Голландці забезпечать стадіони Євро-2012 мобільною енергією
Консорціум під керівництвом голландської компанії Bredenoord отримав контракт на оренду електричного обладнання до футбольного чемпіонату Європи 2012 року, що відбудеться в Польщі та Україні, повідомляє International Rental News. Договір передбачає оренду мобільних та тимчасових генераторів енергії, що використовуватимуться на всіх восьми місцях проведення чемпіонату. Компанія сформувала консорціум із чотирма іншими компаніями з Нідерландів: MTD (водокористування), The Powershop (інсталяція), Polygon (контроль температури) та Ryano Logistics (транспортування). Яап Фуйт, голова Bredenoord Group, заявив, що його компанія разом із партнерами пропонують безпеку в галузі енергопостачання, контролю водокористування та температури в потрібному клієнту місці і в потрібний час. В компанії говорять, що вісім міст, які прийматимуть Євро-2012, розташовані на великій відстані одне від одного, тому чемпіонат становить виклик з огляду на логістику. Консорціум вже розпочав підготовку до проекту і вперше стартуватиме під час жеребкування в Києві 2 грудня 2011 року.
«Укрзалізниця» до кінця року обіцяє відремонтувати 102 пасажирські платформи
Державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») має намір цього року провести капітальний ремонт 102 низьких пасажирських платформ. Як повідомила прес-служба «Укрзалізниці», вартість робіт становитиме 27,3 млн гривень. «На перегонах, де заплановано підвищення швидкості руху потягів до 160 км/год., передбачено виконання робіт для розширення наявних платформ, облаштування спеціальних майданчиків, так званих «ніш», у яких пасажири мають перебувати під час пропускання прискорених потягів. Загалом заплановано облаштувати такими «нішами» 86 платформ, на початок жовтня вже виконано роботи з облаштування 15 платформ», — зазначено в прес-релізі. До того ж 2011 року, згідно з повідомленням прес-служби, «Укрзалізниця» виконала капітальний ремонт восьми переїздів на ділянках, що будуть задіяні для прискореного руху пасажирських потягів. На двох передбачено встановлення загороджувальної бар’єрної установки.
Перший вітчизняний вертоліт побудують на Сумщині 2012 року
На Конотопському авіаремонтному заводі «АВІАКОН» уперше в історії незалежної України буде налагоджено виробництво вітчизняних гвинтокрилів. Між Сумською обласною державною адміністрацією, ВАТ «Мотор-Січ» і конотопським підприємством підписано Меморандум про співпрацю, мета якого — реалізувати розроблену Кабміном Програму вертольотобудування. Перший гвинтокрил, оснащений двигунами виробництва «Мотор-Січ», побудують у Конотопі вже найближчими місяцями. Загалом 2012 року тут планують зібрати 18 повітряних машин, а в перспективі довести їх виробництво до 40 на рік і вийти на зовнішні ринки. Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН» нещодавно відзначив 80-річчя з дня свого заснування. Це унікальне за своїми промисловими і технологічними можливостями підприємство, яке ремонтує, переоснащує і модернізує гвинтокрили марки Мі всіх типів і модифікацій. На ремонтних майданчиках «АВІАКОНу» є машини із США, Росії, Індії, Уганди та інших країн. Багато з модернізованих тут вертольотів стали досконалішими за свої світові аналоги. Так, цього року під час випробувань модернізованого Мі конотопчани встановили світовий рекорд: пілоти піднялися на висоту понад 8 000 м. При цьому їм довелося використовувати кисневі маски, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
Найбільше зарибнення почалося в запорізькій акваторії Дніпра та Каховського водосховища
Для відродження водних живих ресурсів каскаду дніпровських водосховищ з 11 жовтня протягом тижня буде випущено 1 млн дворічних особин аборигенних і травоїдних видів риби, повідомили в управлінні Держрибохорони в Запорізькій області. «Згідно з науковобіологічним обгрунтуванням Державного агентства рибного господарства України, Держрибохорони в Запорізькій області, Інституту рибного господарства України та Асоціації рибалок України, на зарибнення Каховського й Дніпровського водосховищ до Дніпра й Каховки (Каховське водосховище. — ІФ) випустять 1 млн. дволіток рослиноїдних — коропа, товстолобика та білого амура, а також мальків хижих аборигенних видів риб — судака, сома, щуки. Це найбільше зарибнення за останні 20 років у Запорізькій області, тобто з часів незалежності України», — повідомили в управлінні. Рибінспектори зазначили, що «зарибок вирощено на державному Новокаховському рибоводному заводі за рахунок коштів держбюджету для відродження водних живих ресурсів усього каскаду дніпровських водосховищ». Крім того, в управлінні повідомили, що протягом подальших кількох тижнів — поки мальки не розосередяться акваторією, на кожній ділянці чергуватимуть держінспектори запорізької Держрибохорони. Як зазначили фахівці Інституту рибного господарства України, «якщо впродовж подальших трьох-п’яти років випускати малька в таких же обсягах, як тепер, то ми відновимо рибні запаси Запоріжжя».