Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

20 вересня, 2006 - 00:00

Можуть урізати інвестиції

Провідні українські бізнес-групи, сумно відомі використанням агресивної тактики по корпоративному захопленню підприємств, у процесі врегулювання розбіжностей між собою, але вони рідко у відкриту «атакують» іноземні корпорації, повідомляє британська The Financial Times Limited у статті, опублікованій 15 вересня. Компанія «Бунге», яка отримує $350 млн. на своїх операціях з торгівлі зерном і з переробці насіння соняшника в Україні, попередила офіційну владу в Києві, що може зменшити свої інвестиції, якщо цей конфлікт не розглядатиметься справедливо. На сьогоднішній день «Бунге» інвестувала (в Україну. — Ред. ) понад $150 млн. «Дії цих рейдерів залишалися без уваги до моменту, доки вони не обрали своєю мішенню міжнародні компанії, такі як «Бунге». Якщо їхнім діям не перешкодять, це стане тривожним сигналом для всіх компаній, які працюють в Україні або які входять на цей ринок», — заявила «Бунге». Україна — країна з процвітаючим сільським господарством. Вона багато в чому виграє від інвестицій багатьох провідних міжнародних компаній, включаючи «Карджілл» й «Арчер Деніелз Мідленд». Але інвестори постійно висловлюють невдоволення з приводу бюрократичних перешкод, включаючи затягнення урядом відшкодування ПДВ, рівень якого становить 20%. «Бунге» заявила, що українські податкові органи затримують відшкодування компанії в обсязі майже $40 млн. податкових компенсацій, повідомляє газета.

У пенсійного фонду — новий хранитель

Непідприємницьке товариство «Відкритий недержавний пенсійний фонд (НПФ) «Європа» перейде на обслуговування до хранителя — банку «Аваль» у зв’язку зі зв’язаністю осіб, яка виникла між фондом і його нинішнім хранителем — ВАБанком. Як повідомляють представники ТОВ «Компанія з управління активами і адміністрування пенсійних фондів «Ті.Бі.Ай.Ейч. — СигмаБлейзер» (TBIH-SigmaBleyzer, Київ), що керує активами фонду, перехід до нового хранителя буде здійснено з 30 вересня. Раніше TBIH-SigmaBleyzer заявляло про намір до кінця 2006 року збільшити кількість учасників НПФ «Європа» до 60 тисяч. Для цього кількість регіональних представництв буде збільшено до 30. Поки ж, на початок 2006 року, серед учасників НПФ «Європа», що почав роботу в березні 2005 року, було 9,73 тисячі чоловік.

Оцінювачі для столичного майна

Переможцем конкурсу з відбору оцінювача для проведення експертної оцінки акціонерної компанії «Київенерго» в частини об’єктів нерухомості, які перебувають у комунальній власності територіальної громади Києва і передані АК «Київенерго» в користування, визнано ТОВ «Міжнародний Бізнес Центр» (Київ). Про це повідомило Головне управління комунальної власності Києва. ТОВ «Аналітично-консалтинговий центр «Епрайзер» визнано переможцем конкурсу на право оцінки частини майна територіальної громади Києва у статутному фонді ТОВ «Футбольний клуб «Арсенал-Київ».

Коли є замовлення...

Лозовський ковальсько-механічний завод (ЛКМЗ, Харківська обл.), найбільше ковальсько-штампувальне підприємство України, 2006 року збирається збільшити обсяги виробництва на 39% порівняно з 2005 роком — до 250 мільйонів гривень, а 2007 року вийти на 500 мільйонів гривень. Ці прогнози засновуються на існуючих у підприємства замовленнях, а також реалізації низки проектів з розширення номенклатури продукції, що випускається. На даний момент на підприємстві створюється цех з випуску передніх мостів для тракторів виробництва Мінського тракторного заводу (МТЗ, Білорусія). Перша продукція вийде з дверей нового цеху вже на початку 2007 року.

«Сирні» справи

Інвестиційна компанія ТОВ «Ренесанс капітал Україна» (Київ), що входить до інвестиційної групи «Ренесанс Капітал», стала власником одного з найбільших виробників сиру в Україні — ЗАТ «Клуб сиру». Як повідомляє прес-секретар «Ренесанс капітал України» Олена Фальковська, цілі та параметри операції буде оголошено пізніше. Представник «Ренесанс капітал Україна» очолив наглядову раду, що входить до корпорації «Клуб сиру» ВАТ «Корсунь-Шевченківський маслосирзавод». Але в раді залишився і представник ЗАТ «Клубу сиру», якому належить 66,8% акцій ВАТ, та Ігор Петров, який заснував «Клуб сиру» разом із братом Олександром. Останнього разом з Ігорем Макухою було виведено з наглядової ради ВАТ «Корсунь-Шевченківский маслосирзавод» і введено до його правління.

За рахунок якісного обслуговування

Девелоперська компанія «МС-Інвест» (Київ) планує створити компанію, яка займатиметься експлуатацією побудованого нею житла. Як повідомив президент «МС-Інвест» Михайло Жоголев, створення експлуатуючої компанії дозволяє девелоперам «піклуватися про свій імідж і зберігати бренд та якість побудованого об’єкта за рахунок якісного обслуговування». За його словами, «наявність обслуговуючої структури підвищує вартість житла. Водночас, люди, які оселяються в будинках, побудованих за стандартами для середнього класу й вище, як правило, достатньо забезпечені для того, щоб платити за послуги».

Газета: 
Рубрика: