Газового монополіста виручить експорт
Ексклюзивний постачальник імпортного природного газу в Україну — RosUkrEnergo AG (СП «Газпрому» з українськими підприємцями) — в 2007 році планує збільшити виручку від реалізації газу за межі СНД на третину — з $2,2 мільярда до $2,9 мільярда. Як повідомив співвиконавчий директор RosUkrEnergo AG, член правління — начальник юридичного департаменту «Газпрому» — Костянтин Чуйченко одній із російських газет, ця виручка повністю покриє збитки, понесені компанією. «Збиток від поставок російського газу в Україну на початку року сягав $550 мільйонів через те, що ми були вимушені купувати російський газ по $230 за 1 тисячу кубометрів і продавати по $95. Ще в межах $300 мільйонів збитків ми отримали наприкінці року через те, що туркменський газ обходився нам приблизно $126 за 1 тисячу кубометрів, а продавали ми його по $95. Загалом операційний збиток у нас виходить у межах $850 мільйонів. І ми розраховуємо покривати його за рахунок експортних контрактів 2006 року. Торік ми продали 2,5 мільярда кубометрів газу в Польщі, 1,9 мільярда — в Угорщині, 3,5 мільярда — в Словаччині і 0,8 мільярда — в Румунії. Виручка за експортними контрактами 2006 року становила $2,225 мільярда, і я розраховую, що вона повністю покриє названу суму збитків», — сказав Чуйченко. Співкерівник RosUkrEnergo також визнав, що його компанія збирається придбати газові активи в Україні: «Дійсно, ми хотіли б придбати невеликі родовища, але поки це лише наміри. Крім того, ми вивчаємо питання щодо купівлі розподільних газових мереж, але ще не виробили тактику і стратегію входження в цей бізнес».
На страховому ринку — новачок
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) внесла в Державний реєстр фінансових установ інформацію про ТОВ «Страхова компанія «Столичне страхування» (Київ). Усього в Україні за станом на 1 жовтня 2006 року було зареєстровано 407 страхових компаній (в тому числі за участі іноземного капіталу — 66), з них 352 спеціалізуються на ризикових видах страхування, 55 — на страхуванні життя. Раніше керівник Держфінпослуг Валерій Альошин говорив про стурбованість комісії щодо швидкого зростання кількості страхових компаній. Він вважає таку кількість надмірною для українського ринку. За словами голови комісії, у неї немає підстав відмовляти новим компаніям в реєстрації, оскільки вимоги до них пред’являються досить невисокі. Альошин виступає за збільшення вимог до страхових компаній, щоб стимулювати укрупнення ринку. В Україну пливе бразильський концентрат. Хто отримає «жовту картку»?
З грудня 2006 року корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк) почала імпортувати залізорудний концентрат виробництва бразильської компанії MBR (Miniracoes Brasierias Reunidas S.A.), незважаючи на наявність цієї продукції на гірничорудних підприємствах України. Як повідомило інформоване джерело в Іллічівському морському порту, в кінці минулого місяця в порт прибуло судно з 56 тисячами тонн бразильського концентрату для Алчевського меткомбінату (АМК, Луганська обл.), а з січня комбінат почав використовувати цю сировину у виробництві. При цьому поставлена продукція вирізняється низькою вологістю, вмістом близько 67% заліза і низьким вмістом домішок — сірки, фосфору й кремнію.
За його словами, ціна, що декларується за 1 тонну концентрату на умові поставки на станцію Коммунарськ, становила $82. Для порівняння: нині на АМК відвантажується український концентрат із вмістом заліза понад 63% за ціною $54/тонна. Нагадаємо, що Президент України Віктор Ющенко в ході поїздки на Алчевський меткомбінат 12 січня висловився з приводу імпорту бразильського концентрату: «Коли я почув на комбінаті, що сьогодні, нарешті, прибув корабель із бразильською рудою, щоб переробити її на сталь в Україні… Мені здається, це для системи відомств, які відповідають за це питання, — «жовта картка».
Виставив на продаж свою частку в статутному капіталі ТОВ «Перше всеукраїнське бюро кредитних історій» (ПВБКІ, Київ) в розмірі 5,88% Райффайзен Банк Аваль (Київ). Відповідне оголошення банк розмістив на своєму веб-сайті. Нагадаємо, що керівництво банку торік заявило про плани продажу активів, прямо не пов’язаних iз банківською діяльністю.
Директор юридичного департаменту ЗАТ «Міжнародне бюро кредитних історій» (МБКІ, Київ) Олена Волянська повідомила, що зараз Райффайзен Банк Аваль готує договір з МБКІ про обмін інформацією. При цьому вона підкреслила, що питання про можливість участі банку в капіталі МБКІ не обговорювалося.