Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

24 березня, 2007 - 00:00

Борт у лізинг

Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» отримала черговий — чотирнадцятий — пасажирський середньомагістральний авіалайнер Боїнг. Він пройшов усі необхідні перевірки, відповідно до рекомендацій виробника, й виконуватиме польоти під реєстраційним номером України UR-GAV. Нове повітряне судно авіакомпанія взяла в операційний лізинг терміном на п’ять років. Лізингодавцем виступила шведська лізингова компанія «Volito Aviation AB«CIT Limited. Новий борт авіакомпанії МАУ також пройшов повну процедуру підготовки до експлуатації у повітряному просторі Європейського Союзу і відповідає всім нормам льотної придатності. Найближчим часом до Київа прибуде ще один, п’ятнадцатий, авіалайнер Боїнг. Лізингодавець — ірландська компанія Aergo Capital Limited.

Усупереч указу Президента?

На розгляд містобудівної ради столиці компанією «РіелтерЕліт», що входить до групи компаній «XXI век», представлене містобудівне обгрунтування та концепція проекту житлово-офісного комплексу по вулиці Верхній, 4. Він включатиме в себе простору зелену зону й розвинену інфраструктуру із громадськими та сервісними центрами, магазинами та аптеками. Площа ділянки під забудову — 0,3 га. Загальна площа комплексу складатиме 25000 квадратних метрів. Загалом компанія планує інвестувати в цей проект $30 мільйонів. Закінчення робіт заплановане на 2009 рік. «Ми обов’язково врахуємо зауваження членів міськради при подальшій розробці проектної документації. Розташування об’єкта в центральній частині міста накладає на нас зобов’язання найретельнішим чином доопрацювати проект. Ми впевнені, що цей комплекс гармонійно доповнить і прикрасить зовнішній вигляд Києва, а також надасть споживачам якісне, сучасне та комфортне житло», — зазначив директор департаменту жилої та офісної нерухомості компанії «XXI век» Георгій Цагареїшвілі, але не сказав, якою мірою названий проект відповідатиме указу Президента, який забороняє висотне будівництво у центрі Києва.

Кіпрські трубні «металурги»

У реєстрі акціонерів, що входить до групи «Метінвест» ВАТ «Харцизький трубний завод» (ХТЗ, Донецька обл.) зареєстрована як власник 26,71% акцій підприємства Кіпрська компанія Metalukr Holding Limited. Як повідомляється в інформації ВАТ «ХТЗ» із посиланням на дані власника акцій підприємства, станом на 15 травня минулого року 26,71%-им пакетом акцій ВАТ володіла компанія SCM Limited (Кіпр), а 60,97% акцій підприємства належали ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (Донецьк). Обидва ці пакети знаходилися у номінального власника акцій — ЗАТ «Донгорбанк» (Донецьк). Раніше керівна компанія групи «Метінвест» — ТОВ «Метінвест Холдинг» — повідомляла, що 87,68% акцій заводу контролюються групою «СКМ», 5% акцій — «Метінвест Холдинг».

«Мама» дозволила... сертифікувати

Міжнародний сертифікаційний орган БЮРО ВЕРІТАС Сертіфікейшн Україна отримав від материнської компанії Bureau Veritas Certification Holding повноваження самостійно здійснювати сертифікаційну діяльність у повному обсязі. Це означає, що відтепер ця організація може незалежно видавати сертифікати відповідності стандартам ISO 9001 і ISO 14001, акредитованим UKAS і ANAB, що тотожно статусу Міжнародного сертифікаційного центра — ICC. Новий статус накладає додаткові зобов’язання відносно якості проведення аудитів, підготовки звітів, оскільки з цього моменту БЮРО ВЕРІТАС Сертіфікейшн стає об’єктом періодичних аудитів із боку міжнародних органів із акредитації UKAS і ANAB, нарівні зі щорічними перевірками Національного агентства із акредитації України.

План для клієнта, порту й дороги

Для прискорення процесу вантажоперевезень «Укрзалізниця» пропонує розробити тимчасову угоду за умовами експортних перевезень чорних металів на основі автоматизованої системи планування. Про це йшлося на розширеній нараді на Маріупольському меткомбінаті ім. Ілліча. Трьохстороння угода (клієнт, порт і залізниця) регламентуватиме обов’язки учасників перевізного процесу. Спираючись на європейський досвід роботи, «Укрзалізниця» випробовує на практиці у внутрішньому сполученні перевезення вантажів із використанням єдиного електронного документа. У перспективі це дозволить перейти на безпаперову технологію. На думку заступника генерального директора «Укрзалізниці» Петра Науменко, за електронним документообігом майбутнє, а автоматизована система створюється для того, щоб всі учасники перевезень мали оперативну інформацію й могли раціонально використовувати свої ресурси.

Парламентський комітет співпрацює з громадським об’єднанням

Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики та Всеукраїнське громадське об’єднання «Нова Формація» підписали меморандум. Їхня співпраця полягатиме у втіленні заходів, спрямованих на формування політики сприяння наступному етапу соціально-економічної трансформації в Україні. Йдеться про розбудову інституційної спроможності, підтримку ринкових ініціатив в економіці України та проведення широкого діалогу на теми економічного розвитку. Меморандум, на думку сторін, сприятиме формуванню державної економічної політики та економічному розвитку регіонів України. Також на меті: формування цін і тарифів на послуги, заставу, лізинг, концесії, оренду, управління майном, що перебуває у державній чи комунальній власності тощо. Сторони мають намір влаштовувати публічні заходи, навчання, консультації, налагоджувати зв’язки з громадськістю, поширювати інформацію щодо спільної діяльності.

Газета: 
Рубрика: