Як повертатимуться втрачені вклади
Відповідно до закону про держбюджет-2007, цього року передбачено повернути 650 мільйонів гривень вкладникам Ощадбанку СРСР, застрахованим Укрдержстрахом СРСР та власникам цінних паперів. Повідомляючи про це, заступник міністра фінансів Андрій Кравець відзначив, що названа сума на 50 мільйонів гривень більша, ніж було виділено на ці цілі у 2006 році. Кравець також повідомив, що 1 березня уряд схвалив постанову, якою передбачено порядок використання зазначених коштів.
Окрім того, за словами Кравця, Мінфіном опрацьовано законопроект про внесення змін до Закону України «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян». Ним, зокрема, передбачається створення Кабінетом Міністрів, Ощадбанком та правонаступниками колишнього Укрдержстраху єдиної інформаційної системи «Реєстр вкладників та власників державних цінних паперів, страхувальників і застрахованих осіб», повідомляє прес-служба Мінфіну. На думку Кравця, така система дозволить запровадити дієвий механізм погашення зобов’язань держави за знеціненими заощадженнями, завдяки ній зменшаться черги в установах Ощадбанку та установах колишнього державного страхування.
Що ж до можливого повернення вкладів шляхом погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги, то Кравець відзначив, що використання такої схеми негрошових розрахунків у 2005—2006 роках на практиці виявило суттєві недоліки і не є прийнятним для нашої економіки у подальшому.
Завойовник банкоматів
У будь-якому банкоматі країни будуть прийматися кредитні карти «Мультикарта», завдяки яким можна знімати гроші без сплати комісії. На ринок їх виводить ІНДЕКС- БАНК, причому така послуга надається в Україні вперше. Розрахована вона на клієнтів iз середнім і високим рівнем прибутків, у віці 20 — 57 років, як найманих менеджерів, так і власників бізнесу. Кредитний ліміт такої карти — 10 тисяч гривень. «Ми прогнозуємо збільшення продажу кредитних карт і збільшення об’єму розрахунків за допомогою таких карт», — повідомляє голова правління ІНДЕКС- БАНКу Ігор Францкевич. «Узявши на себе оплату комісії за зняття грошей з будь-якого банкомату країни, наш банк забезпечив своїм клієнтам-держателям «Мультикарти» безкоштовний доступ до 14 тисяч банкоматів усіх банків України, а також 43 тисячi POS-терміналів у торговій мережі. Такої мережі банкоматів немає навіть у найбільших українських банків», — розповідає директор департаменту розвитку банківських продуктів Сергій Міщенко.
Японці придивляються до української атомної промисловості
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» і японська Itochu Corporation обговорили в Києві перспективи співробітництва. Як повідомила прес-служба «Енергоатома», делегація японської компанії, яку очолював генеральний директор дивізіону з розвитку енергетики Йошо Мацукава, презентувала можливі напрями співробітництва. Йшлося про готовність інвестувати кошти в розвиток урановидобувної галузі України. З 2004 року компанія Itochu вела переговори з держпідприємством «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» («СхідГЗК») про можливу участь у розробці Новоконстантинівського родовища уранових руд.
Дорога Київ — Москва буде фінансуватися під гарантії уряду. Якщо дозволить ВР
Державна служба автомобільних доріг України «Укравтодор» у цьому році планує залучити 1,3 мільярда гривень кредитних ресурсів на будівництво української частини автошляху першої категорії Київ — Москва. Про це повідомив заступник голови «Укравтодору» Євген Прусенко. За його словами, кредит буде залучатися під гарантії уряду на конкурсних основах після затвердження Верховною Радою рішення про надання держгарантій. Усього під держгарантії уряду в цьому році «Укравтодор» планує залучити 4,3 мільярда гривень кредитних ресурсів, уточнив він. Як повідомив Є. Прусенко, протяжність ділянки, яка буде будуватися в цьому році до Бачевська на кордоні з РФ, становить 200 км. Він також зазначив, що українські підрядчики сьогодні практично не беруть участi у тендерах на освоєння кредитів міжнародних банків для дорожньої галузі внаслідок неприйнятних для них фінансових умов.
Солодкий кредит
Київський Райффайзен Банк Аваль надав ВАТ «Салівонківський цукровий завод» (Київська обл.) кредит на 50 мільйонів гривень. Як зазначається в офіційному повідомленні підприємства, банк виділив заводу 15 мільйонів гривень терміном на три роки для купівлі сільськогосподарської техніки, а також 35 мільйонів гривень — на один рік для поповнення оборотних коштів, виробництва й переробки сільгоспкультур. Процентна ставка з цих кредитів становить 16% річних.