Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

19 грудня, 2006 - 00:00

Нові свердловини

У листопаді компанія «Укргазвидобування» ввела в експлуатацію п'ять нових свердловин, в т.ч. три газових і дві нафтові. Дві газові свердловини введено газопромисловим управлінням «Харківгазвидобування» на Юліївському та Скворцівському родовищах і ще одну — на Кобзівському родовищі (управлінням «Шебелинкагазвидобування»). Нафтові свердловини введені на Куличихинському (управління «Полтавагазвидобування») та Личківському родовищах (управління «Харківгазвидобування»). Всього з початку року «Укргазвидобування» ввела в експлуатацію 65 свердловин, серед яких 52 газових і 13 нафтових.

Видобуток природного газу з нових свердловин з початку року склав 291 мільйон кубометрів. Крім того, видобуто 8 тисяч тонн нафти та 15,5 тисячі тонн газового конденсату. За 11 місяців обсяги експлуатаційного буріння склали 117,8 тисячі метрів, що на 23,9 тисячі (25,4%) більше, ніж за відповідний період минулого року.

Транш черговий, п'ятий. Для вкладників та їхніх нащадків

Вчора ВАТ «Ощадбанк» отримав п'ятий у цьому році транш бюджетних коштів у розмірі 70 мільйонів гривень для компенсації грошових заощаджень громадян, вкладених в установи колишнього Ощадбанку СРСР, що діяли на території України. Як повідомляє прес-служба Ощадбанку, одержані кошти розподілено для здійснення компенсаційних виплат спадкоємцям вкладників, померлих у 2005—2006 роках, в межах залишку проіндексованого вкладу, але не більш як 500 гривень.

Всього на 18 грудня «Ощадбанк» отримав 305 млн. гривень, призначених для таких виплат. В тому числі 33 мільйони гривень для вкладників з числа тих, що не отримали протягом 2002—2005 років компенсацію грошових заощаджень, у межах залишку проіндексованого вкладу, але не більше 50 гривень за одним рахунком кожного вкладника; 12 мільйонів гривень — спадкоємцям вкладників, померлих у 2003—2004 роках, у межах залишку проіндексованого вкладу в розмірі державної допомоги на поховання, але не більше 150 гривень; 260 мільйонів гривень — спадкоємцям вкладників, померлих у 2005—2006 роках, у межах залишку проіндексованого вкладу, але не більш як 500 гривень.

Світовий банк кредитуватиме сільських позичальників

Верховна Рада ратифікувала Угоду про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, підписану 23 червня 2006 року на реалізацію проекту «Розширення доступу до ринків фінансових послуг». Згідно з нею Україна отримає $150 мільйонів кредитних ресурсів з терміном повернення 20 років від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Зазначені кошти через мережу українських банків будуть спрямовані на розвиток інфраструктури фінансово-кредитного ринку в сільській місцевості, а також на розвиток ринку муніципального кредитування. Таким чином, зростуть обсяги і види фінансових послуг, які надаватимуться сільгоспвиробникам, підприємцям і підприємствам у сільській місцевості. В результаті реалізації проекту будуть створені умови для переходу до ринкових методів роботи у сільськогосподарському виробництві, розбудови та зміцненню національних фінансових посередників, створенню правової, нормативної та інституційної основ фінансування розвитку села.

Шоколадні серця

«Сердечний» подарунок коханим і близьким пропонує зробити українцям компанія «Крафт Фудз Україна». Нові коробкові цукерки в елегантній формі серця мають витончений смак завдяки ніжному крему, подрібненому мигдалю та шоколаду «Корона», який є одним з лідерів на «солодкому» ринку нашої країни. Стильне преміальне пакування подарунка також привертає увагу та створює романтичний настрій. Ідея створення цих шоколадних цукерок з'явилась декілька років тому. Спочатку була спроба розширити портфель торгової марки маленькими шоколадними серцями. З часом, серця наповнились мигдалем і ніжним кремом. Та найбільшим нововведенням у цьому продукті є саме ніжна кремова начинка, яка має оригінальну рецептуру. Для її виготовлення на Тростянецькій шоколадній фабриці «Україна» встановлене спеціальне обладнання.

«На майбутній успіх нашої новинки вказує успіх тестування продукту серед споживачів», — говорить Анна Снігур, старший асистент бренд менеджера торгової марки «Корона» і відзначає, що поява нових коробкових цукерок на ринку — важливий крок для зміцнення позицій у сегменті, який має значний потенціал для зростання.

