Для Новосибірської ГЕС придбають українські гідротурбіни
«Турбоатом» (Харків) виграв тендер на постачання шести гідротурбін для Новосибірської ГЕС на замовлення державної компанії «РусГидро» (РФ), повідомив генеральний директор компанії Віктор Суботін. «Тендер відбувся 23 вересня. «Турбоатом» визнано переможцем. Наразі оформляють документи. Думаю, протягом жовтня контракт буде підписано», — повідомив він журналістам. За його словами, контракт розраховано на шість років. Планують, що завод вироблятиме і поставлятиме по одній турбіні на рік потужністю 200 МВт. В. Суботін також повідомив, що «Турбоатом» почав відвантажувати устаткування на турбіни потужністю 1000 МВт для 3-го блока Ростовської АЕС (РФ) і братиме участь в тендері на постачання турбіни-«мільйонника» для 4-го блока Ростовської АЕС. «Якщо на турбіни Ростов-2, Ростов-3 (для другого і третього блоків Ростовської АЕС. — І.Ф.) ми робили допоставку, оскільки основне устаткування було поставлене ще в радянський період, то Ростов-4 — це виробництво турбіни «з нуля». Такого контракту на заводі не було за останні 25 років. Ціна контракту набагато перевищує 100 млн.дол.», — зауважив він. За словами Суботіна, тендер на постачання турбіни для 4-го блока Ростовської АЕС має відбутися до кінця цього року.
Реконструкцію Харківського аеропорту завершено на 85%
Реконструкція аеродромної частини міжнародного аеропорту «Харків» завершена на 85%. Як повідомила прес-служба групи Development Construction Holding (DCH), що орендує потужності аеропорту через свою структуру «Нью Системс АМ», виконано 99% робіт із будівництва перонів і 98% робіт із будівництва злітно-посадочної смуги. «На будівництві магістральної кермової доріжки проводять земляні роботи, розпочато укладання основи з грунтово-цементної суміші й бетону. На ділянці установки світлосигнальної системи завершено свердління отворів для вогнів поглибленого типу, продовжується облаштування фундаменту вогнів наближення», — зазначено в прес-релізі. Згідно з ним, роботи з реконструкції аеродромного комплексу та будівництва аеродромно-диспетчерської вежі профінансовано з державного бюджету на суму 1,056 мільярда гривень за загальної кошторисній вартості проектів 1,53 мільярда гривень. Реконструкція аеропорту «Харків» є частиною комплексної програми DCH із підготовки Харкова до Євро-2012, у реалізацію якої він планує інвестувати понад 500 мільйонів доларів.
46 мільйонів доларів отримав забудовник термінала в Одеському морпорту
Стивідорна компанія «ГПК-Україна» залучила 46 мільйонів доларів на будівництво першої черги контейнерного терміналу на Карантинному молі в акваторії державного підприємства «Одеський морський торговельний порт», повідомив президент компанії Клаус Шмекер. Німецьке товариство з інвестицій і розвитку DEG, зокрема, надало довгострокову позику 14 мільйонів доларів, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — 32 мільйона доларів. Шмекер додав, що після завершення етапу будівництва, який передбачає створення 650-метрової причальної стінки глибиною 15 метрів і установку ще трьох причальних перевантажувачів, в Одеському порту можна буде обробляти судна місткістю понад вісім тисяч TEU. «Кінцева мета проекту — довести об’єм перевалки терміналу на Карантинному молі до позначки 1,3 мільйона TEU на рік», — підкреслив він. Він також повідомив, що роботи з облаштування котловини під причали глибоководного терміналу вже завершено. Крім того, занурено 11,9 тисячі тонн шпунта і 1246 паль-оболонок. Основні роботи компанія «Мебіус Бау АГ» — генеральний підрядчик проекту — планує почати 10 листопада. Належить побудувати південне і північне берегоукріплення, заповнити піском причал, який будує порт і з’єднати нову територію з чинною. Другий етап будівництва передбачає створення складської території, третій — технічного оснащення комплексу. Завершити будівництво терміналу планують 2014 року.
ЄБРР готовий профінансувати три проекти «зеленої генерації» в Україні
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) готовий профінансувати три проекти будівництва в Україні об’єктів відновлюваної енергетики на загальну суму 25 — 30 мільйонів євро, повідомив провідний менеджер департаменту енергозбереження та зміни клімату ЄБРР Сергій Масличенко в ході ІІІ Міжнародного форуму з питань відновлюваної енергетики та енергоефективності. Зокрема, ідеться про будівництво біогазової установки потужністю 2,8 МВт компанією «Еко-Прод» у Донецькій області. Окрім того, банк готовий профінансувати спорудження вітряної електростанції потужністю 12,5 МВт у Львівської області, а будівництво вітряної електростанції потужністю 9МВт — у Херсонській. «Ці проекти вже пройшли попереднє схвалення всередині банку», — сказав Масличенко. За його словами, банк профінансує 50% вартості кожного з проектів, ще 20% припадає на кошти «Фонду чистих технологій», 30% — кошти девелопера.