Стратегічний план — вийти на біржу
Сьогодні ВАТ «Чернігівське хімволокно» підписало договір про підтримку лістінгу його акцій із «Фондовою біржею ПФТС». Уже цього місяця акції підприємства котируватимуться в третьому рівні лістінгу ПФТС. Вільні торги дозволять визначити ринкову вартість його активів, які суттєво збільшилися за останні роки, і підготувати українського виробника хімічних волокон до публічного розміщення своїх акцій (IPO). Від 2005 року тут реалізовується п’ятирічна програма розвитку та модернізації заводу, що передбачає капітальні вкладення в розмірі понад 300 млн. грн. Вихід на біржу — черговий крок реалізації стратегічного плану розвитку підприємства. Крім модернізації виробництва, менеджмент підприємства збирається збільшити його капіталізацію шляхом ринкової оцінки активів і вільних торгів акціями.
Відставка не на користь інвестора
Після лише чотирьох місяців роботи пішов у відставку головний виконавчий директор і голова правління британської нафтогазової компанії Regal Petroleum Plc Пол Морган. В офіційній заяві Regal зазначається, що Морган пішов iз особистих причин. Однак ввечері в понеділок близьке до компанії джерело повідомило про розбіжності тепер уже екс-голови компанії щодо стратегічних цілей Regal із головним фінансовим директором Роджером Філліпсом. Тепер компанії буде складно знайти нового такого фахівця через неясність відносно майбутнього її основних операцій, що ведуться в Україні, пише газета The Financial Times. Минулого тижня Regal повідомила, що перебуває «на дуже ранній стадії переговорів» із потенційним покупцем. Досі не ясно, хто саме виказує цікавість до Regal, однак у неділю ввечері було зроблене припущення, що найімовірніший інтерес із боку російської або української компанії, аніж із боку будь-якої фірми, акції якої торгуються в Лондоні. Раніше припускали, що до можливих претендентів на покупку Regal входить JKX Oil & Gas Plc, яка також працює в Україні. Однак сама JKX заявила, що не зацікавлена в купівлі й опублікована Regal заява не має до неї стосунку.
Regal веде видобуток нафти на території Греції й України. Як повідомлялося, компанія зараз оспорює рішення українських судів про визнання недійсними її ліцензій на розробку Мехедівсько-Голотовщинського та Свиридівського газоконденсатних родовищ (обидва — в Полтавській області), через що «Укрнафта» була вимушена припинити видобуток на цих площах. Вищий адміністративний суд України 5 травня відхилив касаційну скаргу британської компанії на постанову Господарського суду Києва та ухвалу Київського апеляційного господарського суду про визнання недійсними цих ліцензій. Як пише The Financial Times, Regal висловила впевненість у тому, що в результаті українські судові інстанції винесуть рішення на користь компанії.
«Свинцевий» статутний фонд
У 4,4 разу, або на 20 мільйонів гривень — до 25,89 мільйона гривень — збирається збільшити (шляхом проведення додаткової емісії акцій) статутний фонд ЗАТ «Свинець» (Костянтинівка, Донецька обл.). Воно спеціалізується на виробництві свинцю в чушках і переробці брухту кольорових металів. Це питання розглядатимуть на позачергових зборах акціонерів компанії 21 серпня. Наростити статутний фонд було потрібно для поповнення обігових коштів і покращання фінансового становища компанії. Акціонери також обговорять на зборах можливість залучення кредиту.
Кредит для унікального заводу
«Перший український міжнародний банк» (Донецьк) надав кредит на 95,95 мільйона гривень ВАТ «Артемівський завод з обробки кольорових металів» (Донецька обл.). Відповідну кредитну угоду підписали 3 липня. За даними банку, кредит надано на два роки під 10,9% річних. Завод з обробки кольорових металів є єдиним в Україні підприємством із виробництва плоского та круглого прокату з міді, її сплавів та інших кольорових металів.
Перше місце на українському ринку
Корпорація «Богдан» у січні-червні 2006 року реалізувала 1151 автобус, що на 63,7% перевищило показник першого півріччя 2005 року (703 автобуси). За словами прес-секретаря корпорації Сергія Красулі, на експорт у січні-червні поставлені 232 автобуси — на 19% більше, ніж за той самий період 2005 року. Основні експортні поставки здійснювалися в Росію (119 машин), а також у Грузію, Казахстан, Білорусь, Азербайджан. У червні корпорація продала 224 автобуси, що на 35,8% більше, ніж у червні-2005 та на 22,4% — в травні 2006р. На експорт поставлений 51 автобус. У цей час корпорація займає перше місце на українському ринку з випуску автобусів малого класу.
Економлять ресурси
Металургійний комбінат «Азовсталь» планує до кінця року реалізувати понад 10 проектів економії енергоресурсів, що дозволить знизити енергоспоживання на комбінаті на 2,6% і споживання природного газу на 0,9%. Наприклад, на підприємстві завершується будівництво кисневого блоку ВРУ-60. Його використання дозволить скоротити споживання електроенергії при виробництві кисню на 10%. Проект окупиться через 2,5 року, а середньорічний чистий прибуток унаслідок його впровадження становитиме 167,4 мільйона гривень. У листопаді — грудні 2006 року комбінат введе в експлуатацію також нову систему обліку споживання природного газу. Вартість цієї установки — понад 1,5 мільйона євро.
Українські сівалки прийшли в Казахстан
25 липня спільне підприємство «Агро-Союз — Астана» починає виробництво сівалок «Horsch — Агро-Союз» (Німеччина — Україна) в Акмолинській області Казахстану. На цю продукцію в місцевих селян великий попит. За останні три роки з України було експортовано приблизно 100 посівних комплексів і стільки ж заявок на них уже надійшло цього року. Планується випускати майже 600 одиниць техніки на рік. Сьогодні комплектуючі завозять із Німеччини й України, але надалі планується перейти на казахську сировину та матеріали. Також на території найбільших зернових областей Казахстану будуть створені чотири мобільні сервісні бригади, обладнані всім необхідним інструментом і запчастинами. Взяти участь у відкритті виробництва ґрунтозахисної техніки збирається Президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв.