «Росенергоатом» (РФ) з радіаційної безпеки, яке відбудеться з 3 по 5 квітня на Калінінській атомній електростанції. Як повідомила прес-служба «Енергоатома», візит до Росії відбувається в рамках програми співробітництва двох експлуатуючих організацій на 2007 рік. Керівники «Енергоатома» і «Росенергоатома», фахівці відділів радіаційної безпеки української та російської АЕС, спеціалізованих підприємств і організацій, які виконують роботи в цій сфері, обговорюватимуть стан радіаційної безпеки на атомних електростанціях, розглядатимуть хід реалізації програми модернізації системи радіаційного контролю, обмінюватимуться досвідом iз впровадження та експлуатації сучасних технічних засобів.

Як залучити $1 мільярд

Київська інвестиційна компанія ТОВ «Драгон Капітал», яка організувала минулого року 12 операцій із залучення акціонерного капіталу на загальну суму $450 мільйонів, цього року має намір збільшити цей показник до $1 мільярда. Про це повідомив управляючий директор компанії Томаш Фіала. «Компанія планує здійснити майже 15—20 великих операцій: близько 15 — зі залучення капіталу для компаній і майже 5 — з залучення боргових зобов’язань», — зазначив він. За оцінками Т. Фіала, минулого року на українському ринку організації IPO і приватних розміщень частка «Драгон Капітал» становила майже 75%, а цьогоріч він прогнозує її на рівні близько 50% при загальному зростанні ринку з $600 мільйонів до $2 мільярдів. Серед найближчих операцій він назвав розміщення в квітні акцій «Міжнародного іпотечного банку» і «Родовід Банку», відповідно, на $100 мільйонів і $100— 120 мільйонів після дебютних розміщень у 2006 році. Фіала також повідомив, що цього року варто очікувати і кількох великих розміщень акцій вітчизняних компаній на Лондонській фондовій біржі, зокрема, «Драгон Капітал» готує до IPO одного з лідерів вітчизняного горілчаного ринку «Хортицю».

Знову в політ?

Міністр транспорту й зв’язку Микола Рудьковський обіцяє найближчим часом урегулювати питання вартості палива для українських авіаперевізників. Про це міністр заявив, коментуючи питання про припинення поставок палива компанії «Аеро- Світ», повідомляють «Українські новини». З його слів, це питання перебуває на контролі профільного віце-прем’єр-міністра, і, на його думку, до середи ця проблема буде вирішена урядом.

«Необхідно поставити крапку в питанні, за якою ціною будуть забезпечуватися паливом усі авіаперевізники. Це ненормально, коли в аеропорту «Бориспіль» одна компанія від іншої отримує паливо на 10—15 доларів за тонну більше. Компанії — українські, перебувають в одних умовах і повинні працювати за однаковими правилами гри», — сказав Рудьковський. Як повідомлялося, «АероСвіт» i «Міжнародні авіалінії України» заявили про вимушене скасування з лютого низки своїх авіарейсів у зв’язку з необґрунтованим підвищенням паливними компаніями «Кребо-Авіасервіс» (дочірня компанія ЗАТ «Кребо») і російської «Авіа Ойл» цін на авіапаливо. Антимонопольний комітет почав розслідування конфлікту між постачальниками палива й авіакомпаніями.

Газета: 
Рубрика: