«Стріляюча» спецкорпорація
Міністерство промислової політики України й Луганська облдержадміністрація домовилися про створення на базі державних підприємств «Луганський патрон», «Луганський станкобудівний завод» і приватизованого ЗАТ «Луганський патронний завод» корпорації з випуску спецпродукції. Як повідомила учора прес-служба облдержадміністрації, така домовленість була досягнута на зустрічі глави адміністрації Олександра Антіпова, міністра промполітики Анатолія Головка з керівниками підприємств. Сторони також домовилися про продовження процедури санації ДП «Виробниче об’єднання «Луганський станкобудівний завод» на один рік, чисельність робітників на якому останнім часом скоротилася з 6 000 до 900 чоловік.
Греки накинули оком на українські банки
Грецький National Bank of Greece (NBG) веде переговори про купівлю АКБ «ТАС-Комерцбанк» і АКБ «Форум» (обидва — Київ). «Наразі ми чекаємо від них відповіді», — зазначив керівник департаменту зі зв’язків з громадськістю NBG Александрос Ставроу. У разі невдалого завершення переговорів NBG виступить із пропозицією про купівлю в Україні менших банків. NBG заснований 1841 року й є найбільшим банком Греції.
Вже не стратеги
Кабінет Міністрів України виключив із переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, 12 підприємств, у тому числі Сєвєродонецьке державне виробниче підприємство «Об’єднання «Азот» (Луганська обл.), що закріплено постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня. Згідно з постановою, із переліку також виключені Державне підприємство «Укркосмос», Державний науково-виробничий центр аерокосмічної інформації, дистанційного зондування землі й моніторингу навколишнього середовища «Природа», Науковий центр точного машинобудування (все — Київ). Окрім того, із підрозділу Міноборони вилучені чотири держпідприємства: Львівський і Харківський бронетанкові ремонтні заводи, «732-й військовий завод» (Вінниця), Центральний ремонтний завод засобів зв’язку (Київ). З переліку також вилучені: ВАТ «Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури», виробниче об’єднання «Знамя» (Полтава) й полтавське державне об’єднання «Лтава», завод дереворізального інструмента «Мотор» (Кам’янець-Подільський). Перший заступник міністра економіки Анатолій Максюта повідомив журналістам, що в цей перелік увійшли підприємства, що втратили в останні роки стратегічне значення для економіки країни.
Одеса обзаведеться штучними територіями
Велика приватна компанія зі здійснення морських проектів Van Oord (Нідерланди) запропонувала Одесі реалізувати проект відновлення пляжів і берегозахисних укріплень і створення в морі штучних територій загальною вартістю 43 мільйони євро. Усього пропонується намити 21 гектар уздовж частини побережжя з 11 по 15 станцію Великого Фонтану для котеджного й багатоповерхового будівництва. Як зазначив директор української філії Van Oord Ігор Типиника, окремо відновлення пляжів і берегозахисних укріплень обійдеться в 8,75 мільйона євро, а намивання територій — в 38,73 мільйона євро. За його словами, собівартість однієї сотки землі на намитих територіях складе близько 18,5 тисячі євро, тоді як ринкова вартість однієї сотки в цьому районі коливається від $50 тисяч до $80 тисяч. Проект був розроблений консорціумом компаній, в який крім Van Oord увійшли компанії Alkyon і Eсorys (обидві — Нідерланди). Первинне фінансування проекту планується за рахунок держбюджету або кредиту, який може взяти Одеса, а в подальшому — за рахунок залучення приватних інвесторів. Термін виконання всіх робіт — близько 1,5 року.
Міноритарії можуть запрацювати, але стати пролетарями
Компанія Bunge, що володіє понад 94% акцій ЗАТ «Дніпропетровський маслоекстракційний завод» (ДМЕЗ), збирається викупити акції цього підприємства, що належать міноритарним акціонерам. «Ми будемо купувати будь-які пакети акцій, які запропонують за нашою ціною», — повідомив керівник прес-служби українського підрозділу компанії Bunge — «Бунге Україна» — Михайло Соколов учора. Нині процес скупки акцій ДМЕЗ у міноритаріїв ще не початий. У той же час компанія не розголошує ціну, за якою вона готова купити акції.
Київський універмаг «Україна» змінив власника
Ірландський інвестор у нерухомість Quinn Group придбала 93% акцій київського ТРЦ «Універмаг «Україна», власником яких була американська NCH Advisors Inc. Як повідомляється на сайті Quinn Group, група збирається зберегти стосунки зі штатом й орендарями центра та укріпити позиції ТРЦ «Універмаг «Україна» на ринку країни й Києва. Це не перше придбання ірландців, на початку року Quinn Group придбала розташований в центрі міста третій за величиною бізнес-центр Києва «Леонардо», площею 13 тисяч кв. м. Суми обох операцій офіційно не розголошуються, разом із тим у пресі ці операції оцінюють у $60 мільйонів.