Продається алюмінієва застава
Промінвестбанк продає магнієвий завод у Івано-Франківській області. Як повідомляє веб-сайт банку, він починає процес реалізації цілісного майнового комплексу магнієвого заводу в місті Калуш Івано-Франківської області (ЗАТ «Магній»), який перебуває в заставі. Згідно з повідомленням, майновий комплекс магнієвого виробництва — це будівлі та споруди загальною площею 130,230 тисячі кв. м. Комплекс підприємства включає хлормагнієву збагачувальну фабрику, цехи зневоднення та хлорування, електролізний та електроливарний цехи, цех пилогазоочистки, транспортний і ремонтний цехи. Завод розташовано на приватизованій земельній ділянці площею 39,36 гектари.
УФБ у Мінекономіки поза конкуренцією
Українська фондова біржа (УФБ) стала переможцем спеціалізованого конкурсу Міністерства економіки України для добору біржі, на якій проводитимуться аукціони з продажу природного газу. Таку ухвалу прийняла створена міністерством конкурсна комісія. Єдина компанія, яка реалізує природний газ через біржові аукціони, — ВАТ «Укрнафта» — з березня 2005 року продає його через Українську аграрну біржу. УФБ в січні минулого року перемогла в спеціалізованому конкурсі Мінекономіки з визначення біржі, на базі якої провадитимуться аукціони з продажу нафти та газового конденсату. Зараз нафтові аукціони проводяться на УФБ раз на два місяці по черзі з Українською міжбанківською валютною біржею.
Енергогенеруючі підприємства отримали кредит
Консорціум ряду українських банків надав столичному держпідприємству «Енергоринок» та енергогенеруючим підприємствам кредити на загальну суму 1,5 мільярда гривень, повідомив перший заступник глави правління ВАТ «Державний ощадний банк України» (Ощадбанк, Київ) Андрій Пишний. За його словами, банківський консорціум організував Ощадбанк із залученням Укрексімбанку, Брокбізнесбанку, Укргазбанку, Актив-Банку (всі — Київ). Як зазначив Пишний, проблем із поверненням виданих кредитів не виникає. У липні Кабінет Міністрів України визначив Ощадбанк як уповноважений банк із обслуговування розподільних рахунків Оптового ринку електроенергії замість ЗАТ «Промінвестбанк» (Київ).
Холдинг централізував закупівлі
Група «Метінвест», яка об'єднала належні ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) гірничо-металургійні активи, з 2007 року збирається централізувати закупівлі природного газу і деяких паливно-мастильних матеріалів (ПММ). Про це повідомив генеральний директор, що керує групою компанії ТОВ «Метінвест Холдинг» (Донецьк) Ігор Сирой. За його словами, з початку майбутнього року компанія централізує закупівлю деяких видів ПММ та природного газу і перерозподілятиме їх між підприємствами компанії в міру важливості та необхідності. За його словами, створений у структурі групи підрозділ централізовано забезпечує компанії холдингу основними необхідними енергоносіями. Гендиректор «Метінвест Холдингу» зазначив, що групу не бентежить закупівля газу в одного постачальника, оскільки холдингові необхідний певний і гарантований обсяг газу.
Газова «гривня»
НАК «Нафтогаз України» розпочав підготовку реалізації проекту «ГРИВНЯ» (Gas revenue implementation in Ukraine), що передбачає застосування побутових лічильників газу Gallus 2002 для обліку природного газу, спожитого населенням. Як вважають у «Нафтогазі», впровадження проекту дозволить зменшити річне споживання природного газу населенням на чотири-п'ять мільярдів кубометрів і на 70 мільйонів гривень скоротити субсидії, нараховані населенню. Середній термін окупності системи складає три роки. Реалізація проекту відбуватиметься за участі компанії «Актаріс Україна», з якою НАК підписала відповідний меморандум. Суть нововведення полягає, повідомляє Прес-центр НАК «Нафтогаз України», в інтенсифікації грошових надходжень та створенні умов, що виключають наявність заборгованості за використаний газ, завдяки впровадженню 100% попередньої оплати. Впровадження проекту «ГРИВНЯ» здійснюється на підставі виконання рішення Кабінету Міністрів України про реалізацію комплексу заходів для здійснення споживачами 100% передоплати за природний газ.
Чергова перемога українських авіабудівників
АНТК ім. О.К. Антонова визнано переможцем загальнонаціонального конкурсу «100 найкращих підприємств України» в номінації «Машинобудування», організованого президією Міжнародної Асамблеї ділових кіл, оргкомітетом міжнародного проекту «Лідери ХХI століття» (за участю Європейської асамблеї бізнесу, Оксфорд, Англія). Високий професіоналізм антоновців у створенні нових сучасних пасажирських літаків, зокрема Ан-140 і Ан-148, відзначені пам'ятним знаком «Україна. Найкращі підприємства», повідомляє прес-служба підприємства. Створені в АНТК літальні апарати перебувають у серійному виробництві і є одними з найбільш конкурентоспроможних виробів української авіаційної промисловості, оскільки відповідають усім вимогам, що пред'являють у світі до літаків такого класу.
У зв'язку з черговою перемогою Генеральний конструктор АНТК ім. Антонова Дмитро Ківа сказав: «Наш колектив завжди прагнув працювати на рівні найвищих стандартів. І визнання АНТК найкращим машинобудівним підприємством України ще раз підтверджує це. Упевнений — авіабудівництво є найбільш передовою галуззю промисловості нашої країни й українські літаки займуть гідне місце на ринку».