Житомирські торговці влаштували блокаду міськради
Наприкінці минулого тижня (минулої п’ятниці) дрібні торговці, що прийшли пікетувати Житомирську міську раду (зібралось не менше як півтори сотні людей), близько години не пропускали в приміщення депутатів, що прийшли на свою чергову сесію. В штовханині біля будинку мерії дісталось одній із працівниць міськвиконкому, яка отримала легку травму. Причиною, яка вивела на вулицю працівників лотків і наметів, стали наміри міської влади перемістити їх в інші місця, звільнивши таким чином тротуари вулиць у найбільш людному районі міста — біля Житнього ринку. Приватний підприємець Григорій Шевченко сказав «Дню», що протест торговців викликало те, що ці плани з ними не обговорювали, а тому їхню долю можуть вирішити без них. Депутатів пропустили під обіцянки розглянути названі питання. Власне кажучи, ця проблема у Житомирі періодично виникає вже років з десять — тих, хто торгує на вулиці в згаданому районі, вже не раз переводили на інші, розташовані неподалік речові ринки. Однак на місце тих, хто йшов, приходили інші. Новий міський голова вирішив розв’язати цю задачу більш кардинально. І, слід сказати, багато житомирян схвалюють ці наміри. Проте депутатська комісія, яка мала підготувати відповідне рішення, свою роботу організувати як слід не змогла. В результаті майже тригодинних напружених дебатів комісію розпустили, а переміщення торговців відклали до того часу, коли відповідні плани будуть ретельно пророблені й обговорені з представниками підприємців. Проте чим це закінчиться в підсумку, наразі спрогнозувати ніхто у Житомирі не наважується, а торговці заявили, що будуть шукати правду в столиці, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».
У Запоріжжі знову подорожчає хліб
Як розповів Володимир Журавльов, начальник обласного управління АПК, до зими хлібо-булочні вироби подорожчають на 10— 15 %, але різкого зростання цін не буде. При цьому, за словами аграрія, врожай зерна достатній. За словами Володимира Журавльова, подорожчання пов’язане з підвищенням тарифів на електроенергію. Зараз закупівельні ціни на зерно виросли. Так, 1 тонна зерна 2-го класу коштує 840 гривень, 3-го — 775. На думку Володимира Журавльова, це прийнятна ціна. Прогнозують аграрії в цьому році гарний врожай озимих завдяки сприятливим погодним умовам. У Запоріжжі стрімко ростуть ціни і на картоплю: коштує «другий хліб» українців 5 гривень за кіло. Як повідомив Володимир Журавльов, це пов’язано з тим, що в цьому році в Запоріжжі неврожай цього овоча із-за підтоплень, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО , Запоріжжя.
Шукає землю під забудову
Офіційний імпортер BMW в Україні ТОВ «АВТ Баварія» планує будівництво логістичного й сервісного центру, а також автосалону під Києвом. Для будівництва цього об’єкта компанія планує придбати земельну ділянку площею два — чотири гектари, розташовану на відстані не більше 25 км від Києва. У компанії також зазначили, що пропозиція на ринку земельних ділянок сформована, в основному, ділянками, призначеними для ведення особистої сільськогосподарської діяльності, які не придатні для будівництва подібного об’єкта, оскільки необхідною є процедура зміни цільового призначення. Центр, який планується побудувати під Києвом, буде орієнтований на роботу з усіма регіонами України.
Під загрозою закриття
ВАТ «Донецьккокс» найближчим часом може зупинити виробництво, заявляють представники ініціативної групи, які виступають проти закриття підприємства. Як повідомив один із членів групи Андрій Шульга, офіційна версія закриття заводу — відсутність сировини й можливостей збуту продукції. Водночас, за його даними, основний споживач продукції підприємства — Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча — минулого місяці недоотримав 40 тисяч тонн коксу. Шульга також стверджує, що керівництво ВАТ не робить спроб віднайти альтернативні джерела поставок сировини. Він підкреслив, що на сьогоднішній день не існує жодних явних перешкод для функціонування «Донецьккоксу». Також він повідомив про досягнуту на переговорах із керівництвом ВАТ домовленість про відстрочку закриття підприємства на три місяці.
Став міжнародним
Державна комісія заздалегідь схвалила відкриття в ТОВ «Аеропорт Херсон» постійного пункту пропуску через державний кордон для міжнародного вантажно-пасажирського повітряного сполучення. Як повідомляє прес-служба обласної державної адміністрації, пропускна спроможність пункту — одночасне оформлення одного пасажирського літака (до 100 пасажирів) й одного вантажного (до 30 тонн вантажу). Остаточне обстеження пункту пропуску заплановане за схемою прикордонного контролю й забезпечення авіаційної безпеки на 26 жовтня. У роботі комісії беруть участь представники облдержадміністрації, митниці, Державіаслужби, Держінспекції карантину рослин, Державного ветеринарно-санітарного контролю на кордоні й транспорті, Держуправління екології й природних ресурсів.
Севастопольські підприємства ЖКГ погасять борги
Банк «Форум» (Київ) надав компанії «Севміськтеплоенерго» (Севастополь) кредит на суму десять мільйонів гривень на шість місяців під 17,5% річних. Мета надання кредиту — погасити борги комунальних підприємств «Севтеплоенерго» й «Севміськводоканал» за раніше спожитий газ та електроенергію. Таким чином, місцева тепломережа зможе закупити природний газ і вчасно розпочати опалювальний сезон. Заставою по кредиту стала адміністративна будівля «Севміськводоканалу», яка розташована в центрі міста на вулиці адмірала Жовтневого та оцінена в 30 мільйонів гривень. Одержувачем кредиту виступило підприємство «Севміськтеплоенерго», тоді як майновим поручителем — міська рада Севастополя.