Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

11 жовтня, 2006 - 00:00

У моді публічність

Київське ЗАТ «Компанія з управління активами (КУА) «Амадеус» збирається протягом року збільшити обсяг активів публічних інвестиційних фондів в управлінні з 9 мільйонів гривень до 30—35 мільйонів гривень. Про це повідомив президент закритого недиверсифікованого корпоративного ІФ «Симфонія №1» Михайло Ройко. «Ми продовжимо управляти лише публічними фондами. При цьому частка фізичних осіб, як планується, зросте з 40% до 80%», — повідомив він. Також М. Ройко підкреслив, що ключовим завданням КУА є підвищення довіри населення до інститутів спільного інвестування (ІСІ), оскільки, на його думку, саме населення є найбільш перспективним джерелом залучення коштів для ІСІ.

«Олійне» об’єднання

Великі оператори українського олійного ринку — група компаній «Кернел» і компанія «Євротек» (обидві — Київ) ведуть переговори про можливе спільне ведення бізнесу. Як повідомляє директор департаменту з роботи з персоналом, оргрозвитку і PR групи компаній «Кернел» Наталя Хвостова, ведуться переговори між компаніями про ведення спільної діяльності, але поки конкретні рішення компанії ще не прийняли й деталі переговорів не розголошуються.

У процесі ребрендингу

АКБ «Райффайзенбанк Україна» (РБУ, Київ) змінить назву банку на АКБ «ОТП Банк». Згідно з повідомленням банку, рішення про зміну назви й внесення відповідних змін до статуту банку затвердили акціонери банку на позачергових зборах 9 жовтня поточного року. Після завершення реєстрації в НБУ почнеться процес ребриндингу банку. Угода про продаж 100% акцій «Райффайзенбанк Україна» угорському OTP Bank Plc підписано в середині літа поточного року. Ця операція була узгоджена Антимонопольним комітетом України та Комісією Нацбанку України (НБУ) з питань нагляду й регулювання діяльності банків.

Мітить у трійку лідерів

Київська ТОВ «Компанія з управління активами (КУА) «СЕБ Ессет Менеджмент Україна» збирається вже наступного року увійти в трійку лідерів у сумі керованих активів відкритих інвестиційних фондів. Про це повідомив директор КУА Вадим Мосійчук. Для виконання цієї мети компанія протягом року має залучити в управління активи на суму мінімум 40 мільйонів гривень, вважає він. До кінця року компанія збирається створити три публічні інвестиційні фонди, розраховані на масового інвестора: два відкриті — «СЕБ Фонд грошовий ринок» і «СЕБ Фонд збалансований» і закритий недиверсифікований «СЕБ Фонд акцій». Номінал інвестиційних сертифікатів «СЕБ Фонд грошовий ринок» запланований на рівні 1000 гривень, «СЕБ Фонд збалансований» — 100 гривень і «СЕБ Фонд акцій» — 500 гривень. Нині ведеться робота з реєстрації фондів, а розміщення інвестсертифікатів почнеться на початку наступного року.

Українсько-російський «грошовий» союз

Київський банк «Фінанси і Кредит» і російська система «Міжнародні грошові перекази Лідер» створили Міжнародний союз систем грошових переказів (МССГП). Про це повідомив заступник глави правління банку «Фінанси і Кредит» Ігор Львов. Він зауважив, що до кінця поточного року МССГП планує бути присутній в 72 країнах, що охоплюють 42 тисячі точок прийому платежів, здійснюючи термінові грошові перекази без відкриття рахунку. Тарифи на перекази в рамках МССГП будуть встановлені на рівні від 1,5% і нижче, що на сьогодні є найбільш вигідною пропозицією на ринку грошових переказів. При цьому Ігор Львов зазначив, що система здійснюватиме перекази в доларах, євро та російських рублях. За його словами, передбачається принципове й асоційоване членство в МССГП: членами клубу можуть стати банки, системи грошових переказів і небанківські установи, що мають банківську ліцензію. При цьому МССГП діятиме на принципах єдиної тарифної й рекламної політики.

Пункт призначення — Єреван

Корпорація «Богдан», один з найбільших суб’єктів українського автомобільного ринку, поставила на адресу муніципалітету Єревана (Вірменія) 77 автобусів малого класу А-091 з двигуном, відповідним нормам Євро-1. Як повідомив прес-секретар корпорації «Богдан» Сергій Красуля, це перша поточного року поставка автобусів до Вірменії. За словами С. Красулі, до кінця 2006 — початку 2007 року до Вірменії планується поставити ще 300 автобусів. Вартість контракту на поставку автобусів не повідомляється. При цьому Красуля зазначає, що ціна такого автобуса в базовій комплектації (до митного оформлення) становить $29,4 тисячі.

Газета: 
Рубрика: