Бізнес-середовище отримує підтримку з Європи
Європейська комісія розпочала новий проект за програмою ТАCІC „Послуги з підтримки малого та середнього підприємництва у пріоритетних регіонах». Його бенефіціаром та партнером виступає Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. «Цей проект надзвичайно важливий для сектору малого і середнього підприємництва України, адже він має на меті реалізувати в Україні кращі моделі підтримки малого та середнього бізнесу», — говорить заступник Голови Держпідприємництва Геннадій Білоус.
Діяльність проекту, як повідомив його керівник Філіп Сантенс, спрямована не на розвиток окремих підприємств, а на удосконалення інфраструктури бізнес-середовища пріоритетних регіонів, створення віртуального ринку бізнес-послуг, сприяння визнанню українських підприємств на міжнародному рівні.
Пріоритетними регіонами дії проекту визначено Рівненську, Чернігівську та Житомирську області. Вибір здійснювався на основі аналізу поточного стану розвитку підприємництва, територіального розташування (бралися до уваги бізнес-можливості, що виникають із розвитку пан’європейських транспортних коридорів), охоплення цих регіонів проектами міжнародної технічної допомоги. За результатами рейтингу регіонів щодо розвитку і підтримки малого підприємництва Чернігівська займає 22 місце, Рівненська — 23 і Житомирська — 18. Фахівці Держпідприємництва спільно з представниками Європейсткої комісії дійшли висновку про недостатнє функціонування в цих регіонах попередніх проектів з підтримки малого та середнього бізнесу. Саме цим аргументується особлива увага до цих областей.
Автобусним монополістам наказано відчинити туалети
Луганське обласне відділення АМКУ припинило зловживання монопольним становищем ТОВ «Луганське регіональне управління автобусних станцій» . Відділення встановило, що при укладанні договорів з перевізниками управління неправомірно передбачало в них надання різних за переліком та вартістю автостанційних послуг. Цим перевізникам створювалися нерівні умови. Крім того, на Сєвєродонецькій та Луганській автобусній станції було зачинено громадські туалети. Тобто, не надавались окремі обов’язкові безкоштовні послуги, що призвело до утиску законних прав та інтересів пасажирів.
«Чорноморнафтогаз» готується до зими
Об’єм активного природного газу в Глібовському підземному сховищі (Крим) на 6 вересня становив 731,9 млн. кубометрів — на 147 млн. кубометрів більше, ніж на аналогічний час минулого року, повідомляє прес-служба ДАТ «Чорноморнафтогаз». За її даними, у вересні в сховище щодобово закачують понад три мільйони кубометрів газу. Таке закачування, як вважають фахівці, дозволить на початок опалювального сезону довести об’єм активного газу до рекордних для Криму 850 млн. кубометрів.
В Україні попит на мобільники вищий, ніж у Росії
Аналітики міжнародної дослідницької компанії International Data Corporation (IDC) прогнозують зниження обсягів продажу мобільних телефонів у Росії в 2006 році на 9% проти попереднього року, коли їх було продано 31,9 мільйона. «Порівняно з минулим роком обсяг ринку продовжує скорочуватися, і це результат попереднього бурхливого зростання, — наведено в повідомленні IDC слова керуючого програмою досліджень у Росії Саймона Бейкера. — Період найшвидшого зростання для операторів мобільного зв’язку вже закінчився, і, відповідно, знизився продаж мобільних телефонів. IDC вважає, що ринок мобільних телефонів відновиться, але цей процес буде довгим».
Одночасно IDC почала проводити щоквартальний аналіз українського ринку. За даними її аналітиків, український ринок, на відміну від російського, перебуває в стадії швидкого зростання у зв’язку з тим, що тут помітно посилилася активність російського ВАТ «Вимпелком» і його дочірніх компаній. Обсяг продажу мобільних телефонів у другому кварталі становив в Україні 1,68 мільйона штук. Місця в п’ятірці лідерів: Nokia (35,3%), Samsung (24,4%), Siemens (14,5%), Motorola (9,8%), Sony Ericsson (8,3%).