Вітчизняні автомобілі-бетононасоси
Холдингова компанія (ХК) «АвтоКрАЗ» (Кременчук Полтавської обл.), єдиний в Україні виробник великовантажних автомобілів, планує до кінця літа 2006 року почати випуск автомобілів-бетононасосів. Змонтований на шасі бетононасос є будівельною машиною для важкого режиму роботи і призначений для доставки, подачі і укладання бетону. Зараз компанія веде переговори про поставку на Кременчуцький автомобільний завод німецьких бетононасосів, які будуть екологічно безпечними та економічними завдяки використанню найсучасніших технологій. У результаті на заводі відтепер вироблятиметься цілий комплекс автомобілів для будівництва — від автоцистерн до бетононасосів.
Синдиційований кредит
Банк «Фінанси та Кредит» (Київ) залучив дебютний синдиційований кредит обсягом $35 млн., організований Внєшторгбанком (Росія), Moscow Narodny Bank, Standard Bank (обидва — Великобританія) і Raiffeisen Zentralbank (Австрія). Кредитну угоду сторони підписали наприкінці червня. Кредит залучено терміном на один рік на умовах Libor+2,95% річних. Учасниками синдикату виступили 13 банків.
Облігації забезпечать розвиток
Великий виробник алкогольної продукції приватне підприємство «Баядера» (Горлівка Донецької обл.) випустить трирічні облігації серій «А» і «В» на 25 млн. кожна з прибутковістю 14% річних за обома серіями в перший рік обігу. Розміщення облігацій обох серій проведе «Укрсоцбанк» (Київ), який виступив андеррайтером позики. Розміщення серії «А» пройде з 1 серпня цього року до 1 серпня 2007 року, серії «В» — з 22 серпня до 22 серпня 2007 року. Виплата доходу за обома серіями — щоквартальна. Погашення облігацій серії «А» заплановане на 28 липня 2009 року, серії «В» — на 18 серпня 2009 року. Достроковий викуп облігацій передбачено за бажанням власника, при цьому ціна викупу облігацій серій «А» і «В» дорівнюватиме їхній номінальній вартості. Залучені кошти буде спрямовано на побудову логістичної структури та розширення структурних підрозділів, створення й розвиток власного коньячного виробництва, а також розширення та модернізацію існуючого виробництва.
Емісія дозволить погасити борги
Удвічі, або на 85,57 млн. грн., — до 171,141 млн. грн. збільшило шляхом додаткової емісії акцій свій статутний фонд ВАТ «Баглейкокс» (Дніпродзержинськ Дніпропетровської обл.). Результати підписки на акції додаткового випуску номіналом 0,25 грн. затвердили збори акціонерів ВАТ. Акціонери також прийняли ухвалу не виплачувати дивіденди за 2005 рік, а прибуток за минулий рік у сумі 19 млн. грн. розподілити таким чином: 5% спрямувати до резервного фонду, 95% — на погашення збитків минулих років. Прибуток, очікуваний за підсумками 2006 року, за ухвалою акціонерів, буде розподілено таким чином: 5% — до резервного фонду, 95% — на поповнення обігових коштів і на технічне переозброєння підприємства.
Пивний бізнес нарощує оберти
Збільшив продаж пива в Україні в січні-травні 2006 року на 11,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2005 року (до 14,682 млн. дал.) Baltic Beverages Holding (BBH). У травні ВВН реалізував в Україні 4,516 млн. дал. пива проти 3,9 млн. дал. цього ж місяця минулого року. А проте частка ВВН в Україні в першому кварталі цього року, за даними компанії, становила 16,6%, що на 3,4 відсоткові пункти менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
«Вітрова» електроенергія — реальність
Виробниче об’єднання «Південмаш» (Дніпропетровськ) минулого тижня змонтувало перший вітряк на Південносиваській вітроелектростанції (ВЕС), яка будується поблизу села Григор’ївка Чаплинського району Херсонської області. У рамках першої черги ВЕС буде змонтовано 16 установок потужністю понад 100 кВт кожна. «Південмаш» планує за липень змонтувати до десяти вітряків, а усього в рамках першої черги до осені буде змонтовано 16 установок. Спільна встановлена потужність першої черги даної ВЕС — 1,72 МВт. Південносиваська ВЕС передбачає будівництво другої і третьої черг з установками потужністю на 600 кВт кожна. Проектна встановлена потужність електростанції становить 5 МВт.
Вийшли в лідери лікеро-горілчаного ринку
Компанії «Союз-Віктан», Nemiroff і Донецький лікеро-горілчаний завод (ЛГЗ) «Лік» 2005 року зберегли за обсягом чистого прибутку лідируючі позиції на українському алкогольному ринку. Фірма «Союз-Віктан ЛТД» і Донецький ЛГЗ «Лік» за минулий рік скоротили чистий дохід відповідно на 12,6% (до 1,096 млрд. грн.) і в 2,5 разу (до 505 млн. грн.). При цьому компанія Nemiroff 2005 року отримала чистий дохід у сумі 1,034 млрд. грн. (2004-го — 786,75 млн.). У той же час «Союз-Віктан» і Донецький ЛГЗ «Лік» збільшили чистий прибуток відповідно на 77,5% (до 7,42 млн. грн.) і в 2,2 разу (до 0,27 млн. грн.), тоді як Nemiroff — скоротив у 36 разів (до 1,82 млн. грн.). Лідером на алкогольному ринку за розмірами чистого прибутку за минулий рік стало ДП «Імідж-Холдинг» (торговельна марка «Хортиця») з показником 44,92 млн. грн. Минулого року компанія збільшила чистий дохід у 2,3 разу — до 450,5 млн. грн.
Український банк стане угорським
Угорський OTP-Bank планує купівлю ще одного банку в Україні. Нагадаємо, що OTP-Bank придбав в Україні «Райффайзенбанк Україна» (на початку червня поточного року) за 650 мільйонів євро і зараз розглядає можливість придбання ще одного банку. Це буде великий пакет акцій. Про це зараз ведуться переговори. Керівництво OTP-Bank також повідомило, що планує вести за кордоном активну політику, виходячи на найбільш перспективні ринки, до яких, «безперечно, належать Україна та Росія». При цьому планується розвивати і корпоративний, і роздрібний бізнес.