Від переїзду відмовилися
ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), найбільша керуюча компанія України, збереже головний офіс у Донецьку, незважаючи на розширення свого бізнесу, говориться в заяві компанії у зв’язку з публікаціями в ЗМІ про його можливе перенесення до столиці. За словами генерального директора СКМ Олега Попова, де б не знаходилися підприємства компанії, її представництва та дочірні структури, — головний офіс залишатиметься в Донецьку. Компанія володіє активами в металургійній, машинобудівній, енергетичній, вугільній, телекомунікаційній, банківській, страховій, медіа та інших галузях економіки.
Iз фондового ринку — на заслужений відпочинок
Джон Девід Саггітт, громадянин Канади, який раніше обіймав посаду управляючого директора в інвестиційній компанії ТОВ «Конкорд Капітал» (Київ) — одному з провідних операторів українського фондового ринку, пішов із компанії. Саггітт пояснив своє звільнення тим, що після двох років побудови великої компанії на фондовому ринку України вирішив піти на давно заслужений відпочинок. Він додав, що продав свою долю в інвестиційній компанії. Операція пройшла в рамках взаємних домовленостей засновників. Д. Саггітт був співзасновником інвестиційної компанії з моменту її створення у жовтні 2004 року.
Автовокзал... не залишиться
На участь у конкурсі з продажу об’єкта незавершеного будівництва — автовокзалу «Теремки» (Київ), що знаходиться на балансі Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс», подано близько десяти заявок, повідомили у прес-службі Фонду державного майна України. Конкурс, який проходитиме за принципом аукціону, відбудеться у п’ятницю, 21 липня. Початкова ціна об’єкта становить 6,787 мільйона гривень. Умови продажу передбачають, зокрема, завершення будівництва протягом трьох років. Між тим Голосіївська райдержадміністрація тиждень тому повідомила «Дню» про те, що інформація про продаж автовокзалу стала для неї «несподіваною новиною» і про своє негативне ставлення до продажу цього об’єкта.
«Запоріжсталь» пройшла незалежний екологічний аудит
«Центр екологічного аудиту та чистих технологій» провів незалежний екологічний аудит ВАТ «Запоріжсталь». Аудитори дали оцінку технічному стану комбінату, проаналізували основні джерела викидів, які негативно впливають на екологію. «Головне, в чому ми пересвідчилися, — підприємство на правильному шляху», — відзначив радник міністра охорони навколишнього середовища України, директор ТОВ «Центр екологічного аудиту та чистих технологій» Григорій Шматков. У ході перевірки незалежні аудитори та фахівці «Запоріжсталі» відкорегували екологічну програму комбінату. На думку Шматкова, корегування потребує й запорізька міська програма виходу з екологічної кризи, оскільки програма комбінату багато в чому орієнтується на загальноміську. «Терміни в цій програмі нереальні. Неможливо, наприклад, за рік перевести мартенівське виробництво на конверторне. Така реконструкція вимагає трьох-чотирьох рокiв», — сказав Шматков. Разом з тим, на комбінаті вважають, що вихід Запоріжжя з екологічної кризи — реальне завдання. «Для цього, — зазначає головний еколог підприємства Микола Сілін, — треба вносити зміни до законодавства відносно механізму розподілу коштів, які виплачуються в екофонди». Нагадаємо, «Запоріжсталь» щорічно вкладає тільки в утримання установок з очищення повітря та води, утилізації відходів близько 70 млн. грн. Капітальні вкладення на природоохоронні об’єкти ВАТ «Запоріжсталь» за 2002 — 2005 роки становили 450 млн. гривень.
Пріоритет за корпоративними клієнтами
АТ «Каліон Банк Україна» (Київ) у 2006—2008 рр. має намір збільшити ринкову частку по депозитах та кредитах юридичним особам до 3%, а ринкову вартість банку — більш ніж удвічі. За результатами першого кварталу, частка банку на ринку депозитів корпоративних клієнтів досягла 1,2%, на ринку депозитів фізичних осіб — менше однієї сотої відсотка. Водночас банк займає 1,016% від загального обсягу кредитів корпоративним клієнтам і близько 0,01% — на ринку кредитів населенню України.
Щось затівається...
Акціонери ЗАТ «Компанія «Київенергохолдинг» на позачергових зборах, які заплановані на 27 липня, розглянуть питання про додаткову емісію акцій. Як повідомила компанія, цей пункт внесено до порядку денного на вимогу компанії Densec Limited, що володіє понад 10% акцій ЗАТ. Розмір пропонованої допемісії не уточнюється. У формі ЗАТ компанію зареєстровано у квітні поточного року. Статутний фонд товариства становив 377,262 мільйона гривень, номінал акції — 0,25 гривень.
Світова оферта
Визнано такою, що відбулася, оферта найбільшої сталеливарної компанії світу Mittal Steel Company на викуп акцій свого конкурента Arcelor. Основну умову, за якої оферта вважається дійсною, виконано: до викупу пред’явлено не менше 50% акцій конкурента. Mittal уперше виставила оферту на купівлю Arcelor у січні, запропонувавши за компанію 18,6 мільярда євро. Однак менеджмент і рада директорів компанії-конкурента виступили проти злиття з Mittal і не змінили своєї позиції навіть після того, як компанія Лакшмі Міттала у травні збільшила пропозицію до 25,8 мільярда євро. На роль дружнього покупця, необхідного для захисту компанії від поглинання з боку Mittal, Arcelor запросила Олексія Мордашова, основного власника «Сіверсталі». Однак акціонери Arcelor так і не дійшли єдиного рішення і в результаті рада директорів компанії одноголосно підтримала злиття з Mittal Steel. У свою чергу Mittal удруге збільшила оферту — до 40,44 євро за акцію ($32,2 мільярда за всю компанію).