Створюють консорціум
Антимонопольний комітет (АМК) України дозволив ВАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання (НВО) ім. Фрунзе» і ВАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» створити консорціум «Атоммашпроект» (Суми). Як повідомляє прес-служба АМК, мета створення «Атоммашпроекту» — координація виробничої, наукової та іншої діяльності його учасників для вирішення спільних економічних і соціальних завдань. НВО ім. Фрунзе виробляє обладнання для нафтогазового комплексу: газоперекачуючі агрегати, насоси, трубопровідну арматуру, а «Енергопроект» спеціалізується на проектуванні об’єктів у енергетичній сфері.
Євродебют
ТАС-Комерцбанк і ТАС-Інвестбанк (обидва — Київ), що входять у банківський холдинг фінансової групи «ТАС», збираються до кінця осені поточного року провести дебютний випуск єврооблігацій на суму $100 мільйонів. Як повідомляє представник «ТАС», ТАС-Комерцбанк і ТАС-Інвестбанк готують випуск євробондів на $100 млн. Випуск може відбутися восени. За даними джерела, лід-менеджером випуску єврооблігацій виступить HSBC (Лондон).
Змінює «прописку»
АКІБ «УкрСиббанк» (Харків) збирається передати ведення реєстру простих іменних акцій банку від ТОВ «Співдружність» у ТОВ «ІНГ Реєстратор Україна». Як повідомляє представник банку, питання про передачу ведення реєстру акціонери УкрСиббанку розглянуть на загальних зборах 8 листопада. Крім того, акціонери розглянуть питання про умови договору про ведення реєстру простих іменних акцій УкрСиббанку, а також питання затвердження результатів розміщення акцій додаткової емісії. Окрім того збори акціонерів УкрСиббанку на початку вересня прийняли ухвалу про збільшення статутного капіталу на 40%, або на 500 мільйонів гривень.
Інвестиції в олію
Група «Зерноторговельна компанія «Олсідз Україна» (Київ), великий оператор на ринку маслинової та соняшникової олії, планує побудувати універсальний вантажний термінал із перевалки соняшникової олії проектною потужністю 1,1 мільйони тонн на рік. Як повідомляє компанія, загальна сума інвестицій у будівництво терміналу становить $6,5 мільйони. Введення термінала в експлуатацію заплановане на кінець 2007 року. У той же час, «Олсідз Україна» планує побудувати олієекстракційний завод для переробки соняшника, рапсу та сої потужністю до 1 мільйона тонн на рік із поетапним введенням у експлуатацію в 2009—2011 роках. Оцінна вартість даного проекту становить $80 мільйонів.
Передплата почалася
Компанія з управління активами (КУА) та адміністратор пенсійних фондів (АПФ) Parex Asset Management Ukraine (PAMUkraine) оголосили про початок другої передплати на сертифікати керованого нею закритого венчурного інвестиційного фонду (ІФ) «Парекс фонд української нерухомості» обсягом 25 мільйонів гривень. Як повідомила компанія, прийом заявок триватиме до 20 грудня цього року, мінімальна сума інвестицій — 25 тисяч гривень.
Перемогла більшість
ТОВ «Холдингова компанія «Росгосстрах» (РФ) отримала дозволи Антимонопольного комітету України на отримання контролю над ЗАТ «Страхова компанія «Провідна» (Київ) шляхом створення ситуації, при якій більше половини посад членів наглядової ради обох товариств посідатимуть особи, які репрезентують інтереси «Росгосстраха», повідомляє прес-служба АМК.
Попит збільшується
Обсяг продажу програмного забезпечення корпорації Microsoft в Україні за підсумками 2006 фінансового року (з 1 липня до 30 червня) зріс на 49% у порівнянні з 2005 роком. Як повідомляє генеральний директор компанії «Майкрософт Україна» Валерій Лановенко: «2006 фінансового року зростання спільного бізнесу корпорації Microsoft в Україні становило 49%, зайнявши при цьому 5% бізнесу корпорації в Центральній і Східній Європі, куди входять 18 країн». Крім того, В. Лановенко повідомив, що кількість сертифікованих партнерів Microsoft в Україні з 2003 року збільшилася в 2,5 разу — до 102 компаній.
Підступи акціонерів-міноритаріїв
Збори акціонерів банку «Металлург» (Запоріжжя), які відбулися днями, втретє не змогли затвердити підсумки передплати на акції, за підсумками якої його статутний капітал збільшився на 3,3 мільйона гривень, або 25%, — до 16,55 мільйона гривень. Як повідомляє начальник відділу ведення реєстру акціонерів банку Оксана Бєлка, причиною стали рейдерські дії одного з акціонерів-міноритаріїв. Вона зазначила, що перед початком зборів акціонерів їм було передано ухвалу Києво-Святошинського районного суду, яким банку було заборонено проведення додаткової емісії акцій. Суд ухвалив рішення за позовом одного з акціонерів, який володіє пакетом акцій банку в розмірі близько 5%.