Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

19 жовтня, 2011 - 00:00

Держпакети акцій 48-ми міськ- та облгазів передано на приватизацію

Кабінет Міністрів України прийняв рішення передати державні пакети акцій 48 підприємств із газопостачання і газифікації (міськ- і облгазів) зі статутного капіталу Національної акціонерної компанії (НАК) «Нафтогаз України» Фонду держмайна (ФДМ) для їхньої подальшої приватизації. Відповідне рішення закріплено урядовою постановою №1053 від 10 жовтня 2011 року, текст якого розміщено на веб-сайті Кабміну. Згідно з документом, держпакети акцій мають бути передані ФДМ протягом одного місяця. Як і у випадку з енергозабезпечуючими та енергогенеруючими компаніями, держава залишить у своїй власності 25-відсотковий пакет акцій міськ- або облгазу. При цьому там, де «Нафтогазу» належить менш як 25% акцій міськ- і облгазу, ці пакети реалізовуватимуться повністю. Після передачі держхолдинг збереже у своїй власності блокпакети: «Вінниця-», «Дніпропетровськ-», «Запоріж-», «Івано-Франківськ-», «Крим-», «Кременчук-», «Київобл-», «Львів-», «Луганськ-», «Мелітополь-», «Миколаїв-», «Полтава-», «Рівне-», «Суми-», «Севастополь-», «Тернопіль-», «Тернопільміськ-», «Хмельницьк-», «Чернігів-», «Бережани-», «Борщів-», «Бучач-», «Гадяч-», «Гусятин-», «Заліщики-», «Збаражів-», «Кременець-», «Зборів-», «Лубни-», «Монастирськ-», «Підволочиськ-», «Тисьменниця-», «Теребовля-», «Умань-», «Шепетівкагаз».

Україна відновила експорт електроенергії до Польщі

З 17 жовтня 2011 року ДТЕК почав здійснювати експортні постачання електроенергії до Польщі потужністю 145—200 МВт. Комерційний експорт української електроенергії в цьому напрямку відновився після дворічної перерви. ДТЕК у грудні 2010 придбав право доступу на 2011 рік до міждержавного перетину магістральних мереж у напрямі Польщі потужністю 215 Мвт. 7 жовтня 2011 року польський системний оператор визначив переможця аукціону на право доступу до магістрального перетину в напрямі України потужністю 215 МВт з 15 жовтня до кінця року. Точні об’єми експорту електроенергії у Польщу до кінця 2011 року визначатимуться ціновою кон’юнктурою польського ринку. «З жовтня 2009 року польський ринок електроенергії був недоступним для України. Відновлення постачань стало можливим завдяки зусиллям ДТЕК щодо виходу на кінцевих споживачів у Польщі та лібералізації правил доступу до перетину з польського боку. Відновлення експорту електроенергії до Польщі забезпечить оптимальне завантаження генеруючих потужностей Добротворської ТЕС ПАО «Західенерго», — сказав із цього приводу Андрій Фаворов, директор ТОВ «ДТЕК Пауер Трейд» — компанії, що відповідає за енергоекспортний напрям бізнесу ДТЕК.

Уведено в експлуатацію другу гілку газогону до Чернівців

У селі Топорівці Новоселицького району до міста Чернівці введено в експлуатацію газопровід-відвід високого тиску від газорозподільчої станції. Як зазначили під час церемонії відкриття голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв та генеральний директор компанії «Укргазвидобування» Міненерговугілля Юрій Борисов, Чернівецька область досі була чи не єдиним регіоном в Україні, який мав лише одну гілку газогону до обласного центру, повідомляє відділ зв’язків із засобами масової інформації та книговидання Чернівецької облдержадміністрації. Саме тому під час опалювального сезону тиск газу в Чернівцях був недостатнім у зв’язку з великим навантаженням на газові мережі, а в разі аварійної ситуації тисячі споживачів ризикували залишитися без газопостачання. Якісне голубе паливо надійде також в оселі мешканців приміських сіл Глибоцького, Герцаївського та Сторожинецького районів. За словами голови крайової виконавчої влади, будівництво газогону розпочалося ще 2004 року, але останню гілку добудували впродовж цього року. Загальна вартість проекту становить 21 мільйон гривень. Кошти для виконання необхідних робіт із добудови другої гілки газогону виділила НАК «Нафтогаз України» через дочірнє підприємство «Укргазвидобування», повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».

На Сумщині за рекордний термін запустять нову фабрику

Найближчим часом у місті Тростянець Сумської області розпочне роботу новий цех із виробництва бісквітного печива. На думку Ігоря Харченка, директора цього підприємства, що входить у структуру ПАТ «Крафт Фудз Україна», на Сумщині встановлено своєрідний рекорд за швидкістю будівництва таких об’єктів. Керівництво фірми «Крафт», головний офіс якої — в Чикаго (США), визнало, що йому ніколи ще не вдавалося налагоджувати виробництво нової продукції так швидко — лише за один рік. У будівництво нового цеху планується інвестувати близько 40 мільйонів доларів США. Перші виробничі лінії запустять в експлуатацію в кінці листопада цього року. На першому етапі реалізації проекту передбачається створити 350 нових робочих місць, але з розширенням виробництва їх стане більше. «Інвестори вже оцінили метод знімання обмежень, що стало можливим завдяки впровадженню на Сумщині «єдиного інвестиційного вікна», — пояснює голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмир. — Сумщина у цій сфері є пілотною областю в країні». На сьогодні за темпами приросту іноземного капіталу Сумська область посідає перше місце в Україні, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.

Газета: 
Рубрика: