Люди гинуть... за метан
НАК «Нафтогаз України» доручила дочірній компанії «Газ України» перевірити організацію роботи газопостачальних підприємств з проведення технічного обслуговування й безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання. Мета перевірки — попередження аварій і нещасних випадків під час користування природним і зрідженим газом у побуті. Компанія зазначає, що з початком опалювального сезону різко зросла кількість нещасних випадків при користуванні газом у побуті: за 11 місяців сталося 59 нещасних випадків, у результаті яких загинули 82 особи. Більшість нещасних випадків пов’язані з порушенням правил безпеки: самовільне підключення до газових мереж, перебудова димових і вентиляційних систем, перенесення квартирних газопроводів і газових приладів, а також експлуатація несправного газового обладнання. Незадовільний стан дисципліни дотримання правил безпеки при користуванні газом у побуті, зазначає «Нафтогаз України», демонструють приватні облгази, а також ті газопостачальні підприємства, в яких держава володіє міноритарними пакетами акцій.
Інтегруються вертикально
Кіпрська компанія Allseeds Group і великий український оператор на масложировому ринку України «Зерноторгівельна компанія» (Київ) об’єднали свої активи у відкрите акціонерне товариство «Олсідз Груп Інтернешнл», зареєструвавши його в Києві. Про це повідомив директор з фінансово-економічних питань групи «Зерноторгівельна компанія «Олсідз Україна», яка входить до складу нового ВАТ, Максим Матвєєв. За його словами, в нове ВАТ увійшли всі активи «Зерноторгівельної компанії», включаючи потужності з переробки олійних, систему логістики. За словами М. Матвеєва, мета створення вертикально інтегрованої структури, якою є ВАТ, залучення інвестицій, вихід на міжнародні ринки синдикованих кредитів, запровадження системи управління та інше. Зараз завершується процес придбання корпоративних прав Аllseeds Group.
Мільйони для «малюка»
Європейський банк реконструкції та розвитку виділить ЗАТ «Міні-металургійний завод «ІСТІЛ (Україна)» (Донецьк) до 85 мільйонів доларів у складі синдикату банків для збільшення обсягів виробництва, підвищення енергоефективності й контролю якості продукції, а також реструктуризації боргу. Як повідомив прес-секретар представництва ЄБРР в Україні Антон Усов, Рада директорів банку ухвалила рішення про виділення кредиту. «Розраховуємо, що кредитна угода може бути підписана вже до кінця року», — сказав він. Планується, що фінансування здійснюватиметься у вигляді 40 мільйонів доларів відновлюваного кредиту для фінансування оборотного капіталу й 45 мільйонів у вигляді термінового кредиту. Загальна вартість проекту оцінюється в 228 мільйонів доларів.
Реклама в Одесі подорожчає. Нею зацікавилися іноземні компанії
Дві іноземні компанії, які займаються зовнішньою рекламою, міськими меблями й малими архітектурними формами — JCD (Франція) і Stroer (Німеччина) — розпочали переговори про поставки своєї продукції в Одесу. Обидві компанії готові встановити все необхідне обладнання й об’єкти безкоштовно, з умовою отримати, натомість, рекламні площі на встановлених об’єктах. За словами начальника Бюро естетики міського середовища Одеси Ігоря Хотіна, на сьогодні деталі проекту ще не обговорювалися, водночас «термін контракту може становити майже десять років». Найближчим часом Бюро естетики розробить проект, в якому буде точно вказана необхідна для Одеси кількість МАФ і описання вимог до них. Цей проект буде надано компаніям, щоб вони підрахували економічні характеристики проекту. За словами Хотіна, вартість проекту може скласти від 70 мільйонів євро до 100 мільйонів.
Інвестиції в кримський бетон
Київське ЗАТ «Банк НРБ» збільшило ліміт кредитування ВАТ «Кримзалізобетон» (Сімферополь) на $1,7 мільйона — до $6 мільйонів. Про це повідомив кредитний департамент банку. Як повідомлялося, банк «НРБ-Україна» на початку минулого року відкрив ВАТ «Кримзалізобетон» кредитну лінію на суму $3,2 мільйона для поповнення оборотних коштів. Кредитна лінія була відкрита на три роки.
Мережа таксоматів
ВАТ «Державний ощадний банк України» і ЗАТ «ExpressPay» (обидва — Київ) приступили до реалізації проекту зі створення в Україні мережі таксоматів. Про це повідомив перший заступник голови правління банку Артемій Єршов. «До кінця поточного року планується встановити 50 таксоматів. За два роки їхня кількість збільшиться до двох тисяч, з яких одна тисяча буде встановлена у відділеннях і філіалах банку, ще одна тисяча — в метрополітені, магазинах та інших найбільш відвідуваних місцях», — зауважив він. За словами А. Єршова, сьогодні за допомогою таксомата можна придбати електронні ваучери операторів мобільного зв’язку. До кінця другого кварталу 2007 року в таксоматах запровадять послуги з оплати послуг інтернет-провайдерів і IP-телефонії, з купівлі страхових полісів, прийому комунальних платежів, погашення дрібнороздрібних кредитів, переказу коштів з одного на інший рахунок у банку й поповнення банківських рахунків, додав він.
Став власником
Великий український виробник птахівницької продукції ЗАТ «Птахокомбінат «Дніпровський» (Дніпропетровська обл.) викупив увесь пакет своїх акцій (36,84%), який належить компанії Gonfilia Trading Limited (Кіпр). Як повідомив представник «Птахокомбінату «Дніпровський», акціонери підприємства планують на позачергових зборах, запланованих на сьогодні, ухвалити рішення про можливий перепродаж викуплених у Gonfilia Trading акцій. Він не виключає, що покупцем стане кіпрська компанія Vespone Trading Limited. Наприкінці листопада Gonfilia Trading продала належні їй 27% акцій ВАТ «Вільнянський комбінат хлібопродуктів» (Запорізька обл.) компанії Vespone Trading. У результаті цього Vespone Trading стала власником 54% акцій Вільнянського КХП.