Проданий і перейменований
Raiffeisen International Bank-Holding AG уклав договір з продажу 100% акцій АКБ «Райффайзенбанк Україна» (Київ) угорському OTP Bank Plc після отримання схвалення всіх наглядових органів. Про це вчора повідомив Raiffeisen International в прес-релізі. Ціна продажу склала 650 мільйонів євро. Угода про продаж була підписана в червні цього року, а вже в листопаді РБУ був перейменований в «ОТП Банк».
Уточнюють склад нового концерну
Днями урядовий комітет з питань розвитку реального сектора економіки, що очолює віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв, схвалив створення концерну «Укратомпром». «Принципове рішення про створення концерну прийняте. Ведеться робота з уточнення списку підприємств, що входитимуть до нього. Після цього буде прийняте остаточне рішення», — повідомила прес-служба віце-прем’єра. Мета створення «Укратомпрому» — організація в Україні незамкненого циклу виробництва ядерного палива для атомних електростанцій. Міністерство палива та енергетики України пропонувало об’єднати в складі концерну національну атомну енергогенеруючу компанію «Енергоатом», держпідприємства: «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», «Смоли», «Цирконій», «Бар’єр» і «Придніпровський завод кольорових металів», а також два науково-дослідні інститути.
План-максимум — сто електровозів
Державне підприємство «Науково-виробничий комплекс «Електровагонобудування» (Дніпропетровськ) у рамках спільного проекту з німецьким концерном Siemens AG наступного року збирається випустити 15 електровозів ДС-3 для Державної адміністрації залізниць «Укрзалізниця» (з початку реалізації програми випущено вісім електровозів), 2008 року — 40, а всю програму з виготовлення 100 електровозів планує завершити протягом 4,5 — 5 років. Про це повідомив журналістам генеральний директор ДП «НВК «Електровагобудування» Валерій Чумак. Восьмий електровоз був переданий лізинговій компанії «Укртранслізинг», його вартість склала 20 мільйонів гривень.
Нове ім’я для компанії
ВАТ «Українська страхова компанія «Гарант-Авто» (Київ) буде перейменоване в ВАТ «Українська страхова компанія «Generali Garant». Рішення про перейменування компанії, а також усіх структурних підрозділів прийняли акціонери ВАТ на зборах 10 листопада. Перейменування компанії пов’язане з появою нового акціонера — Generali Vienna Group (Австрія), який у червні придбав 51% акцій компанії. Зараз розробляється новий логотип компанії. Передбачається, що в оновленому вигляді компанія почне роботу вже з нового року.
Кредити на ремонт доріг
Україна і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) узгодили тексти проектів кредитної й проектної угод про виділення банком кредиту в розмірі 200 мільйонів євро згідно з «третім проектом «Ремонт автомобільної дороги Київ — Чоп». Як повідомила прес-служба Мінфіну України, такий підсумок переговорів між офіційною українською делегацією й представниками ЄБРР, що відбулися з 16 по 19 листопада в Лондоні. Кредит буде наданий на термін 15 років із пільговим періодом 3,5 роки. ЄБРР уже видав два кредити — 75 мільйонів євро та 100 мільйонів євро — на ремонт 210 км ділянки Чоп — Стрий і 180,5 км ділянки Стрий — Броди відповідно. Україна, у свою чергу, виділила на них 23,5 мільйони євро і 37,3 мільйони євро. Вартість завершення капремонту автошляху на ділянці Броди — Київ оцінюється в 386 — 486 мільйонів євро. Також Україна збирається ще стільки ж (200 мільйонів євро) отримати в Європейському інвестиційному банку.
Скуповує акції на вторинному ринку
ЗАТ «Компанія «Київенергохолдінг» збирається скуповувати акції ВАТ «Київенерго» на вторинному ринку. Про це вчора повідомив голова правління «Київенергохолдінга» Юрій Бондар. «Основне завдання — збільшити пакет акцій, передусім, такої компанії як «Київенерго», для того, щоб підвищити вплив міста в цій енергопостачальній компанії... На вторинному ринку знаходиться біля 9% акцій, якими володіють міноритарні акціонери», — сказав глава «Київенергохолдингу». Він уточнив, що холдинг збирається придбати акції «Київенерго» за кошти, які Zarova Limited та Densec Limited (обидві — Кіпр) внесли до статутного фонду «Київенергохолдингу» (до теперішнього часу — 74 мільйонів гривень з необхідних 147 мільйонів гривень). Він додав, що придбання акцій «Київенерго» є одним з проектів з використання коштів статутного фонду. Ю. Бондар також підтвердив, що співзасновники «Київенергохолдингу» — Zarova і Densec спільно контролюють 28% акцій «Київенерго».