Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

5 липня, 2006 - 00:00

Прокат виріс, агломерат упав

Єнакієвський металургійний завод (ЄМЗ, Донецька обл.) у січні—червні поточного року збільшив виробництво готового прокату, за оперативними даними, на 17,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 1,222 млн. тонн, сталі — на 18%, до 1,266 млн. тонн, чавуна — на 17,5%, до 1,093 млн. тонн, однак знизив випуск агломерату на 4,9% — до 1,153 млн. тонн.

Оголошено лідерів ринку житлового будівництва

За підсумками 2005 року, ВАТ «Завод залізобетонних конструкцій ім. Ковальської» зберегло перше місце в Україні серед підприємств будматеріалів за обсягом чистого доходу, збільшивши його на 26,1% порівняно з 2004 роком — до 458,4 млн. грн. До трійки лідерів увійшли також цементні підприємства «Балцем» та «Подольський цемент», які змогли збільшити чистий дохід у 2005 році відповідно на 61,8% і 33,1% — до 393,8 млн. грн. і 376,0 млн. грн. Лідерами за обсягом чистого прибутку виявилися «Хенкель Баутехнік (Україна)», «Волинь-цемент» і «Подольський цемент».

Наполеонівські плани по-макіївськи

За оперативними даними, Макіївський металургійний завод (ММЗ, Донецька обл.) у січні—червні збільшив випуск готового прокату на 71,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року — до 414 тис. тонн. До кінця року підприємство збирається виготовити приблизно в 2,5 разу більше прокату, ніж минулого року, і довести його випуск до 1,4 млн. тонн. Вартість реалізованої продукції виросте на заводі до 1,265 млрд. грн. У рамках програми технічного переозброєння підприємства планується зайнятися енергозбереженням, створити власну базу залізорудної сировини та модернізувати сталеплавильне виробництво.

Україна розпочинає глибоке морське буріння

Компанія «Венко» уклала контракт на буріння на глибоководному шельфі України з компанією «Атвуд Океанік Пасифік Лімітед», дочірньою компанією «Атвуд Океанік Інкорпорейтед». Контракт передбачає залучення напівзанурювального бурильного судна «Атвуд Саузерн Крос» для буріння однієї обов’язкової та однієї додаткової свердловини на Прикерченській глибоководній ділянці в Чорному морі, яка займає площу 3,2 млн. акрів і розташована поблизу Керченського регіону в Криму. Два місяці тому «Венко» стала переможцем тендеру на право укладання з урядом України угоди про розподіл продукції на багатообіцяючій Прикерченській тендерній ділянці. Український уряд очікує, що Керченський проект дасть майже $2 мільярда інвестицій у нафтогазовидобувну галузь.

Газета: 
Рубрика: