Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

8 серпня, 2006 - 00:00

Урожай важитиме майже 36 мільйонів тонн

Українська зернова асоціація (УЗА), що об’єднує зерноторгові компанії країни, прогнозує урожай зерна цього року на рівні близько 36 млн. тонн. Про це повідомив президент УЗА Володимир Клименко на прес-конференції в понеділок у Києві. Щоправда, він назвав цю цифру попереднім прогнозом, оскільки в п’яти-шести областях існує проблема з пошкодженням пшениці клопом-черепашкою. За словами Клименка, зерно, пошкодження якого перевищує 2%, не можна використовувати в продовольчих цілях.

Раніше Мінагрополітики прогнозувало цьогорічний урожай зернових на рівні 40 млн. тонн. У 2005 році Україна зібрала 38 млн. тонн зерна.

Бізнесу обіцяють сприяння

У Київміськадміністрації створена робоча група для розробки програми сприяння розвитку малого бізнесу на 2007— 2008 рр. Відповідне розпорядження підписав міський голова Леонід Черновецький, а проект програми має бути готовий і представлений Київраді до кінця нинішнього року.

У київській мерії сподіваються, що бізнес, відчувши себе комфортно, діятиме набагато ефективніше та вийде з «тіні». Тільки за перше півріччя 2006 року кількість київських підприємців і підприємницьких структур, які платять податки, зросла на 10%. У місті працюють 52,6 тисячі малих підприємств. За рівнем розвитку малого бізнесу Київ випередив не лише регіони України, а й столицю Росії та досяг рівня європейських країн. За словами виконувача обов’язків київського віце-мера Дмитра Басса, підприємства столиці почали поступово нарощувати експорт товарів. Партнерські взаємовідносини зв’язують діловий світ Києва з 166 країнами світу. Обіг товарів між Києвом і ЄС за останнє півріччя виріс на 32%.

В «Океані» створили іноземне СП, що готується до завоювання українського суднобудування

Норвезька Aker Yards та голландська Damen Shipyards Group завершили процес створення спільного підприємства на потужностях українського Миколаївського суднобудівного ВАТ «Damen Shipyards Oсean». У результаті названі компанії збираються збільшити обсяги випуску продукції підприємства до 60 тисяч тонн на рік.

ВАТ Damen Shipyards Oсean буде здатне будувати судна найширшого спектра, а також постачати сталеві конструкції для Aker Yards. Також продовжиться виконання замовлень Damen із будівництва вантажних судів для українських компаній. Aker Yards забезпечить управління СП і поповнення наявних проектів, сфокусувавшись переважно на виробництві торгових кораблів. Розрахункові операції акумулюватимуться на рахунках Aker Yards.

Як зазначає президент підрозділу з будівництва торгових кораблів Aker Yards Юрген Кеннеманн, «співпраця відповідає стратегії Aker Yards з нарощування суднобудівних потужностей у сфері будівництва торгових суден. З урахуванням оголошеного придбання Kleven Flore, Aker Yards володітиме 17 судноверфями в семи країнах». «Беручи до уваги успішну приватизацію Damen Shipyards Oсean, Aker Yards збирається взяти участь у майбутньому завоюванні української суднобудівної індустрії». Aker Yards вносить у спільне підприємство EUR10 млн., а також бере на себе зобов’язання з обслуговування та повернення EUR11 млн. боргів Damen Shipyards Oсean. Подальші інвестиції залежатимуть від фінансових результатів судноверфі.

Молоко дешевшає через «мінімальні ціни». Для виробника

Українська аграрна конфедерація (УАК) просить новий уряд відмінити рішення попереднього Кабміну про введення мінімальних закупівельних цін на молоко. «Ми закликаємо новий уряд відмінити постанову про встановлення мінімальних закупівельних цін на молоко та вжити заходів зі стабілізації цін», — сказав учора президент УАК Леонід Козаченко журналістам. За його словами, введення таких цін призвело до припинення роботи багатьох молочних підприємств, оскільки вони не можуть закуповувати сировину за встановленими урядом цінами. У зв’язку з цим за останній тиждень закупівельні ціни на молоко знизилися на 12%, повідомив Козаченко і зазначив, що в цей час ринкова ціна на молоко становить 0,6 грн./літр, тоді як встановлений рівень — 1,25 грн./літр. Президент УАК прогнозує, що в разі збереження механізму мінімальних закупівельних цін на молоко, ціна на нього впаде до 0,4 грн./літр, оскільки тільки 25- 30% підприємств зможуть закуповувати молочну сировину за встановленими урядом цінами. За словами Козаченка, Українська аграрна конфедерація пропонує одночасно зі скасуванням мінімальних закупівельних цін на молоко вжити низку заходів зі стабілізації цінової ситуації на цьому ринку: провести закупівлю молочної продукції в державний резерв, вирішити питання поставок молочних продуктів у Росію та відшкодовувати ПДВ українським експортерам твердих сирів.

Крім того, президент УАК розкритикував наказ Мінагрополітики про введення обов’язкової реєстрації зовнішньоекономічних контрактів на зерно на Аграрній біржі. Він вважає, що такий крок призведе до монополізації цього виду діяльності та до низки інших негативних наслідків для зернового ринку. За інформацією Козаченка, до цього часу право на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів на зерно мали понад 40 бірж. Президент УАК висловив надію, що рішення про введення реєстрації зовнішньоекономічних контрактів на зерно не буде втілене в життя.

Газета: 
Рубрика: