Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

22 серпня, 2006 - 00:00

Удвічі більше литовського бензину

Литовський нафтопереробний завод Mazeikiu nafta (MN) приблизно вдвічі збільшить постачання бензинів до України в серпні поточного року у зв’язку з різким поліпшенням кон’юнктури українського ринку. За словами глави представництва MN в Україні Ігоря Майстренка, з боку українських компаній відчувається різке зростання заявок, зумовлене падінням цін на світовому ринку, на який орієнтоване їхнє підприємство. За його даними, на 20 серпня литовський завод відвантажив українським компаніям близько 15 тисяч тонн бензину А-95 і планує до кінця місяця довести цей обсяг до 20—25 тисяч тонн, тоді як зазвичай обсяг поставок підприємства в Україну становить близько 10 тисяч тонн на місяць. Він додав, що за збереження сприятливої кон’юнктури у вересні компанія готова відвантажити до України близько 30 тисяч тонн нафтопродуктів.

«Округлити» статутний капітал

ВАТ КБ «Іпобанк» (Київ) збирається збільшити статутний капітал майже у вісім разів, або на 262 мільйона гривень, — до 300 мільйонів гривень шляхом додаткового випуску акцій. Як повідомляють представники банку, питання про збільшення статутного капіталу буде винесене на розгляд загальних зборів акціонерів банку 3 жовтня. Також банк планує випуск простих іменних акцій номіналом одна гривня. Згідно з повідомленням, підписку на акції планується провести у два етапи в період з 24 жовтня по 24 листопада.

Як повідомлялося, засновники Іпобанку в лютому поточного року вирішили сформувати його статутний капітал у розмірі 38 мільйонів гривень шляхом випуску простих іменних акцій.

В об’єктиві — дрібні банки

Чеська фінансова група PPF group купила невеликий український банк «Приватінвест» (Чернігів), що стало третім придбанням групи в Україні за місяць. Як повідомлялося, в середині серпня про продаж банку «Приватінвест» повідомив голова правління ПриватБанку (Дніпропетровськ) Олександр Дубілет, який, однак, відмовився уточнювати деталі операції, хоча в квітні він сказав про проведення переговорів з PPF group про можливий продаж «Приватінвесту». Підтвердити або спростувати цю інформацію в банку «Приватінвест» не вдалося. Нагадаємо, що PPF наприкінці липня придбала невеликий український банк «Агробанк» і одну з найбільших українських компаній споживчого кредитування «Приват Кредит» (обидва — Дніпропетровськ), що працює під торговою маркою «Просто кредит». Чеська група не називає вартостi операцій, але, за оцінками експертів, вартість купівлі «Агробанку» з 20 відділеннями становить $26—32 млн, банку «Приватінвест» з 10 офісами — $18 млн, а загальна сума всіх трьох операцій — $60—80 млн.

«Солодкі» акції

Компанія «Астарта-Київ», що є одним з лідерів цукрової галузі України, здійснила лістинг під час першого публічного розміщення акцій (IPO) на Варшавської фондовій біржі. Після першого дня торгів на біржі було продано 355 тис. 683 акції за ціну 19 злотих за акцію компанії, а її капіталізація становила $158,17 млн. Для публічного розміщення було випущено додатково 5 млн. акцій. Серед інвесторів компанії — понад 400 індивідуальних інвесторів з портфелем у розмірі 850 тис. 500 акцій і більше за 20 інституційних інвесторів з портфелем у розмірі 4 млн. 149 тис. 500 акцій. Найбільшим інституційним інвестором компанії виступив шведський інвестиційний фонд East Capital, який бере активну участь у придбанні акцій російських і українських компаній, що здійснюють первинне розміщення акцій на міжнародних фондових біржах. Ця компанія активно інвестує в різні сектори української економіки та інших країн СНД. Вона має істотний пакет акцій, трохи менший за 5% і дуже зацікавлена в розвитку цукрового бізнесу.

Німецька підтримка — при великих операціях

ВАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» («ВАБанк») і Bankgesellschaft Berlin Aktiengesellscaft (Берлін, Німеччина) підписали базову угоду про постфінансування імпортних операцій за участю експортних агентств. Згадана угода дозволяє надавати кредитні ресурси імпортерам на термін від 3 до 5 років при укладанні операцій на суму від 250 тис. євро за підтримки експортних агентств Європи та Америки.

Збільшуємо оберти

Красилівський машинобудівний завод (Хмельницька обл.) 2006 року збирається збільшити прибуток від реалізації продукції більш ніж утричі порівняно з тим же показником 2005 року — до 136,55 млн. грн., повідомила компанія в пресі. Поточного року завод збирається випустити 119,12 тис. опалювальних апаратів (зокрема 479 промислових) і зібрати 10 тис. апаратів iз вузлів (20 кВт, 30 кВт, 32 кВт). З метою скорочення витрат і зниження собівартості продукції планується виробничі процеси з випуску опалювальних апаратів розмістити в одному корпусі за замкненим технологічним циклом. Як зазначили на підприємстві, це дозволить економити паливно-мастильні матеріали, скоротити транспортні витрати, вивільнити робітників. Машзавод планує також провести технічне переоснащення та модернізацію виробництва, а також придбати нове обладнання. З метою залучення коштів на ці цілі Красилівський машзавод збирається збільшити статутний фонд більш ніж у 2,1 разу — до 12,5 млн. грн. шляхом додаткової емісії акцій на суму 6648,19 тис. грн. У проспекті емісії акцій, розміщення простих іменних акцій наявного номіналу планується здійснити у два етапи — з 1 по 21 вересня і з 22 вересня по 31 жовтня 2006 року. На першому етапі буде реалізоване переважне право акціонерів на придбання акцій допемісії. Велику частину коштів, залучених від емісії (80%), планується направити на модернізацію й придбання обладнання з метою зниження собівартості продукції та поліпшення показників роботи заводу. Інші кошти (20%) планується спрямувати на поповнення обігових коштів. Поточного року завод запланував освоїти випуск низки модернізованих і нових видів опалювальної техніки, зокрема, за півріччя освоєно опалювальний апарат димохідного типу потужністю 25 кВт, а також модифікації низки інших апаратів з поліпшеним зовнішнім виглядом і зменшеними габаритами. Крім того, розпочате виробництво котла потужністю 96 кВт з газовим клапаном. Підприємство продовжує роботу із сертифікації, доробки та освоєння виробництва інших виробів. За даними підприємства, в першому півріччі 2006 року його прибуток від реалізації зріс на 60% порівняно з січнем—червнем 2005 року — до 36,42 млн. грн., чистий прибуток становив 684,3 тис. грн. (у першому півріччі 2005 року збиток становив 1506 тис. грн.).

Газета: 
Рубрика: