Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

21 грудня, 2006 - 00:00

Люди за газ платять, а облгази — ні

Заборгованість підприємств з газопостачання та газифікації за спожитий природний газ протягом січня-жовтня 2006 року досягла 534,8 мільйона гривень. За цей час середній рівень розрахунків знизився і становить 82%. На цей час торік заборгованість цих підприємств становила 214 мільйонів гривень, а рівень розрахунків — 90%.

Найбільшими боржниками є «Луганськгаз» (борг 46,7 млн. грн., рівень розрахунків — 73%), «Черкасигаз» (46,3 млн. грн., 52%), «Одесагаз» (36,3 млн. грн., 83%), «Закарпатгаз» (29,5 млн. грн., 62%), «Львівгаз» (28,1 млн. грн., 83%), «Київгаз» (27,5 млн. грн., 64%), «Житомиргаз» (25,5 млн. грн., 73%), «Київоблгаз» (25,1 млн. грн., 87%).

Знизився також і рівень розрахунків облгазів з ДК «Газ України» за паливо, яке спожило населення. На 20 грудня заборгованість облгазів зросла до 598,4 мільйона гривень. Рівень розрахунків становить 77%. Причому хвилює розрив між фактичною сумою, яку сплачує населення, та сумою, яку перераховують облгази (з початку року різниця становить 162,8 млн. грн.).

Ташлик вже працює

Члени Державної приймальної комісії підписали акт про введення в промислову експлуатацію першого гідроагрегату Ташлицької гідроакумулюючої електростанції. Нині готується відповідний наказ Міністерства палива та енергетики України, яким буде затверджено вказаний документ. Перший гідроагрегат Ташлицької ГАЕС успішно пройшов комплексні випробування і готовий до роботи в енергосистемі держави. Потужність першого пускового комплексу у складі двох агрегатів — 300 МВт, річне виробництво електроенергії — 175 млн. кВт.г при роботі двох агрегатів. Вартість першого пускового комплексу — 1 млрд. 028 млн. грн. Загальна вартість ТГАЕС після завершення будівництва (шість гідроагрегатів) згідно з розпорядженням КМУ становитиме 2 млрд. 353 млн. грн.

Подолати кір та краснуху

Одна з провідних фармацевтичних компаній світу ГлаксоСмітКляйн (ГСК) оголосила про поставку 800 тисяч доз вакцини MMR (кір-епідемічний паротит-краснуха) для Міністерства охорони здоров’я України на 2007 рік. Усім дітям в Україні буде проведена імунізація проти кору, епідемічного паротиту та краснухи шляхом введення двох доз комбінованої вакцини у віці 12 місяців та 6 років. Кір, епідемічний паротит та краснуха є серйозними дитячими хворобами із високим рівнем інфекційності, а ускладнення від них призводять до значної захворюваності та смертності в усьому світі. Компанія ГСК здійснює поставки MMR вакцини в Україну, починаючи з 2003 року через компанію дистриб’ютора «Три». Про поставку вакцини було оголошено на українському фармацевтичному заводі «ТРИ», де проводилося пакування вакцини в упаковки. Це — перше частково локалізоване виробництво ГСК на території України, що складалося з простого, але не менш важливого останнього етапу виготовлення продукції.

Нафтопродукти: як утриматися у ціновому коридорі

Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко вважає, що після зниження цін на бензин А-95 і дизпаливо на 40 копійок, яке відбулося більше місяця тому, українці заощадили на пальному більше 400 мільйонів гривень. «Я вважаю, що це плідна робота експертно-аналітичної групи», — сказав керівник Мінпаливенерго. Бойко також повідомив, що сьогодні на переважній більшості українських АЗС середня ціна на бензин А-95 становить 3,73 гривні, а на дизпаливо — 3,64 гривні. За його словами, вчора відбулося чергове засідання експертно-аналітичної групи, яка розглянула всі аспекти функціонування ринку нафтопродуктів: завезення імпорту, ситуацію з митом на нафту, наближення свят. «В результаті група затвердила нову формулу ціни, яка буде прозора і зрозуміла для всіх учасників ринку», — наголосив Бойко і повідомив, що ціни на роздрібному ринку нафтопродуктів формуватимуться з урахуванням оцінок та пропозицій експертно-аналітичної групи, що складається з представників нафтотрейдерів, нафтопереробників, уряду, а також аналітичних установ. Надалі, зі слів Бойка, буде встановлено ціновий коридор: сьогоднішня ціна на нафтопродукти «плюс/мінус» півтора відсотка. Роздрібна ціна буде враховувати рівень середніх світових цін, обсяги поставок нафти в Україну, видатки на доставку, розмитнення і транспортування. В разі, якщо ціна не перевищуватиме межі цінового коридору більше, ніж на 1,5%, то на наступну декаду межі цінового коридору змінюватися не будуть, повідомляє прес- служба Мінпаливенерго.

Газета: 
Рубрика: