«Тризіркове» будівництво
ТОВ «Комерційна компанія» (Київ), яка є системним оператором Національної резервної корпорації (НРК, РФ) її інвестиційних проектів в Україні, вивчає можливість будівництва в країні готельної мережі, що включатиме до 20 готелів у найбільших обласних центрах. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна директор компанії В’ячеслав Юткін. «Планується будівництво в Україні готельної мережі на рівні трьох зірок, яка складатиметься з 15 — 20 готелів. Загальна вартість проекту може скласти не менше $100 млн.», — сказав він. Зі слів Юткіна, зараз бізнес-план проекту готує одна з провідних західних консалтингових компаній у сфері готельного бізнесу.
«Сіті-парк» на місці «Серпа й молота»
Компанія «Макрокап Девелопмент Україна» (МКДУ, Харків) розпочинає розробку проекту реновації промислової зони території харківського заводу «Серп і молот», що передбачає створення на ній багатофункціонального комплексу «Сіті-парк». МКДУ виступає девелопером проекту й представляє інтереси ряду комерційних компаній, що володіють значною частиною майна колишнього заводу й зацікавлені в комплексному редевелопменті території. Згідно з повідомленням компанії, на території заводу площею 50 га планується розмістити офісні, житлові, виробничі, складські, торгові й розважальні об’єкти, об’єднані загальною концепцією, інженерною й транспортною інфраструктурою. Проект також передбачає створення офісного центру класу «В» загальною площею майже 50 тис. кв. м із паркінгом на 350 автомобілів за рахунок реконструкції й нового будівництва.
Авіапарк збільшиться майже втричі
Авіакомпанія «АероСвіт» планує майже втричі збільшити свій авіапарк за рахунок поставок нових літаків виробництва провідних світових виробників авіатехніки Boeing та Airbus. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в авіакомпанії, в рамках програми її стратегічного розвитку до 2011 року й на подальший період кількість середньомагістральних літаків парку «АероСвіту» зросте до 2011 року з 11 до 24, далекомагістральних — із двох до восьми. Зараз авіакомпанія вже направила компаніям Boeing і Airbus офіційний запит щодо надання комерційних пропозицій для оновлення й розвитку парку повітряних судів. Основними критеріями при виборі літаків на конкурсній основі стануть ефективність їхньої експлуатації на перспективній мережі маршрутів «АероСвіту», а також конкурентоспрможнiсть пакета пропозицій, що включає умови поставок, до- й післяпродажну підтримку авіатехніки.
Без представництва можна обійтися
ЗАТ «Одеський коньячний завод» (ОКЗ) збирається ліквідувати представництво у Відні (Австрія). Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі компанії, представництво у Відні було створене для того, щоб реалізовувати продукцію під торговою маркою «Шустов» у Західній Європі. На той момент займатися реалізацією прямо ОКЗ не мав можливості, оскільки права на торгову марку «Шустов» були незаконно привласнені якоюсь Іолантою Володіною», — пояснили агентству в прес-службі. Як зазначили в компанії, тепер необхідність у представництві відпала, оскільки 8 березня 2006 року Колегія Верховного суду Латвії винесла рішення, яке дозволяє Одеському коньячному заводу зареєструвати за собою товарний знак «Шустов» у країнах Європейського Союзу й постачати свою продукцію в ці країни.
Об’єднання компаній тривало недовго
Акціонери ЗАТ «Шварцкопф і Хенкель Україна» на загальних зборах 8 вересня розглянуть питання про припинення діяльності товариства шляхом його ліквідації у зв’язку з реорганізацією. Як повідомила компанія, акціонери планують створити ліквідаційну комісію з припинення діяльності ЗАТ і визначити терміни його ліквідації. ЗАТ «Шварцкопф і Хенкель Україна» (косметика) й ТОВ «Хенкель Україна» (побутова хімія), в яку входить ТОВ «Хенкель Технолоджіс» (клеї, герметики) оголосили про своє злиття 1 квітня. Ці компанії тепер є підрозділами об’єднаної компанії ТОВ «Хенкель Україна». Кожний підрозділ продовжує просування тієї продукції, імпортом (або виробництвом в Україні) якої він займався й раніше. Об’єднання компаній проводилося з метою скорочення кількості підприємств концерну на одному ринку.
ФДМ перевірить філії «Укртелекому»
Фонд державного майна України на виконання доручення Кабінету Міністрів створює робочі групи для перевірки філій ВАТ «Укртелеком» на предмет здійснення ними закупівель (в тому числі за рахунок кредитних коштів, отриманих від іноземних банків). Про це агентство Інтерфакс-Україна повідомили в прес-службі ФДМ. Згідно з повідомленням, до складу робочих груп, які очолять фахівці регіональних відділень ФДМ і Фонду майна АР Крим, увійдуть представники Міністерства фінансів, Міністерства транспорту і зв’язку, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства економіки і Головного контрольно-ревізійного управління України. Зараз ВАТ «Укртелеком» займає близько 70% вітчизняного ринку місцевого (фіксованого) телефонного зв’язку, обслуговуючи 9,7 млн. абонентів.