Ціна «Росинки»
Тендер з продажу контрольного пакету акцій київського заводу безалкогольних напоїв ВАТ «Росинка» виграла компанія приватних інвестицій Advent International. Як повідомляється в прес-релізі інвестиційної групи «Ренесанс Капітал», що виступила радником щодо стратегічного продажу підприємства, нині сторони приступили до юридичного оформлення операції, яке має завершитися протягом двох місяців. У повідомленні зазначається, що в тендері взяли участь понад 25 потенційних покупців, серед яких — компанії-виробники напоїв, а також фінансові інвестори з України, Росії, країн Європи.
Чому дешевшають акції
На дев’ять пунктів впали в четвер акції компанії Telenor. Це — безпрецедентне явище в житті телекомунікаційного гіганта, повідомляє kommersant.ru. А трапилося це після того, як норвежці оголосили про результати своєї діяльності за 2006 рік. Фінансові показники виросли, проте менше, ніж передбачали на ринку. Як зазначив голова Telenor Ян Фредрік Баксаас, зростання було забезпечене в основному за рахунок показників дочірніх компаній в Україні («Київстар») і Пакистані (Telenor Пакистан). При цьому другий акціонер «Київстара», російська компанія Altimo, заявляє, що Тelenor не міг консолідувати підсумки роботи «Київстара» у свої загальні показники, оскільки, на основі кількох рішень суду, жоден акціонер «Київстар» не володіє таким правом. Це підтвердили й незалежні аудитори, повідомляють в Altimo. Міжнародні й українські аналітики пов’язують падіння акцій «Теленорa» саме з сумнівами інвесторів у праві Telenor повністю зараховувати звітність українського оператора у свою, тим більше, що аудит компанії не відбувся, оскільки суд наклав забезпечувальні заходи на проведення аудиту «Київстара» за позовом «Сторма» (дочірня компанія Altimo, що є де-юре власником 43,5% акцій «Київстара»).
Столиця купує транспорт у кредит
Комунальні підприємства «Київський метрополітен», «Київпастранс», Київська міська державна адміністрація та Європейський банк реконструкції та розвитку в Києві підписали договір про підготовку кредитного фінансування на загальну суму 100 мільйонів євро. Київський міський голова Леонід Черновецький повідомив, що з цієї суми 40 мільйонів євро будуть направлені на купівлю нових вагонів метро, 60 мільйонів євро — на оновлення рухомого складу наземного транспорту. Планується закупити 200 тролейбусів великої місткості європейського стандарту, 100 автобусів, а також трамваї нової моделі, які будуть задіяні на новій лінії від Окружної дороги до залізничного вокзалу. За словами мера, будівництво лінії швидкісного трамвая розпочнеться цього року й завершиться через два роки.
Помітили карту чіпом
Київський ВАТ «БТА Банк» та Український процесинговий центр (UPC, Київ) підписали договір про співпрацю у сфері процесування трансакцій з використанням банківських платіжних карт і про впровадження системи роздрібного обслуговування й емісії платіжних карт «IS-Card». Про це повідомив директор із питань розвитку бізнесу UPC Андрій Березюк. За його словами, підписання цих угод дозволить банку почати випуск і обслуговування карт міжнародних і локальних платіжних систем як з магнітною смугою, так і з чіпом. Як повідомляється в прес-релізі «БТА Банку», одним із пріоритетних напрямів банку є активний розвиток роздрібних банківських послуг і карткового бізнесу. Банк уже найближчими місяцями планує розпочати емісію платіжних карт.
Виноградне страхування
Українська акціонерна страхова компанія «АСКА» (Київ) уклала договір страхування урожаю винограду технічних і столових сортів у Миколаївській області на площі 336 га. Назва агрогосподарства, що застрахував урожай, не розголошується. За словами представника компанії, договір укладений до 20 жовтня цього року. Тарифна ставка — 7,5%. Страхова сума — 2,692 мільйона гривень. Договір забезпечує захист виноградників від весняних заморозків, граду, урагану, надмірних опадів і всіх погодних ризиків зимового періоду. Як повідомили у страховій компанії, представники агрогосподарства самі звернулися в компанію з пропозицією застрахувати майбутній урожай. Нині в компанії вивчають ще кілька пропозицій, що надійшли від виробників винограду.
Віртуальний та економний
Другий за величиною в Україні оператор мобільного зв’язку ЗАТ «Український мобільний зв’язок» (УМЗ, Київ) запустив нового віртуального оператора «ЕКОТЕЛ», який працює на технічній базі мережі УМЗ. «Сьогодні починає працювати наша нова пропозиція, наш новий бренд «ЕКОТЕЛ», який призначений для економних клієнтів, для людей, які цінять низькі тарифи, при цьому хороше покриття в країні й хорошу роботу мережі», — повідомив генеральний директор компанії Адам Вояцки. За його словами, робота над створенням віртуального оператора тривала півроку. «Ми вивчали ринок півроку, майже півроку працюючи над пропозицією, і до сьогодні не було такого оператора, який би пропонував клієнтам низькі тарифи, хороше покриття та якісну роботу мережі — це вперше в Україні», — зазначив А. Вояцки. За його словами, основною перевагою нового оператора є привабливі тарифні пропозиції та низька вартість стартового пакету.