Україна розраховує на африканську нафту

Підписано концесійну угоду між Арабською Республікою Єгипет (АРЄ), НАК «Нафтогаз України» та Єгипетською Генеральною Нафтовою Корпорацією на пошук, розвідку та розробку родовищ нафти і газу на східній території Алам Ель Шавіш (Alam El Shawish East) у Західній пустелі Єгипту. Її підписали Міністр нафти АРЕ Самех Фахми (Sahmeh Fahmy), Голова Єгипетської Генеральної Нафтової Корпорації (ЄГНК) Абд Эль Алім Тага (Abd El Aleem Taha) та Голова правління НАК «Нафтогаз України» Володимир Шелудченко. «Нафтогаз України» переміг у тендері на розробку відповідного блоку, оголошеному урядом АРЄ наприкінці 2004 року, що є значним успіхом НАК, яка вперше перемогла у боротьбі зі світовими лідерами нафтогазової промисловості, а саме Arabian (Саудівська Аравія), Apache (США), Santos (Австралія) та Sipetrol (Чилі). Українська компанія реалізуватиме проект видобутку вуглеводнів у АРЄ в рамках державної програми диверсифікації джерел постачання вуглеводнів в Україну, який є унікальною можливістю для України вийти в сегмент видобутку нафти і газу Північної Африки з перспективою реалізації аналогічних проектів в інших країнах регіону. Загальна площа блоку Alam El Shawish East складає понад 900 квадратних кілометрів. Термін дії Концесійної угоди — 27 років, з них першочерговий період розвідки — три роки. Розрахунковий період окупності проекту — 5,5 року. За умовами Концесійної угоди, впродовж трирічного періоду розвідки «Нафтогаз України» виступить підрядником робіт з пошуку та розвідки родовищ нафти на території блоку Alam El Shawish East. Інвестиції компанії у пошук запасів вуглеводнів на території блоку становитимуть не менше $20,2 мільйона. Компанія розраховує отримати першу комерційну продукцію на блоці Alam El Shawish East на четвертому році реалізації проекту. Пік видобутку нафти очікується на 6—12 році розробки, повідомляє Прес-центр НАК «Нафтогаз України».

Тринадцятий сів, на підльоті чотирнадцятий

Парк літаків авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» поповнився новим середньомагістральним лайнером Боїнг 737-500. 16 грудня це повітряне судно було введено в експлуатацію. У авіакомпанії МАУ, яка експлуатує Боїнги з 1992 року, це вже тринадцята машина цієї марки. Літак придбано на умовах операційного лізингу (терміном п'ять років) у світового лідера лізингових операцій — компанії General Electrіc Capіtal Avіatіon Servіces (GECAS), з якою у МАУ великий позитивний досвід багаторічної співпраці. Повітряне судно стало сьомим, яке МАУ взяла у лізинг у компанії «GECAS». Боїнг 737-500 пройшов всі необхідні перевірки відповідно до рекомендацій виробника, а також офіційну процедуру реєстрації в Україні, йому присвоєні реєстраційний і бортовий серійний номери. Новий авіалайнер перевозитиме 111 пасажирів, його салон має двокласне компонування: бізнес-клас (7 рядів) й економ-клас. Це — четвертий авіалайнер, котрий поповнив парк МАУ 2006 року. В авіакомпанії зазначають, що прибуття нового літака напередодні новорічного і різдвяного піку активності авіаційних перевезень дозволить максимально інтенсифікувати виробничу діяльність МАУ. Відповідно до бізнес-плану діяльності МАУ на 2007—2009 роки в лютому майбутнього року очікується прибуття ще одного нового літака — Боїнг-737.

Власник виявився неефективним

У Луганській області після подання прокуратури розпочато карну справу відносно директора ТОВ «ПП «Карат» Віктора Бойцова за порушення конституційних прав громадян, невиплату зарплати й зловживання службовим положенням на шахті «Краснопільська». Як повідомляє прес-служба Луганської облдержадміністрації з посиланням на першого заступника голови Юрія Ареф'єва, зараз справа знаходиться в суді. Підприємство останні два роки перебуває в стадії санації, й 4 грудня за рішенням суду для нього призначено нового керівника санацією. За словами Ареф'єва, також ініційована подача позовної заяви в арбітражний суд на предмет розторгнення з ТОВ «ПП «Карат» договору купівлі-продажу частини об'єктів майнового комплексу шахти й поверненні їх у державну власність. Дано доручення й про проведення комплексної гідрогеологічної експертизи з метою з'ясування можливої загрози затоплення Брянківсько-Стаханівського регіону.

За словами Ареф'єва, заборгованість по зарплаті працівникам ТОВ «ПП «Карат» накопичилася через повну зупинку робіт з видобутку вугілля, які не проводяться майже рік через затоплення виробничих пластів. Ситуація на шахті досить складна, оскільки, на думку заступника луганського губернатора, фінансових джерел для виплати боргів по зарплаті в цього ТОВ немає, а механізму направлення бюджетних коштів на виплату зарплати працівникам приватних підприємств не існує. «Ми бачимо єдиний вихід у приході на шахту інвестора, й у нас уже є кандидатури», — заявив Ареф'єв.

Газета: 
Рубрика: